Jump to content

Патријарх српски Иринеј је посетио помесну синагогу

Оцени ову тему


Михајло

Препоручена порука

Бета- 25 Фебруар 2011;

Патријарх србски Иринеј је посетио помесну синагогу у Чикагу и позвао све србе из америке да то исто учине, где год да живе!

На крају веома успешне турнеје у Сјеверној Америци  , где су припадници србске заједнице одушевљено примили њиховог великодостојника,   он је искористио прилику

да достојанствено покаже толеранцију и широкогрудост и овом делу његовог стада. Као и да га поведе корак напред у светлију будућност.

Истичући да је најважније да сви остану у истој цркви, то јест србској под патронатом београдске и његове ингеренције он је у даљем току излагања упућеној србској заједници, а овом пригодом, подвукао да је `Бог само Љубав`  а најосновнија људска особина толеранција ближњих као и дружење у светској заједници народа и религија. За бољитак свих!

Унапред договорени завршетак успешне турнеје није могао да добије бољи завршетак, и круну величанственог спајања народа са његовим пастиром.

Нека нам живи пастир србски на многаја љета.

И нека нам поново дође у посету, чуло се из устију окупљених.

http://dijaspora.wordpress.com/2011/02/26/%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%85-%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%98-%D1%83-%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D0%B8/

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Бета- 25 Фебруар 2011;

Патријарх србски Иринеј је посетио помесну синагогу у Чикагу и позвао све србе из америке да то исто учине, где год да живе!

На крају веома успешне турнеје у Сјеверној Америци  , где су припадници србске заједнице одушевљено примили њиховог великодостојника,  он је искористио прилику

да достојанствено покаже толеранцију и широкогрудост и овом делу његовог стада. Као и да га поведе корак напред у светлију будућност.

Истичући да је најважније да сви остану у истој цркви, то јест србској под патронатом београдске и његове ингеренције он је у даљем току излагања упућеној србској заједници, а овом пригодом, подвукао да је `Бог само Љубав`  а најосновнија људска особина толеранција ближњих као и дружење у светској заједници народа и религија. За бољитак свих!

Унапред договорени завршетак успешне турнеје није могао да добије бољи завршетак, и круну величанственог спајања народа са његовим пастиром.

Нека нам живи пастир србски на многаја љета.

И нека нам поново дође у посету, чуло се из устију окупљених.

http://dijaspora.wordpress.com/2011/02/26/%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%85-%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%98-%D1%83-%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D0%B8/

:drugarstvo: woooooooooooooow novi termin bighugbighug
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ако је наш Патријарх  био у синагоги, могу само још једном као мали човек пред Његовом Светошћу да заблагодарим Богу што нам је дао мудрог пастира који  показује која је ширина Православља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Сад видех:

Овај сајт је веома чудан и не знам ко стоји иза њега. Нигде нема банера СПЦ али зато има "епархија рашко-призренска у егзилу".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ако је наш Патријарх  био у синагоги, могу само још једном као мали човек пред Његовом Светошћу да заблагодарим Богу што нам је дао мудрог пастира који  показује која је ширина Православља.

Да ли знате да рабин није дао Патријарху да запали свећу знајући тиме шта се овим чини и што то значи у православном свету. Узгред рабин је "београдски ђак" и није не упућен ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је наш Патријарх  био у синагоги, могу само још једном као мали човек пред Његовом Светошћу да заблагодарим Богу што нам је дао мудрог пастира који  показује која је ширина Православља.

Да ли знате да рабин није дао Патријарху да запали свећу знајући тиме шта се овим чини и што то значи у православном свету. Узгред рабин је "београдски ђак" и није не упућен ...

Ti svedocis to?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је наш Патријарх  био у синагоги, могу само још једном као мали човек пред Његовом Светошћу да заблагодарим Богу што нам је дао мудрог пастира који  показује која је ширина Православља.

Да ли знате да рабин није дао Патријарху да запали свећу знајући тиме шта се овим чини и што то значи у православном свету. Узгред рабин је "београдски ђак" и није не упућен ...

Ti svedocis to?

Сведочи неко ко је био присутан !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је наш Патријарх  био у синагоги, могу само још једном као мали човек пред Његовом Светошћу да заблагодарим Богу што нам је дао мудрог пастира који  показује која је ширина Православља.

Да ли знате да рабин није дао Патријарху да запали свећу знајући тиме шта се овим чини и што то значи у православном свету. Узгред рабин је "београдски ђак" и није не упућен ...

Ti svedocis to?

Сведочи неко ко је био присутан !

A to si ti?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A to si ti?

Ко год да је да ли то значи да није истина или се гадиш и на саму помисао да је то тачно ?!

Gadim se na lazno svedocenje. A da li je ili nije i da li treba ili ne moj Patrijarh zna kako treba da cini. Od mene sigurno zna bolje.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A to si ti?

Ко год да је да ли то значи да није истина или се гадиш и на саму помисао да је то тачно ?!

Gadim se na lazno svedocenje. A da li je ili nije i da li treba ili ne moj Patrijarh zna kako treba da cini. Od mene sigurno zna bolje.

Свако ће да одговара за оно што је урадио. Онај који је ово сведочио исто као и онај који је овај тежак канонски преступ починио. Оно што је овде битно је да ли си спреман да браниш неодбрањиво и по сваку цену. Да ли је можда Партијарх непогрешив ?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A to si ti?

Ко год да је да ли то значи да није истина или се гадиш и на саму помисао да је то тачно ?!

Gadim se na lazno svedocenje. A da li je ili nije i da li treba ili ne moj Patrijarh zna kako treba da cini. Od mene sigurno zna bolje.

Свако ће да одговара за оно што је урадио. Онај који је ово сведочио исто као и онај који је овај тежак канонски преступ починио. Оно што је овде битно је да ли си спреман да браниш неодбрањиво и по сваку цену. Да ли је можда Партијарх непогрешив ?!

Ti i tvoje svedocenje ste nepogresivi i istiniti? Prvo to da rascistimo pa posle mozemo dalje.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...