-
By Поуке.орг - инфо •
Епископ Фотије: Да ли желимо да приступимо Христу?У храму Светог пророка Илије у Буквику, на дан успомене на Светог свештеномученика Елефтерија и других са њим, Епископ зворничко-тузлански г. Фотије је служио свету архијерејску Литургију.-Пуноћа наше вере је кад дођемо из свога дома у храм са жељом и намером да се причестимо Телом и Крвљу Христовом. То ми проповедамо. Најважније је да схватимо да је Свето Причешће пуноћа наше вере. Потребно је да сваки пут када долазимо у свети храм преиспитамо своју савест и упитамо се: Да ли би ја могао да се причестим или не бих могао? Потребно је да се боримо са собом на том главном плану, а то је: Да ли желимо да приступимо живоме Христу у светој Литургији', поучио је присутне епископ Фотије.У току свете Литугије Епископ је рукоположио Лазара Илића из Обудовца у свештени чин ђакона. У току Литургије су освештани живопис и иконостас у односном храму.Извор: Епархија зворничко-тузланска- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 1 Скривених, 814 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах