Да ли сте знали да се Моцарт, као дечак од 14 година, молио сваки дан и да је правио молитвене спискове које би узимао од верника у окружењу? А да би Хендл завршио у дужничком затвору да, услед непредвиђених околности, није био принуђен да састави ораторијум Месија, што је на стотине сиромаха спасило сигурног утамничења? Да ли сте знали да су Бахова најбоља дела настајала у време поста? Шта је то давало толику снагу Јохану Себастијану Баху да је, у тоталном слепилу после операције оба ока, био у стању да пружи утеху својој супрузи Ани, да не би пала у очајање због његовог тешког стања? Зашто је Шопеново срце сахрањено у цркви Часног Крста у Кракову? Све то и много чега другог, чућемо од проф. Марине Милић Радовић током предавања на тему "Уметници и хришћанство", које ће у оквиру редовног циклуса предавања на енглеском језику бити одржано у четвртак 29. августа 2024. године у 19 часова. Предавање ће се одржати у просторијама Мисионарског одељења, у парохијском дому Храма Светог Александра Невског у Београду (ул. Цара Душана 63 б). Улаз је слободан.
Марина Милић Радовић, професор камерне музике на новосадској Уметничкој академији, је призната пијанисткиња која је 19 година живела у Лондону. Снимила је две плоче које је Рик Вејкман продуцирао; има статус признатог BBC Radio 3 уметника, као и ексклузивног “Стенвејовог уметника”; основала је Фондацију “Лаза Костић” у Лондону 1991. Последњих двадесет година професорка Марина Милић Радовић живи и ствара у Новом Саду.
Изузетни примери живе вере великих музичара и уметника су свакако били велики ослонац у вери нашег предавача који је позван да отвори нову сезону NevskyTalks рaзговора о хришћанској вери у организацији Мисионарског одељења Архиепископије београдско-карловачке.
Извор: Мисионарско одељење АЕМ
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Придружите се разговору
Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.