Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Архиепископија београдско-карловачка је и ове године расписала конкурс за доделу годишњих стипендија студентима завршних година редовних студија и то: Медицинског факултета, Правног факултета, Философског факултета, Електротехничког факултета и Богословског факултета.
Право учешћа на конкурсу имају сви студенти уписани на завршну годину студија наведених факултета, с тим да су до 20. децембра 2022. године у канцеларију бр. 26 у Патријаршијском двору у Београду, у улици Краља Петра бр. 5, дужни да поднесу следећа документа: потврду о просечној оцени, потврду о броју година студирања и потврду о имовном стању.
Избор два кандидата са сваког факултета који ће, на основу приложене документације добити стипендију, вршиће комисија под председништвом викарног Епископа новобрдског г. Илариона и чланова протосинђела Данила, управитеља Фондације Симе Игуманова и мр Сандре Дабић, секретара Одбора за верску наставу Архиепископије београдско-карловачке.
Резултати конкурса биће објављени до Божића, а свечана додела стипендија одржана о празнику Светог Василија Великог.
Извор: Информативна служба СПЦ
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах