-
By Поуке.орг - инфо •
Митрополит Амфилохије богослужио у Доњем ОстрогуЊегово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црнгоорско-приморски и игуман острошки Г. Амфилохије, служио је Свету архијерејску Литургију у цркви Свете Тројице у Доњем Острогу, у суботу 24. августа 2019. љета Господњег, када наша Света Црква молитвено прославља Светог мученика и архиђакона Евпла.Саслуживали су му острошка сабраћа архимандрит Мирон, протосинђел Сергије, јеромонах Јеротеј, јерођакони Роман и Зосима, као и јереји Бојан Радуновић, парох горњеполимско-гусињски и Ђорђе Ракић из Нишке епархије.Молитвено је учествовало бројно острошко и монаштво из других манастира, свештенство и вјерни народ који је из разних крајева васељене дошао у острошку светињу.Сабрани који посте Госпојински пост, а који су се молитвом и исповијешћу припремали, примили су Свето Причешће. На крају богослужења Митроплит Амфилохије са саслужитељима служио је помен за покој душа преминулих. Заједничарење свештенства, монаштва и вјерног народа са Митрополитом Амфилохијем настављено је у манастирској гостопримници.Извор: Манастир Острог- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1432 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах