О Ти, Који си изнад свега!
Јер шта друго могу изрећи о Теби?
Како да Те реч прослави, када ниједном речју ниси изрецив?
Како да Те ум сагледа, када никаквом уму ниси достижан?
Ти једини неизрецив, јер си произвео све што је речју изречено.
Ти једини необухватљив, јер си произвео све што је мишљу обухваћено.
Тебе громко слави све – словесно и безсловесно.
Теби част узноси све – обдарено и необдарено разумом.
К Теби су усмерене све жеље свих,
за Тобом чезну сва срца.
Теби све узноси молитве,
Теби све, ослушкујући Твој тихи наговештај, изриче безмолвну песму.
Тобом јединим све опстаје,
к Теби све заједно стреми.
Ти си циљ свега, Ти си један и све;
И ипак - ниси ни један, ни једно, ни све (будући изнад сваког овоземаљског појма).
О Свеименовани! Како да Те именујем – Јединог Неименованог?
И који небески ум може проникнути кроз надоблачне покрове?
Буди милостив, о Ти, Који си изнад свега!
Јер шта друго могу изрећи о Теби?
(превод са руског, са сајта АЗБУКА.РУ.)
фејсбук страница Бојан Бановић
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах