"Светигора" слави својих првих 30 година, уз 300. број! Њен главни уредник, г. Рајо Војиновић, подсећа за Радио Слово љубве да је овај - "образник за веру, културу и васпитање" - по речи "образ", "образ или семе Божје" - започео своју мисију ширења речи Божје по благослову и трудом блаженопочившег митрополита црногорско-приморског Амфилохија, да је улога "Светигоре" у мисији Цркве огромна, а на питање како види будућност црквених медија и издаваштва, кроз призму великог јубилеја, истиче - "Медији су неопходни и мисија Цркве у будућности неће бити могућа без медијског деловања".
Издавачко-информативна установа "Светигора" Митрополије црногорско-приморске приредиће дводневни програм обележавања значајног јубилеја - 12. марта у Цетињском манастиру, округлим столом “Светигориних тридесет година – време стварања и обнове”, а 13. марта Свечаном академијом у крипти Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици.
Извор: Радио Слово љубве
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах