Jump to content

Mene poslali vamo...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Иначе, гест еп. Лаврентија и његових свештеника не одобравам. Мене лично то не саблажњава много, нити ми пада на памет да било кога оптужујем, али због оних "слабих" мислим да није добро глумити јединство тамо где га још увек нема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 110
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

    ?? ?? ????????? ???????????? ??? ??????? ? ????????????

?? ?????? ?? ??????? ?????. ?? ? ???? ( ???? ?? ???????? ??? ? ????????????-???????????? ) ?? ?? ?????????, ??? ???? ?????? ??????? ?? ????????, ??? ??? ?? ??? ?????? ?????? "?????". ???? ???? ???? ???????? ??????? ?? ??????????? ????? ???????? ??. ????? ??????????????. ?? ??? ???????? ??????? ????? ????????? ??? ???????? ???????????? ? ??????????? ???????? ?????? ??????? ?? ????? ?? ???????? ? ??? ?????? ?????? "?????", ???? ????? ?? ?? ?? ????? ???? ?? ???????? ??? ????? ?????????? ( ??????? ??? ?? ??????? ??????? ???????? ????????????? ? ?????????? ? ????? ( ?????? ???????? ?????? ), ??? ?? ?????? ?????????? ?????? ?????, ? ? ???? ?? ???????? ??????????.

        ?????? ?????.

        ????????? ?? ??? ??? ????? ????? ???????????? ? ????????????. ????? ?? ?? ??? ???????? ?? ????? ?????? ???????, ??? ???? ?? ?? ??????????? ? ??????? ???????? ?????????. ?? ?????????? ???????? ? ????? ??????????. ???? ???????? ?????????, ?????????? ????????? ?????, ???? ??????? ?????????, ? ????? ?? ??????????? ? ?????? ? ??? ?????????? ??? ?? ??? ???? ???? ???? ??????? ?????? ???? ?? ????????? ??? ?? ?? ?????? ????. ?? ???? ?????? ?? ?? ??? ???????. ????? ??? ?? ??? ????????? ??????? ??? ???? ?? ?? ?????????? ????????? ? ?? ?? ????? ???? ? ?????? ????????, ??? ?? ?? ????? ?? ??? ?? ??? ????????? ?? ?????. ?? ?? ?????? ???? ?? ??????????, ? ??????? ??????? ?????????, ??? ????? ?????? ?????? ?? ????????? ?????. ???? ?? ???? ????? ? ??? ????? ????, ?? ?? ????? ?? ??? ?? ???????. ? ??? ?? ???? ???? ?????? ? ????, ??? ?????? ?????? ??????? ??????? ?? ??????? ??????? ? ??????????? ?? ????????? ??????????? ??????, ? ?? ???? ??? ??? ?? ????, ? ?? ?????????? ? ????? ?????????? ? ?????? ????????????? ???? ??? ?? ???? ???????? ????? ?????? ??????.

        ?????? ?? ????. ???? ?? ?????? ?????? ???? ???? ??? ?? ?????????...

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

?? ???? ???? ???? ?? ?? ????? ?? ????????? ????? ??????????? ?????? ???????? ?? ???.

??, ?????? ?????????? ???. ?? ???? ???? ???????????? ??????????, ?? ?? ??? ?? ????????. ??? ??? ???? ?? ?? ??????? ????? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???? ???? ???? ?? ?? ????? ?? ????????? ????? ??????????? ?????? ???????? ?? ???.

??, ?????? ?????????? ???. ?? ???? ???? ???????????? ??????????, ?? ?? ??? ?? ????????. ??? ??? ???? ?? ?? ??????? ?????   

    ?????? ?? ???????? ? ?????, ? ?? ? ?????.

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ???. ??? ???? ???? ????? ?? ???? ???? ????.

    ?? ?????. ??? ????? ???? ??????? ?? ????? ? ??????, ???? ???????? ?? ?? ?? ?????. ?? ??? ??????? ???? ?? ??????? (????? ??), ? ?? ?? ???? ???????? ?? ?????, ??? ?? ?? ??????????. ???? ??? ?? ?? ?? ????????? ?? ?????, ??? ??????? ?????? ?? ?? ?? ??????? ??? ???????? ???????? ??????????????? ?????. ???? ?? ???? ????????? ???????? ?? ???? ??????????? ???? ????????? ????? ???? ??? ????????? ????? ?? ????????? ?? ???? ?? ?? ???????, ????? ??? ? ??? ??? ???????? ??? ?? ?? ?????????? ?? ?? ?? ???? ?????? ?? ????? ?????????? ?? ?? ???? ?? ?????????? ?? ?? ?? ???? ?????? ? ????????? ?? ???????? ?????? ???????? ? ???????????? ?? ????? ???????????? ?? ???????? ?????? ???? ???? ???? ????? ???? ?? ? ?????? ?????? ???????? ? ?? ???? ????? ????? ?? ????? ?? ?? ?? ??? ????????? ?????? ?? ?????? ?? ??? ?? ?? ?? ???????????? ???? ????? ??????, ? ?? ????????. ??? ???? ?????? ???????, ??? ????? ? ???????????? ? ???? ????? ???? ?????? ???? ?? ????. ????? ?? ?? ?? ?? ??????

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

То је правдање.

Кад се свештеном лицу љуби рука то није зато што је такав начин поздрављања с њима, већ је то зато што тражимо благослов. Зато, уосталом, кад љубимо руку свештенику не гледамо да ли је он достојан свог чина, и тражимо да нас Бог благослови преко Свог свештеника.

Зашто би, дакле, ми Православни тражили папи благослов? Ја мислим да немамо зашто тако нешто да урадимо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?? ????????.

??? ?? ????????? ???? ???? ???? ?? ???? ???? ??? ?? ????? ????? ??????????? ? ????, ??? ?? ?? ???? ??? ??????? ?????????. ????, ????????, ??? ?????? ???? ?????????? ?? ??????? ?? ?? ?? ?? ???????? ???? ????, ? ??????? ?? ??? ??? ?????????? ????? ???? ??????????.

????? ??, ?????, ?? ??????????? ??????? ???? ?????????? ?? ?????? ?? ?????? ????? ???? ????? ?? ???????. 

    ?????? ??. ???? ??? ?? ? ????. ???? ???? ? ?????????? ?? ???? ?? ?? ??? ??? ?????? ??? ???????????, ? ?? ??? ??????? ??????????. ???????? ?? ??? ???????? ????. ???? ?? ?????? ?? ???? ????. ??????????? ??? ???? ???? ??? ??? ??????? ??????? ?????? ???? ?????????? ? ????????? ???? ???????? ??????????? ???????, ? ?? ?? ?? ?? ???????? ???? ???? ??? ???? ?? ??? ???????? ?????????????? ?? ???? ??????? ?????. ? ?? ??? ?????????? ? ??????????? ?????? ????????? ? ???????? ??, ? ?? ??? ??? ???????? ?????????????? ?? ????????? ? ??? ??? ?????? ?? ???? ?? ????? ????????? ?? ?????? ?????????. ?? ??????????? ?? ???? ??????? ???? ????????? ? ???????????, ? ??????? ????? ?? ????? ????????? ??????????? ? ?????? ?? ????. ??????? ???? ????? ??????. ??????? ????. ????? ?????????? ?? ?? ????...

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja sam ucila na faxu da nasa Crkva priznaje katolicko rukopolaganje,kao i rukopolaganje svih onih cija Crkava,koje imaju apostolsko prejemstvo.

Nego ja ne kapiram sto pojedini svestenici,jedan je stara garda,meni izmacinju ruku vesto kad krenem da je poljubim,a daju mi blagoslov.A vidim

uvek da sve druge,koji se zateknu u crkvi puste.

Sto se mene tice,ja licno ne bih poljubila ruku Papi,jer je to jace od mene.Ali,nemam predrasuda da mi katolik ili musliman bude drugar.

Mene licno uopste ne tangira sta nasi klitici rade.Ja u Crkvu ne idem zarad svestenika i episkopa,vec zarad Hrista,koji je umro za nas na Golgoti,i zarad spasenja duse svoje.

Mislim,da ste promasili temu i da treba da otvorite drugu u nekom drugom podforumu i da raspravljate tamo o tome.Ovaj podforum sluzi za zabavu i odmor.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

Нисам меродаван да дајем искључиве судове у вези овог љубљења руке папи, желим само да кажем да треба имати у виду да је Владика Лаврентије човек који не мари много за теолошке полемике, али изузетно мари за љубав. То свако зна ко га је упознао. Човек који је препун љубави, врло отворен према свима, захваљујћи њему ми данас читамо св. Владику Николја, захваљујући њему и његовој отворености према свима другима данас постоје Епарихја у Немачкој и осталим западним земљама. Верујем да Владика није уопште размишљао о последицама свега. Он је у Немачкој, баш захваљујући римокатолицима, а и протестантима, тј. захваљујући његовом пријатном односу са њима, у најтеже време успоставио једну Епархију. Прочитајте мало како је њему било кад је дошао тамо без  икога па ће вам неке ствари бити бар мало јасније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Da,oce.Zahvaljujuci njemu,ja sam imala najbolji udzbenik iz katehizisa ikada napisan-"Veronauka" od protodjakona Ljubomira Rankovica.Jos je imam.

Sto se mene tice,mene je pre par godina fascinirao mitropolit Amfilohije,kad je u nesreci zagrlio muftiju srbijanskog.Zagrlio je covek coveka.

I da,zahvaljujuci vladiki Lavrentiju imam predivno Sveto Pismo-Novi Zavet. crvenilo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

        Слажем се са земљакињом да смо мало више одлутали, али бих у контексту овога што отац Иван написа, само да додам да се у ове ствари много боље разумеју они који живе у мешовитим срединама, јер имају непосредан додир са реалношћу. Ја не припадам таквима.

         Немам тренутно инспирацију за нешто забавно. Мислим да за такве ствари изузетан дар има Карађорђе. Поготово ако се удружи са Мисирком из Малог Цариграда 0104_cheesy

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti Đomla idi iz moje teme, ne sviđa mi se kako pišeš.  :cmizdrenje:  Posle veoma dugog razmišljanja i diskusije sa braćom saslužiteljima i teolozima dođoh do zaključka što je nastao problem "staro-novo", a odgovor je jednostavan.  Zato što su ljudi više gledali šta drugi rade nego sebe ili vide trn u oku brata svoga, a brvno u svome ne vide.  Još bolje ću pojasniti suštinu ako kažem ko ima ljubavi neće ga ništa omesti u njegovom duhovnom uzrastanju pa ni to dal su dveri otvorene ili zatvorene ili dal se ova molitva čita naglas ili ne.  Zato braćo više gledajte svoje misli i dela a manje tuđa i ispravite prvo sebe pa onda druge!    Samo da napomenem da ja jesam protiv uvođenja novotarija ali ova priča mi malo otvara oči i vidim neku drugi smisao svega toga, al o tome ću drugom prilikom.

Evo priče.

Живео је у једном манастиру лењ монах: често је каснио на службу, тиме је изазивао негодовање братије и приморавао игумана да се гневи. Монаси су роптали и чак су тражили од настојатеља да га избаци. Али, овај монах се разболи, и већ је био на самрти. Тужна су била браћа што ће пропасти несрећникова душа. Окупише се покрај његовог одра како би му олакшали предсмртна страдања својом молитвом, али шта видеше? Овај монах је умирао смрћу праведника. Његово лице је изражавало спокој и радост. Кад је на кратко дошао свести, братија га упита: "Какву утеху си добио од Бога? С ким си беседио као са својим ближњим и рођенима?" И умирући, скупивши последњу снагу, он одговори: "Браћо, ви знате да сам живео недостојно и угледао сам како су демони окружили мој одар, у њиховим рукама је била хартија - лист и на њој одозго до доле све исписани моји греси; они ми се приближише, а мој Анђео-чувар је стајао у даљини и плакао. И ја одједном чух глас са неба: "Не судите да вам се не суди! Овај монах никога није осудио и Ја му опраштам!" - и истог тренутка хартија у рукама демона поче да гори, а они са крицима нестадоше. Анђео ми приђе и поздрави ме, и ја сам разговарао с њим. "Браћо," настави он, "откад сам постао монах нисам осудио ниједног човека!" "Браћо," додаде он, "ви сте мене осуђивали и праведно сте ме осуђивали, а ја грешник нисам никоме судио." И тако је он починуо смрћу праведника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti ?omla idi iz moje teme, ne svi?a mi se kako pišeš.  :cmizdrenje:   Posle veoma dugog razmišljanja i diskusije sa bra?om saslužiteljima i teolozima do?oh do zaklju?ka što je nastao problem "staro-novo", a odgovor je jednostavan.  Zato što su ljudi više gledali šta drugi rade nego sebe ili vide trn u oku brata svoga, a brvno u svome ne vide.   Još bolje ?u pojasniti suštinu ako kažem ko ima ljubavi ne?e ga ništa omesti u njegovom duhovnom uzrastanju pa ni to dal su dveri otvorene ili zatvorene ili dal se ova molitva ?ita naglas ili ne.  Zato bra?o više gledajte svoje misli i dela a manje tu?a i ispravite prvo sebe pa onda druge!    Samo da napomenem da ja jesam protiv uvo?enja novotarija ali ova pri?a mi malo otvara o?i i vidim neku drugi smisao svega toga, al o tome ?u drugom prilikom.

Evo pri?e.

????? ?? ? ?????? ????????? ??? ?????: ????? ?? ?????? ?? ??????, ???? ?? ???????? ?????????? ??????? ? ?????????? ??????? ?? ?? ?????. ?????? ?? ??????? ? ??? ?? ??????? ?? ??????????? ?? ?? ??????. ???, ???? ????? ?? ???????, ? ??? ?? ??? ?? ??????. ????? ?? ???? ????? ??? ?? ???????? ???????????? ????. ??????? ?? ?????? ??????? ???? ???? ?? ?? ???????? ?????????? ???????? ?????? ????????, ??? ??? ??????? ???? ????? ?? ?????? ????? ??????????. ?????? ???? ?? ?????????? ?????? ? ??????. ??? ?? ?? ?????? ????? ??????, ??????? ?? ?????: "????? ????? ?? ????? ?? ????? ? ??? ?? ??????? ??? ?? ?????? ??????? ? ?????????" ? ???????, ???????? ???????? ?????, ?? ????????: "?????, ?? ????? ?? ??? ????? ?????????? ? ??????? ??? ???? ?? ?????? ???????? ??? ????, ? ??????? ?????? ?? ???? ??????? - ???? ? ?? ??? ?????? ?? ???? ??? ???????? ???? ?????; ??? ?? ?? ??????????, ? ??? ?????-????? ?? ?????? ? ?????? ? ??????. ? ?? ???????? ??? ???? ?? ????: "?? ?????? ?? ??? ?? ?? ????! ???? ????? ?????? ???? ?????? ? ?? ?? ????????!" - ? ????? ???????? ??????? ? ?????? ?????? ???? ?? ????, ? ??? ?? ??????? ?????????. ????? ?? ????? ? ???????? ??, ? ?? ??? ?????????? ? ???. "?????," ??????? ??, "????? ??? ?????? ????? ????? ?????? ???????? ??????!" "?????," ?????? ??, "?? ??? ???? ????????? ? ???????? ??? ?? ?????????, ? ?? ??????? ????? ?????? ?????." ? ???? ?? ?? ??????? ????? ??????????.

    ????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ?????. ?? ?? ??????? ? ????????? ????? ???? ?? ????? ?????????, ? ?? ?? ????? ??????????? ???? ??? ???? ???? ???????... ?? ????? ??????? ?? ?????? ? ???????? ?? ?? ???? ??????????.

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...