Jump to content
  • JESSY
    JESSY

    Проблеми бездетних парова

     

    Након разговора са разним паровима који немају децу, желео сам да опишем разна искуства која доживљавају унутар грчког друштва.

    Проблем добијања детета, пар обично почиње да доживљава у првој години брака. Током ћаскања за празничним столовима често се чује питање: "Има ли неких лепих вести? "

    Нико не зна, наравно, да ли пар има проблем или још не жели децу, или их, на крају крајева, уопште не жели.

    Друштво не поставља питање биолошког проблема, јер - "Сада са развојем науке можете имати децу, па ако их они немају, значи да НЕ ЖЕЛЕ ДЕЦУ! ” Чињеница да је пар можда препустио проблем Богу или је сасвим други разлог у питању, не игра улогу за друштво, које је спремно да вас прождере трачевима.

    Парови који немају децу се третирају као болесни људи, несрећници, и много пута ће им неки рећи : "Штета што нисте доживели ову радост! ”

    Један од најчешћих проблема који се јавља је питање наслеђа. Ако, рецимо, неки родитељи имају четворо деце и једно дете се венчало а нема децу, онда сматрају да не треба ништа да остављају пару, јер пошто немају деце, шта да раде са толиком имовином. Укратко, изостављају их из наследства. Ту долази до међусобног сукоба браће и сестара. На пример, једна сестра каже другој: "Пошто си се удала и ниси родила децу, ја ћу узети сву имовину наших родитеља, шта ће теби?" И још много сличних "бисера."

    Са друге стране, родитељи ма колико да кажу да исто воле своју децу - лажу, јер су у предности увек деца која су им подарила унуке..че и чак има њихово име имају посебно место у срцу. Деца која нису у браковима или која немају деце, имају сасвим други третман.

    Многи парови нам говоре да не могу да се укључе у неке дискусије, јер када су деца у питању, одговор оних који имају децу онима који немају је : "Немате деце, не знате, па не причајте. " Као да онај који нема деце никад није био дете него је растао у саксији, или му недостаје искуства и здравог разума.

    У провинцији, ако си жена а ниси се остварила као мајка, сматрају те болесном или проклетом.

    Живимо у друштву пуном конзервативних схватања. Ако не обављаш задатке које друштво диктира, онда испадаш.

    То што кажемо да је грчка породица блиско повезана је велика лаж и огромна заблуда. Грчка породица жели све да научи, интервенише, координише, намеће и осакаћује личности, уз врло мало изузетака. Можда смо сви за свечаном породичном трпезом, али не знам шта је ту ипак љубав и разумевање.

    Изађите из кутија, нема сврхе. Радост и смисао је Христос. Ако сте новопечени брачни пар, ствари су веома једноставне. Неколико речи са родитељима и родбином. Будите везани као пар, говорите истину у љубави и исповедајте Христа једни другима и онима изван ваше заједнице, малобројним и одмереним речима. И наравно, ко то не поштује, макар нас иста мајка родила,  учтиво и са хумором ћу рећи нека "пољубе врата". Тако једноставно и тако лепо.

    Желим вам пуно успеха.

    о. Спиридон Скоутис

    приредила: Ј. Г. (Поуке.орг)

    извор




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments

    Нема коментара за приказ.



    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...