-
By Поуке.орг - инфо •
Епископи пакрачко-славонски Јован и диоклијски Методије служили у Цетињском манастиру (ФОТО)На дан када наша света Црква слави Свету великомученицу Ефимију, 24. јула, у Цетињском манастиру служена је Света архијерејска литургија којом је началствовао Његово преосвештенство Епископ пакрачко-славонски г. Јован уз саслужење Преосвећеног Епископа диоклијског г. Методија, игумана Цетињског манастира, свештеномонаха, ђакона ове свете обитељи и молитвено учешће вјерног народа.
Епископу Методију је ово била прва архијерејска Литургија у Цетињском манастиру од када је у недјељу, 22. јула хиротонисан у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици.Новоустоличени владика је након хиротоније, у приступној бесједи, казао да га је неизмјерана благодат Светога Духа довела до овога најсвештенијег му дана да љубављу Божијом буде уведен у чин епископа и позвао народ Божји да не будемо ништа дужни осим да љубимо једни друге и тиме испунимо Закон који се сав испуњава у једној ријечи: Љуби ближњега својега као себе самога.
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 1 члан, 0 Скривених, 994 Госта (Погледај целу листу)



Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах