У саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици одслужена је јутрос петровданаска Света Литургија. Началствовао је протојереј Бранко Вујачић, уз саслужење протојереја – ставрофора Драгана Митровића и Далибора Милаковића, као и протојерејâ : Миладина Кнежевића, Мирчете Шљиванчанина, протођакона Владимира Јарамаза.
http://hramvaskrsenja.me/files/Voice 055.m4a
Учешћа у овом молитвеном сабрању узела је и мјешовита пјевница саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици. Током Свете Литургије вјерни народ је цјеливао и поклањао се и честици моштију Светог апостола Петра. Вјерном народу обратио се поучним ријечима началствујући протојереј Бранко Вујачић. Отац Бранко је у свом пастирском слову говорио о првоврховним апостолима Петру и Павлу. Говорио је о њиховим људским карактеристикама, њиховим различитостима у категорији личности, али и о примјеру њиховог живота који је сав био испуњен искреном ватреном вјером, покајањем, као и љубављу и ревношћу према Богу и према ближњима својима.
Извор: Митрополија црногорско-приморска
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах