У понедељак 5. августа 2024. године, навршава се пет година од упокојења великог Предрага Пеђе Ристића, архитекте, уметника, мислиоца, плодног ствараоца, човека који је оставио неизбрисив траг у српској култури. Тим поводом, гост радија "Слово љубве" је г. Синиша Димић, оснивач и председник Фондације „Свети Архангели“, који позива на посебно вече посвећено Пеђи Ристићу у понедељак 5. августа у Вазнесењски храм у центру Београда. Са благословом Преосвећеног Владике липљанског и војног Доситеја, у наставку вечерње службе (18 часова) биће служен помен Пеђи Ристићу, а потом ће у сали парохијског дома о овом великану говорити вајар Рајко Блажић и академик др Часлав Оцић. Више о овом догађају чућете у петак 2. августа у нашем специјалу који је на програму у 15 часова.
Извор: Радио "Слово љубве"
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах