-
By Поуке.орг - инфо •
Прослављена слава Епархије зворничко-тузланскеУ ове васкршње празничне дане благодаћу Божијом и благословом Пресвете Богородице, у петак 24. априла текуће године, прослављена је крсна слава Епархије зворничко-тузланске - Источни петак (Живоносни Источник).У храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју свечаним евхаристијским сабрањем предстојао Првопастир и домаћин Епархије, Његово Преосвештенство Епископ зворничко тузлански г. Фотије уз саслужење архијерејског намјесника добојског, протојереја-ставрофора Мирка Николића, архијерејског намјесника дервентског, протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића, архијерејског намјесника теслићког, протојереја-ставрофора Миладина Вуковића, протојереја-ставрофора Душка Недића и протођакона Славољуба Милошевића.Због пандемије вируса Корана овогодишњем обиљежавању крсне славе није присуствовало сво свештенство и монаштво наше епархије, а такође због овакве ситуације и мали број вјерног народа сабрао се данас на светој Литургији.У пастирској бесједи Владика је поучио присутни вјерни народ пружајући ријечи утјехе због ситуације у којој се данас налазимо, истичући да је Господ тај који управња свиме и да ће све бити по Његовом благослову.Након Литургије Владика Фотије освештао је славске дарове помоливши се за сво свештенство и монаштво наше епархије и све епархиоте Епархије зворничко-тузланске.Извор: Епархија зворничко-тузланска- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1464 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online


Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах