-
By Поуке.орг - инфо •
Београд добија нови храм! (звучни запис)У насељу Карабурма ниче нови храм - посвећен Светом деспоту Стефану Лазаревићу, потврдио је за Слово љубве о. Живадин Протић и појаснио - са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја основан је Грађевински одбор за градњу новог храма у овом насељу, у парку код биоскопа "Славица": "Десет чланова Одбора (чија имена наводи у разговору), стручњака оданих вери и Цркви, 7. јуна 2018. су одржали прву седницу.Храм ће бити грађен по пројекту архитекте проф. др Љубише Фолића, спољне површине 300 квадратних метара и исте толике и крипте. Идеја за храм на том месту, у парку поред биоскопа, стара је, али је била спутана и сада се пружила прилика да се исправи та неправда", навео је протојереј-ставрофор Живадин Протић, старешина цркве Сабора српских светитеља на Карабурми. На питање када би се могао очекивати завршетак градње, прота је пожелео да буде наравно што пре, а подсетио је да се за девет година навршава 600 година од престављења Св. деспота Стефана, те да би и тај рок могао бити идеалан за подизање храма и можда будућег духовног центра који би такође могао да никне крај Храма посвећеног првом Београђанину, Светом деспоту Стефану Лазаревићу.Извор: Радио Слово љубве- александар живаљев је реаговао/ла на ово
-
1
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1402 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online
Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах