Због чега ти је тако лоше, кад си тако паметан, тако слободан од свега, ако те је за све брига, ако сам све знаш - због чега ти је лице тако несрећно? Зато што си у паклу, синко, у паклу! Ти не знаш за радост, теби је тешко, све ти је одвратно, све те мучи, све те нервира - људи, мушице, нервира те врућина, нервира те киша, нервирају те политичари, све, све што постоји тебе нервира, мучи те. Муче те тата, мама, деда, баба, комшије, Путин и Медведев, Барак Обама, све ти је тешко, одвратно, ништа те не радује. Чак ти и славуји сметају док спаваш. То је зато што ти желиш да побегнеш, да заспиш, да заборавиш на све, да се наждереш, да се "урадиш", да заспиш, да побегнеш од свега тога. Због чега? Па због тога што си у паклу! Нема потребе да размишљаш шта ће с тобом бити, хоћеш ли завршити у рају или у паклу. Ти си, мили, већ одавно у паклу. А из пакла има само један излаз - према Богу.
Pouke.org
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах