-
By Поуке.орг - инфо •
Нови Сад: Празновање спомена Светих новомученика Јасеновачких у Светоуспенском храмуБлагословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринаја, по први пут је у Новом Саду, у Светоуспенском храму, служена света Литургија на дан празновања Светих новомученика Јасеновачких. Свету Литургију су служили свештеници Милорад Мировић и Жељко Латиновић уз саслужење ђакона Владе Поповића и учешће верног народа.
У литургијском сабрању учествовало је и око четрдесет ученика средње школе Светозар Милетић из Новог Сада. Њих су предводиле катихете Милица Петровић и Бранислав Момиров. Неколико ученица је појало тропар Светим новомученицима Јасеновачким. После прочитаног јеванђелског одељка свештеник Милорад Мировић надахнуто је беседио о свему ономе што је тропаром сажето изражено:Због верности Богу и Божијој правди, пострадасте телом, земља се растужи, ал′ спасосте душе, небо се весели, а преци се ваши распеваше небом, на капији Раја сретоше вас песмом: Имена су ваша у Књизи вечности, улазите у Рај, Децо бесмртности. Ми на земљи, род ваш кличемо вам у глас: МУЧЕНИЦИ НОВИ, МОЛИТЕ СЕ ЗА НАС!Свештеници, народ и ученици, благодарни у срцу што су имали могућност да у Светоуспенском храму празнују спомен Светих новомученика, остају у нади да ће се и у наредним годинама окупљати на литургијско сабрање у овај дан у већем броју и у свим храмовима, ако Бог да.Извор: Радио Беседа
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 1 члан, 0 Скривених, 912 Госта (Погледај целу листу)
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах