-
By Поуке.орг - инфо •
Епископи Светог Града у Божићној поруци затражили очување статуса кво за ЈерусалимПатријарх и поглавари Цркава Светог Града Јерусалима обратили су се заједничком Божићном поруком у којој моле „за очување статуса кво у Јерусалиму док трају преговори и док се не пронађе праведно решење и споразум између Израелаца и Палестинаца“, извјештава радио Ватикан.
„Сваки политички приступ Јерусалиму, био би лишавање његове суштине о угрожавање онога што је његова главна карактеристика. Јерусалим је свети дар, скинија, света земља за цио свијет. Покушај да се узме Свети Град Јерусалим и да постане само привилегија једних може произвести веома негативне последице“, наводи се у Божићној поруци.Представник Руске православне цркве, митрополит Иларион, је изразио мишљење да је „Јерусалим – религијски центар, у којем представници три Аврамовске, монотеистичке религије могу да живе заједно у миру и хармонији“, и било који погрешан корак Јерусам би претворио у политички центар.- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1271 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах