Jump to content

Горштак

Теолог
  • Број садржаја

    18
  • На ЖРУ од

  • Последња посета

О Горштак

  • Рођендан Јануар 1

Profile Information

  • Пол :
    Небитно

Скорашњи посетиоци профила

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Горштак's Achievements

Тек дошaо/ла

Тек дошaо/ла (1/9)

26

Форумска репутација

  1. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФВреме: Уторак, 19.04.2016. у 20:00Тема: Религија и политика: Религија и политика у роману "Зли дуси" Фјодора Достојевскогhttp://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.phpГовори:проф. др Драган Стојановиж (Филолошки факултет)Драге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на трећи циклус радионица Актива за научни подмладак ПБФ-а под именом "Религија и политика". У уторак нам је на реду предавање на којем ће гост бити проф. др Драган Стојановић са Филолошког факултета Универзитета у Београду.Будући да се налазимо у времену када је ово питање често потезано, одлучили смо се да, као студенти Богословског факултета, преиспитамо однос религије и политике, те је ово предавање први корак. Феномен на који се овај пут осврћемо јесте књижевност, лик и дело великог Достојевског, те религија и политика у његовом делу "Зли дуси". Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. Циљ филмско-телевизијске секције јесте да кроз свој план и програм буде угодна и едукативна ваннаставна активност за студенте Правословног богословског факултета Универзитета у Београду. Програм секције састоји се од пројекција и трибина. На пројекцијама се приказују филмови дугог, средњег и кратког метра, домаћих и страних продукција са уметничком тематиком. Поред филмова, пуштају се телевизијске емисије едукативног карактера. Трибине се састоје од анализе приказаних филмова и емисија од стране професора са Академије уметности, Факултета драмских уметности и професора са Богословског факултета. Секција такође организује пројекције дугометражних играних филмова које се приказују у великом амфитеатру. Организују се колективни одласци у биоскопе. Студенти слушају, образују се, учествују у склапању програма и постављају питања. Активности се одржавају током оба сесместра школске године. Овај циклус радионица почињемо са једним предавањем на којем ће говорити релевантни гости. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресе: [email protected] и [email protected] Видимо се у уторак, 19. априла у 20 часова. Добродошли!
  2. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФВреме: Четвртак, 14.04.2016. у 19:00Тема: Вера и наука: ЛИК И ДЕЛО МИХАЈЛА ПУПИНАhttp://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.phpПредавач: Александра Нинковић, Председник Образовно-истраживачког друштва "Михајло Пупин"Драге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на још једну радионицу Актива за научни подмладак ПБФ-а која се бави односом вере и науке. Овај пут, тема је више него интересантна, а везана је за једног од најпознатијих научника на свету, за Михајла Пупина. О лику и делу Михајла Пупина, говориће Александра Нинковић, Председник Образовно-истраживачког друштва "Михајло Пупин". Михајло Пупин, пореклом из Баната, сигурно је један од научника који је задужио човечанство својим генијалним умом. На овој трибини ће бити речи о његовом лику и делу, али и сигоруно о његовој духовној димензији, те је као таква, ова трибина одличан завршетак наших радионица у којима смо покушали да из различитх углова сагледамо однос вере и науке. Александра Нинковић Ташић председник је Образовно-истраживачког друштва Михајло Пупин. Интеркултурни је амбасадор Унеско клуба Универзитета Сорбона. Аутор је Пупин меморијалног пројекта у земљи и региону у оквиру кога је поставила први виртуелни музеј који представља једно научно и културно наслеђе у свету - Пупинов виртуелни музеј. Аутор је више изложби, организатор преко тридесет предавања и трибина у читавој Србији, али и Црној Гори, Мађарској, Републици Српској, написла је велики број чланка, фељтона, специјалних додатака, покретач је и реализатор медијске пупинизације и обележаваља Пупинове године на националном нивоу (2014.) Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у четвртак, 14. априла у 19 часова. Добродошли!
  3. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФВреме: Уторак, 12.04.2016. у 20:00Тема: Црква и медијиhttp://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.phpПредавачи су професори, гости са Универзитета у Ерлангену:Јохана ХаберерИрена Целтнер ПавловићЛарс Аполио-НекеДраге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на још једнуо предавање Актива за научни подмладак ПБФ-а. Овај пут, тема је поново више него интересантна, а везана је за однос Цркве и медија. О овој теми ће говорити наши гости са Универзитета у Ерлангену, Јохана Хаберер, Ирена Целтнер Павловић и Ларс Аполио-Неке. Модератори ће бити доц. др Владан Таталовић и доц. др Раде Кисић. Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у уторак, 12. априла у 20 часова. Добродошли!
  4. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФ Време: Уторак, 22.03.2016. у 20:00 Тема: Религија и политика: ДА ЛИ ЈЕ СРБИЈА СЕКУЛАРНА ДРЖАВА? Границе религије и границе секуларности. http://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.php Говоре: проф. др Дарко Ђого (ПБФ УИС) проф. др Мирољуб Јевтић (ФПН) Драге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на трећи циклус радионица Актива за научни подмладак ПБФ-а под именом "Религија и политика". У уторак нам је на реду предавање на којем ће гости бити декан ПБФ у Фочи, проф. др Дарко Ђого и проф. др Мирољуб Јевтић, политиколог религије са Факултета полигичких наука. Будући да се налазимо у времену када је ово питање често потезано, одлучили смо се да, као студенти Богословског факултета, преиспитамо однос религије и политике, те је ово предавање први корак. А куд боље теме од теме секуларности у доба када се, нпр. верска настава ставља под знак питања и куд бољих саговорника од професора политикологије религије и декана Богословског факултета у Фочи? Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. Циљ филмско-телевизијске секције јесте да кроз свој план и програм буде угодна и едукативна ваннаставна активност за студенте Правословног богословског факултета Универзитета у Београду. Програм секције састоји се од пројекција и трибина. На пројекцијама се приказују филмови дугог, средњег и кратког метра, домаћих и страних продукција са уметничком тематиком. Поред филмова, пуштају се телевизијске емисије едукативног карактера. Трибине се састоје од анализе приказаних филмова и емисија од стране професора са Академије уметности, Факултета драмских уметности и професора са Богословског факултета. Секција такође организује пројекције дугометражних играних филмова које се приказују у великом амфитеатру. Организују се колективни одласци у биоскопе. Студенти слушају, образују се, учествују у склапању програма и постављају питања. Активности се одржавају током оба сесместра школске године. Овај циклус радионица почињемо са једним предавањем на којем ће говорити релевантни гости. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресе: [email protected] и [email protected] Видимо се у уторак, 22. марта у 20 часова. Добродошли!
  5. Актив за научни подмладак Православног богословског факултета Универзитета у Београду вас позива на трибину "Утицај музике на младе". Гости су музичари, Бошко Ћирковић (Београдски Синдикат), Борко Вујичић и Стефан Глигоријевић (ТХЦФ), Никола Станоев (Анкл Џо) и Милош Симовић из организације Срби за Србе. Видимо се у четвртак, 3. марта 2016 . године, у великом амфитеатру од 19 часова! https://www.facebook.com/events/1223769684319261/
  6. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФ Време: Четвртак, 25.02.2016. у 19:00 Тема: Религија и Кина http://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.php Говоре: Проф. др Радосав Пушић (Филолошки факултет) Академик Владета Јеротић Проф. др Радомир Поповић (Православни богословски факултет) Драге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на предавање које организује Актив за научни подмладак ПБФ-а на тему: Религија и Кина. Говориће проф. др Радосав Пушић, проф. др Радомир Поповић и академик Владета Јеротић. Радосав Пушић дипломирао је 1985. године на Групи за филозофију на Филозофском факултету у Београду. У периоду од 1981. до 1984. године на Филолошком факултету у Београду факултативно је похађао наставу кинески језик. Студијске 1985/86 године специјализирао је кинески језик на Беинђиншком језичком институту (данас Факултат за кинески језик и културу), НР Кина. У периоду од 1986. до 1988. године специјализирао старокинеску философију на Нанђиншком универзитету, НР Кина. Студијске 1992/93. године обавио је специјалистичко истраживање вишег ранга из области старокинеске философије на Нанђиншком универзитету, НР Кина. Академски степен магистра филозофских наука стекао је марта 1999. године, на Групи за филозофију Филозофског факултета у Београду. Октобра 2001. године одбранио је докторски рад на тему Философске основе цхан будизма и његов утицај на кинеску уметност и постао доктор филозофских наука. У оквиру постдокторских студија, као гостујући истраживач, у периоду од јуна до августа 2003. године боравио је на Нанђиншком и Фудан универзитету (Нанђинг и Шангхај), НР Кина. Проф. др Радомир В. Поповић је свештеник Српске православне цркве, теолог и историчар хришћанства. Био је професор и васпитач у Богословији Светог Саве у Београду (1979 — 1985). На Богословском факултету у Београду (од 1986) прошао је сва наставна звања од асистента до редовног професора (2000) на катедри Опште историје хришћанске Цркве. Духовник је у цркви Рождества Пресвете Богородице - Ружици и Светој Петки у Београду. Владета Јеротић је истакнути српски лекар, неуропсихијатар, психотерапеут и књижевник, и академик САНУ. Дипломирао је на Медицинском факултету у Београду, а затим је специјализовао неуропсихијатрију. У Швајцарској, Немачкој и Француској специјализовао је психотерапију. Радио је више деценија као шеф Психотерапеутског одељења београдске болнице „Др Драгиша Мишовић“. Од 1985. до пензионисања, као професор по позиву, предавао је пастирску психологију и медицину на Православном богословском факултету у Београду. Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у четвртак, 25. фебруара у 19 часова. Добродошли!
  7. https://www.facebook.com/events/1691443954408652/ Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФ Време: Четвртак, 18.02.2016. у 19:00 Тема: Да ли је милост опасна? Љубав и правда по Јеванђељу. http://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.php Предавач: Брат Ришар из манастира Тезе Драге колегинице и колеге Богословског, али и свих других факултета Универзитета у Београду, заправо, сви заинтересовани, без обзира на верско опредељење, позивамо вас на предавање које организује Актив за научни подмладак ПБФ-а на тему: Да ли је милост опасна? Љубав и правда по Јеванђељу. Предавач ће бити Брат Ришар из француског манастира Тезе. Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у четвртак, 18. фебруара у 19 часова. Добродошли!
  8. Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФ Време: Петак, 12.02.2016. у 19:00 Тема: Вера и наука: ДУХ И ИНСПИРАЦИЈА НИКОЛЕ ТЕСЛЕ http://www.bfspc.bg.ac.rs/studenti.php Предавач: Александар Протић, Федерални саветник Француске UNESCO федерације Позивамо вас у петак у велики амфитеатар ПБФ-а, 12. фебруара 2016. година у 19 часова на последњу овогодишњу радионицу Актива за научни подмладак ПБФ-а која се бави односом вере и науке. Овај пут, тема је више него интересантна, а везана је за једног од најпознатијих научника на свету, за нашег Николу Теслу. О духу и инспирацији Hиколе Tесле, говориће Александар Протић, Федерални саветник Француске UNESCO федерације. Никола Тесла, пореклом из мале свештеничке породице, сигурно један од највећих научника свих времена, задужио је човечанство својим генијалним умом. О њему и његовим достигнућима је заиста излишно говорити, али опет, он сам је предмет многих истраживања, било из научне, било друштвено-културолошке перспективе. На овој трибини ће бити речи о његовом лику и делу, али и о његовој духовној димензији, те је као таква, ова трибина одличан завршетак наших радионица у којима смо покушали да из различитх углова сагледамо однос вере и науке. Александар Протић, Федерални саветник Француске UNESCO Федерације и директор Тесла Меморијалног Пројекта на Универзитету Сорбона. О Тесли је држао предавања, панеле и радионице у образовним, научним и културним институцијама, укључујући и Харвард, Сорбону, Кембриџ и Оксфорду. Уредник је UNESCO зборника о Николи Тесли представљеног на Харварду и MIT у сарадњи са америчким академицима и Нобеловцима; аутор је бројних чланака о Тесли објављених од академија наука до Popular Science и Tesla магазина. Почасни је амбасадор Тесла UNESCO иницијативе на Технолошком институту Масачусетс. За свој рад добио је признања и награде међународних организација, министара, научних удружења, музеја и цивилног друштва. Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. О даљем програму и темама ћемо говорити на самој радионици. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у петак, 12. фебруара у 19 часова. Добродошли!
  9. Промоција књиге проф. др Родољуба Кубата Траговима писма 2 - Стари Савез: Рецепција и контексти Место: ПБФ БУ | Мије Ковачевића 11б, амфитеатар ПБФ Време: Четвртак, 10.12.2015. у 19:00 https://www.facebook.com/events/1643767862514631/ ГОВОРЕ: проф. др Петар Јевремовић (Филозофски факултет) проф. др Предраг Драгутиновић (Богословски факултет) проф. др Ненад Ристовић (Филозофски факултет) проф. др Родољуб Кубат (Богословски факултет) МОДЕРАТОР: Ненад Божовић (Богословски факултет) Позивамо вас у четвртак, 10. децембра 2015. на промоцију другог дела књиге Траговима писма проф. др Родољуба Кубата, која носи поднаслов: Стари Савез: Рецепција и контексти у издању новооснованог Библијског института ПБФ. Промоција ће се одржати у амфитеатру Православног богословског факултета Универзитета у Београду. Заронимо у тајанствени свет Светог Писма Старог Завета, те покушајмо да сазнамо колико је за нас хришћане битан грчки превод јудејских списа, тзв. Септуагинта. Колико је битно разумети феномен рецепције и контекста, када је у питању тумачење тих списа од стране Светих Отаца. Како су то људи кроз историју разумевали загонетни текст Светих списа. И на крају, какве то везе има са нама данас, са људима који живе у савременом свету... Покушајмо да разумемо бар делић онога што нам нуди једна од најважнијих књига за историју човечанства. Проф. др Родољуб Кубат је професор на катедри Свето Писмо Старог Завета на Православном богословском факултету Универзитета у Београду. Теолошко-научна област којом се бави је старозаветна теологија/егзегеза и библијска херменаутика. Аутор је књига "Основе старосавезне антропологије) (2008), "Упоредни преглед еванђеља - Синопсис" (2008) и Траговима писма - Стари Савез: Теологија и херменаутика" (2012). Актив за научни подмладак је студентска организација основана 2009. године. Након паузе од годину дана, обновљен је школске 2014/15 године, када и добија данашњи облик. Идеја Актива јесте да окупља заинтересеоване и талентоване студенте, да кроз ваннаставне активности као што су интерактивне радионице, предавања и дебате, у којима учествују и професори, прошире своје видике и интересовања. Заправо, циљ је поставити теологију пред савремене изазове, те се ухватити у коштац са модерном науком и другим релевантним дисциплинама. За све информације, предлоге и сугестије можете нам писати на адресу: [email protected] Видимо се у четвртак, 10. децембра у 19 часова. Добродошли!
  10. Уторак, 17. март 2015. година у 20:30 часова, у Великом амфитеатру Православног богословског факултета Универзитета у Београду Актив за научни подмладак Православног богословског факултета вас позива на предавање Бориса Малагурског, који ће говорити на тему "Мали човек против система"... Дођите и позовите остале колеге. Видимо се! Борис Малагурски: Борис, син проф. др Бранислава Малагурског и Славице Малагурски, одрастао је у Суботици, на северу Србије. Године 2005. емигрирао је у Канаду и направио документарни филм о свом одласку из Србије који је назвао The Canada Project. Филм је приказан на Радио-телевизији Србије у оквиру емисије Мире Адање-Полак. Његов филм, Косово: Можете ли замислити? (Kosovo: Can You Imagine?, 2009), бави се темом људских права Срба на Косову и Метохији. Децембра 2009. године, филм је доживео телевизијску премијеру на руској сателитској ТВ мрежи Russia Today која се емитује у преко 80 држава широм света.[5][6] Следећи филм на којем је Малагурски радио бави се умешаношћу запада у распад Југославије, Тежина ланаца (The Weight Of Chains, 2010). Овај филм је снимљен уз подршку Глобалног Истраживачког Института који води Мишел Чосудовски. Малагурски у филму анализира и тренутно економско стање у бившим југословенским републикама и даје јединствен поглед на главне политичке и друштвене проблеме са којима се срећу грађани тог дела света. У октобру 2011. године је филм приказан на Телевизији БН. Српске новине „Политика“ су га прозвале „српским Мајклом Муром“, што су поновиле и дневне новине „Прес“. Филм је изабран за један од 6 најбољих на Белдокс фестивалу документарног филма. Малагурски је завршио и рад на документарном филму о Београду, а последњих дана у биоскопима се може погледати његово најновије остварење - Тежина ланаца 2. https://www.facebook.com/events/424300844412011/
  11. Четвртак, 20 часова, 12. 03. 2015. - Амфитеатар Православног богословског факултета Уторак, 18:30, 17.03.2015. - Просторија 111 Филолошког факултета Редакција часописа студената Православног богословског факултета Универзитета у Беграду "ЛОГОС" позива вас на промоцију новог броја, чија је тема: ТЕОЛОГИЈА И ПОСТМОДЕРНА. Дођите да се упознате са радом часописа, са члановима редакције који ће говорити о часопису, али и начинима како ви, остали студенти Богословског факултета можете помоћи рад редакцје часописа. Такође, чланови редакције ће бити на располагању да одговоре и на сва ваша питања везана за овогодишњи број часописа. Часопис ћете моћи да купите на самој промоцији, али и од петка у књижари факултета. Цена часописа јесте 200 динара, а сав приход намењен је у хуманитарне сврхе. О претходним хуманитарним помоћима ће такође бити рече током саме промоције. Очекујемо вас... https://www.facebook.com/events/789454337811198/
  12. Позивамо вас на предавање проф. др Мајкла Грина на тему ''Свети Јован Златоусти као проповедник'' у организацији Студентског парламента Православног богословског факултета. Предавање ће се одржати у петак, 16. маја 2014. године са почетком у 19 часова, у великом амфитеатру Богословског факултета. Професор Мајкл Грин је истакнути хришћански патролог, мисиолог као и светски афирмисан предавач и плодан писац. Његове књиге су преведене на више светских језика, укључујући и српски. Образовање из области књижевности и богословских наука стицао је у Бристолу, Оксфорду и Кембриџу. Каноник је Англиканске Цркве, у којој је обављао високе дужности, нарочито као саветник два кантерберијска надбискупа (за евангелизацију). Свештеничку службу вршио је у Оксфорду (Rector of St. Aldate's Church Oxford). Такође је радио као професор новозавезне теологије, евангелизације (мисиологије) и апологетике на више високошколских установа у Британији, САД и Канади. Такође је био члан званичне међународне теолочке комисије за развој односа са Православном Црквом. Професор Грин је написао преко 50 књига и један је од најистакнутијих теолога данашњице. Не треба заборавити утицај професора Грина, за време његовог оксфордског периода, на обраћење професора др Алистера Мекграта из неомарксистичког светонадзора у хришћанску веру. Мекграт је данас један од водећих англиканских апологета и систематских теолога. Професор Грин је такође признати патролог, а у том својству је својевремено проучавао и актуелног митрополита диоклијског Цариградске патријаршије, високопреосвећеног Калиста Вера. Професор Грин је један од оснивача реномираног центра за апологетске студије у Оксфорду. Свако добро од Господа, Студентски парламент
  13. Позивамо вас на предавање брата Ришара из манастира Тезе, на тему 'Тражење виљиве заједнице свих који воле Христа'' у организацији Студентског парламента Православног богословског факултета. Предавање ће се одржати у четвртак, 15. маја 2014. године са почетком у 18:30 часова, у великом амфитеатру Богословског факултета. Тезе је манастир основан 1940. године у Тезеу у Француској. Сачињава га братство од око 100 монаха - римокатолика и протестаната. Познат је по томе што окупља младе из свих крајева света ради упознавања, заједничке молитве и проучавања Светог Писма. Свако добро од Господа, Студентски парламент
  14. Позивамо вас на предавање академика Владете Јеротића на тему ''Шта је позитивно, а шта негативно у православном српском контервативизму?'' у организацији Студентског парламента Православног богословског факултета. Предавање ће се одржати у петак, 9. маја 2014. године са почетком у 20 часова, у великом амфитеатру Богословског факултета. О предавачу не треба пуно говорити. Довољно је напоменути да је Владета Јеротић, лекар, психијатар, књижевник, академик, рођен 2. августа 1924. године у Београду где је завршио гимназију и Медицински факултет. Специјализовао је неуропсихијатрију, а у Швајцарској, Немачкој и Француској психотерапију. Радио је више деценија као шеф Психотерапеутског одељења болнице „Др Драгиша Мишовић“. Од 1985. као професор по позиву предаје Пастирску психологију и медицину на Богословском факултету у Београду. Јеротић је развио обимну и плодну публицистичку делатност из граничних области религије и психотерапије и филозофије и психијатрије. Такође је одржао предавања из психијатрије, религије и књижевности у готово свим већим градовима Југославије. Од 1984. године Владета Јеротић је члан Удружења књижевника Србије, а редован је члан Медицинске академије и Српске академије наука и уметности. Link: https://www.facebook.com/events/652517401468591/?context=create&source=49
  15. Хуманитарна акција ''Студенти за малишане'' у организацији Студентског парламента Православног богословског факултета Студентски парламент Православног богословског факултета вас позива да учествујете у хуманитарној акцији ''Студенти за малишане'' која има за циљ да подели хришћанску љубав и радост са малишанима из основне школе ''Вук Караџић'' из места Житни Поток делећи им Божићне пакетиће. Место Житни Поток се налази у општини Прокупље. Веома је изоловано и окружено мноштвом мањих села. Школа у овом месту броји укупно 98 ђака заједно са два истурена четворогодишња одељења у Злати и Кожинцу. Већина ђака из околних места живи у ђачком дому који се налази у склопу школског комплекса, али има и оних који дом не могу себи да приуште, те свакодневно пешаче до школе, јер до исте не постоји превоз. До школе поједини малишани пешаче неасфалтираним путем. Такође, мештани околних села живе у веома тешким условима, у школи не постоји веронаука, јер вероучитеља не могу себи да приуште, те су често на удару многих секти. Програм акције садржи посету школи и лично уручивање пакетића, као и један час веронауке који ће одржати неко од старијих колега. Акција ће се одржавати у холу Православног богословског факултета од петка 13.12. до петка 20.12. од 11 до 17 чсова. Прилози ће се сакупљати у виду новца, али и у виду слаткиша, сланих грицкалица и прибора за школу. Позивамо све добре људе добре воље да нам помогну да понесемо радост и јеванђелску поруку малишанима у Житном Потоку и покажемо да у својој борби нису сами! Организатори: Студентски парламент, у сарадњи са студентима ПБФ-а ШИРИТЕ ДАЉЕ!!! Студентски парламент
×
×
  • Креирај ново...