Архимандрит Лука је монашки чин примио на Цетињу и припада првој
генерацији монаха у Митрополији црногорско-приморској од доласка
Митрополита Амфилохија на Цетињски епископски трон.
Био је сабрат, па игуман Цетињског манастира, потом манастира Савина Главица у Грбљу и на крају манастира Дајбабе код Подгорице.
Био је један од најугледнијих и најомиљенијих клирика Митрополије црногорско-приморске.
Сахрана земних остатака архимандрита Луке биће обављена у недјељу,
10. фебруара на манастирском гробљу у Дајбабама након Свете заупокојене
литургије, коју ће, са почетком у 9 часова, служити Митрополит
црногорско-приморски Амфилохије са свештенством Митрополије.
Р.В.
Recommended Comments
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах