Jump to content

Mene poslali vamo...

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 110
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Oce Lutalice,to vec 16,5 godina pricam dragom narodu da je i svestenik ziva dusa...

Inace,kad sam bila klinka stalno sam se pitala,i njih sam pitala,kako cu nekim svojim drugarima bogoslovima,s kojima sam nekad ctecirala u istom hramu,poljubiti ruku.Da vidis,kad god sam nekog od njih prvi put videla u mantiji ja sam ih poljubila u ruku.I pocela oslovljavati sa "oce',dadose mi blagoslov,a za oslovljavanje se iskidase od smeha.A svog duhovnika zovem po nadimku,kako sam ga zvala i kad je bio student.

Nisi ti nista manje svestenik kad skines mantiju.Ali ja volim i postujem svestenike,koji izidju medju svet,s kojima mogu opusteno da popijem pivo,

i da razgovaram kao covek sa covekom. :cmizdrenje: Onda mi je lakse i da ih pitam za po koji duhovni savet,ili nesto sto me muci,a ne znam,a i lakse mi je da im otvorim dusu,pa da mi pomognu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Draga Leno i sveštenik je živo bi?e sa mnogim slabostima i iskušenjima i nemoj misliti da tako nešto ne može i sveštenom licu da se desi ako upadne u o?aj i bezna?e.  Neka nam je Gospod u pomo?i.

?? ??? ?? ????? ?????? ???? ???? ?????. ?????? ?????? ????????? ???? ?????? ?? ?????? ???. ? ????? ? ???? ???? ?? ?????? ???.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti ?omla idi iz moje teme, ne svi?a mi se kako pišeš.  :cmizdrenje:   Posle veoma dugog razmišljanja i diskusije sa bra?om saslužiteljima i teolozima do?oh do zaklju?ka što je nastao problem "staro-novo", a odgovor je jednostavan.  Zato što su ljudi više gledali šta drugi rade nego sebe ili vide trn u oku brata svoga, a brvno u svome ne vide.   Još bolje ?u pojasniti suštinu ako kažem ko ima ljubavi ne?e ga ništa omesti u njegovom duhovnom uzrastanju pa ni to dal su dveri otvorene ili zatvorene ili dal se ova molitva ?ita naglas ili ne.  Zato bra?o više gledajte svoje misli i dela a manje tu?a i ispravite prvo sebe pa onda druge!    Samo da napomenem da ja jesam protiv uvo?enja novotarija ali ova pri?a mi malo otvara o?i i vidim neku drugi smisao svega toga, al o tome ?u drugom prilikom.

Evo pri?e.

????? ?? ? ?????? ????????? ??? ?????: ????? ?? ?????? ?? ??????, ???? ?? ???????? ?????????? ??????? ? ?????????? ??????? ?? ?? ?????. ?????? ?? ??????? ? ??? ?? ??????? ?? ??????????? ?? ?? ??????. ???, ???? ????? ?? ???????, ? ??? ?? ??? ?? ??????. ????? ?? ???? ????? ??? ?? ???????? ???????????? ????. ??????? ?? ?????? ??????? ???? ???? ?? ?? ???????? ?????????? ???????? ?????? ????????, ??? ??? ??????? ???? ????? ?? ?????? ????? ??????????. ?????? ???? ?? ?????????? ?????? ? ??????. ??? ?? ?? ?????? ????? ??????, ??????? ?? ?????: "????? ????? ?? ????? ?? ????? ? ??? ?? ??????? ??? ?? ?????? ??????? ? ?????????" ? ???????, ???????? ???????? ?????, ?? ????????: "?????, ?? ????? ?? ??? ????? ?????????? ? ??????? ??? ???? ?? ?????? ???????? ??? ????, ? ??????? ?????? ?? ???? ??????? - ???? ? ?? ??? ?????? ?? ???? ??? ???????? ???? ?????; ??? ?? ?? ??????????, ? ??? ?????-????? ?? ?????? ? ?????? ? ??????. ? ?? ???????? ??? ???? ?? ????: "?? ?????? ?? ??? ?? ?? ????! ???? ????? ?????? ???? ?????? ? ?? ?? ????????!" - ? ????? ???????? ??????? ? ?????? ?????? ???? ?? ????, ? ??? ?? ??????? ?????????. ????? ?? ????? ? ???????? ??, ? ?? ??? ?????????? ? ???. "?????," ??????? ??, "????? ??? ?????? ????? ????? ?????? ???????? ??????!" "?????," ?????? ??, "?? ??? ???? ????????? ? ???????? ??? ?? ?????????, ? ?? ??????? ????? ?????? ?????." ? ???? ?? ?? ??????? ????? ??????????.

mogu li ja ovaj post da prebacim u temu

http://www.svetijakov.org/forum/index.php/topic,1391.msg21564/topicseen.html#msg21564

:smiley:

Ova druga pri?a je iz Sveta Gora i svetogorci St.pajsija, izdanje amnastira Hilandar pivo

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сто му громова , па ваљда се и ја нешто питам на овом ПДФ?

А ако се питам пост можеш да копираш лазарице али не и да пребациш тако да га овде више нема.

Иначе , како се живи , (док се живи ), ша има ново ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prebaci ali samo ovaj put. Jer moja tema je moje vlasništvo i ne dozvoljavam korištenje materijala za druge teme ali samo sad ?u napraviti izuzetak.   :smiley: 

Ovaj put prebacujem ali se nadam da ?e te mi u?initi  radost pa da na temu osu?ivanja napišete nešto

Blago vama, moje nije ništa, vi bar temu imate 0104_cheesy

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitaš se Željko u ovom PDF-u ali ne u mojoj temi  dada   Ja sam u ovoj temi domaćin, ako vam se ne sviđa otvorite temu za sebe  0202_238  Pozvao si me ovde sad moraš da me trpiš  0104_cheesy

  al imam dozvolu da prebacim

  Samo kopiraj!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajd Željko kad si navalio samo ću da kopiram, al imam dozvolu da prebacim dada.gif' class='bbc_emoticon' alt='0202_238' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?? ??????? , ?? ????? ?? ? ?? ????? ????? ?? ???? ????

? ??? ?? ????? ???? ????? ?? ??????? ???????? ??? ?? ? ?? ???????? ???? ?? ?? ???? ???? ????.

????? , ???? ?? ???? , (??? ?? ???? ), ?? ??? ???? ?

samo , valjda  dada.gif' class='bbc_emoticon' alt='0202_238' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Oce,nesto slicno stalno govorim ovom nasem Alefu:"Ti si mo ovaj krst natovario!Sad mi pomozi da ga nosim!"  0202_238 A kad mu kazem:"Znao si da

sam ja osetljiva!",ja mislim da mu se i brada digne,a kamo li kosa na glavi.  :cheesy2:

Nego,oce,kad ces postavis temu u Zenski kutak?Nije lepo da zapostavljas zenski deo sabranja! https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='dada' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...