Jump to content

ДАНАШЊА ЗАЧАЛА

Оцени ову тему


Препоручена порука

Среда 23. по Духовдану -  - 18. 11. 2009.

1. Сол. 269 (4:1-12)

1. А надаље, браћо, молимо вас и савјетујемо у Господу Исусу, да као што примисте од нас: како вам се ваља владати и Богу угађати, да још више напредујете.

2. Јер знате какве вам поуке дадосмо кроз Господа Исуса.

3. Јер је ово воља Божија: светост ваша, да се чувате од блуда,

4. И сваки од вас да зна држати своје тијело у светости и у части,

5. А не у страсној жељи, као и незнабошци који не познају Бога;

6. И да нико не преступа и не штети брата својега у свему томе, јер је Господ осветник за све то, као што вам и прије рекосмо и свједочисмо.

7. Јер нас не призва Бог на нечистоту, него у светост.

8. Који, дакле, одбацује, не одбацује човјека него Бога, који је и дао Светога Духа својега вама.

9. А о братољубљу не треба да вам се пише, јер сте сами од Бога научени да се љубите међу собом,

10. Јер ви то и чините према свој браћи по цијелој Македонији. Али вас молимо, браћо, да још обилније чините,

11. И да се усрдно старате да живите мирно, и да гледате своја посла, и да радите својим сопственим рукама, како вам заповиједисмо;

12. Да се владате поштено према онима што су изван, и да вам ништа не треба.

Лк. 61 (11:42-46)

42. Али тешко вама фарисејима што дајете десетак од метвице и руте и од свакога поврћа, а обилазите правду и љубав Божију: ово је требало чинити, и оно не изостављати.

43. Тешко вама фарисејима што волите зачеља по синагогама и поздраве на трговима.

44. Тешко вама, књижевници и фарисеји, лицемјери, што сте као непримјетни гробови, те људи по њима одозго газе а не знају.

45. А неки од законика одговарајући рече му: Учитељу, говорећи то и нас вријеђаш.

46. А он рече: Тешко и вама законицима што товарите на људе бремена тешка за ношење, а ви ни једним прстом својим нећете да се прихватите бремена.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 259
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Четвртак 23. по Духовдану -  - 19. 11. 2009.

1. Сол. 271 (5:1-8 )

1. А о временима и роковима, браћо, није потребно да вам се пише;

2. Јер ви сами добро знате да ће Дан Господњи доћи као лопов у ноћи.

3. Јер када говоре: Мир је и сигурност, тада ће наићи на њих изненада погибија, као бол на трудну жену, и неће избјећи.

4. Али ви, браћо, нисте у тами, да вас тај Дан затече као лопов.

5. Јер сте ви сви синови свјетлости и синови дана; нисмо ноћи нити таме.

6. Зато немојмо спавати, као и остали, него бдијмо и будимо тријезни.

7. Јер који спавају, ноћу спавају, и који се опијају ноћу се опијају.

8. А ми који смо синови дана будимо тријезни и обучени у оклоп вјере и љубави и с кацигом наде спасења.

Лк. 62 (11:47-12:1)

47. Тешко вама што зидате гробнице пророцима, а ваши су их оцеви побили.

48. Ви, дакле, свједочите и одобравате дјела отаца својих; јер их они побише, а ви им гробнице зидате.

49. Зато и премудрост Божија рече: Послаћу им пророке и апостоле, и од њих ће једне побити, а друге протјерати;

50. Да се иште од рода овога крв свију пророка проливена од постања свијета.

51. Од крви Авељеве све до крви Захарије, који погибе између жртвеника и храма. Да, кажем вам, искаће се од рода овога.

52. Тешко вама законицима, што узесте кључ од знања: сами не уђосте, а оне који би ушли спречисте.

53. А док им он ово говораше, почеше књижевници и фарисеји жестоко да га нападају и да наваљују разним питањима,

54. Вребајући га и тражећи не би ли што уловили из уста његових да би га окривили.

1. Када се, међутим, сабра на хиљаде и хиљаде народа да стадоше газити једни друге, поче говорити најприје ученицима својим: Чувајте се квасца фарисејскога, а то је лицемјерје.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. ? ? ????????? ? ????????, ?????, ???? ???????? ?? ??? ?? ????;

2. ??? ?? ???? ????? ????? ?? ?? ??? ???????? ???? ??? ????? ? ????.

...

7. ??? ???? ???????, ???? ???????, ? ???? ?? ??????? ???? ?? ???????.

?????? ?? ??? ???????????? ?????!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Петак 23. по Духовдану -  - 20. 11. 2009.

1. Сол. 272 (5:9-13,24-28 )

9. Јер нас Бог не одреди за гњев, него да добијемо спасење кроз Господа нашега Исуса Христа,

10. Који умрије за нас да бисмо ми, било да бдимо или да спавамо, заједно с њим живјели.

11. Зато се тјешите узајамно, и изграђујте један другога, као што и чините.

12. Молимо вас пак, браћо, одајите признање онима који се труде међу вама, и вашим претпостављеним у Господу, и онима који вас поучавају,

13. И да их поштујете веома много са љубављу због дјела њиховога. Живите у миру међу собом.

24. Вјеран је Онај који вас призива, који ће то и учинити.

25. Браћо, молите се за нас.

26. Поздравите сву браћу цјеливом светим.

27. Заклињем вас Господом да се прочита ова посланица свој светој браћи.

28. Благодат Господа нашега Исуса Христа с вама! Амин.

Лк. 63 (12:2-12)

2. А ништа није сакривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати.

3. Зато, оно што у мраку рекосте, чуће се на видјелу; и што на ухо шаптасте у одајама, проповиједаће се на крововима.

4. А кажем вама, пријатељима својим: Не бојте се оних који убијају тијело и потом не могу ништа више учинити.

5. Него ћу вам указати кога да се бојите: Бојте се онога који, пошто убије, има власт бацити у пакао; да, кажем вам, њега се бојте.

6. Не продаје ли се пет врабаца за двије паре? И ниједан од њих није заборављен пред Богом.

7. А у вас је и свака длака на глави избројана. Не бојте се дакле; ви сте бољи од много врабаца.

8. Него вам кажем: Који год призна мене пред људима, признаће и Син Човјечији њега пред анђелима Божијим;

9. А који се одрече мене пред људима, тога ћу се одрећи пред анђелима Божијим.

10. И сваки који рече ријеч против Сина Човјечијега, опростиће му се, а који похули на Светога Духа неће му се опростити.

11. А кад вас доведу у синагоге и пред началства и власти, не брините се како ћете или шта одговорити или шта ћете казати;

12. Јер ће вас Свети Дух научити у онај час шта треба рећи.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човече, које зачало данашње! И то кад је убијен о. Данило. Право зачало за свештеномученике! Што је данашњи ибијени о. Данило и био.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Субота 23. по Духовдану -  - 21. 11. 2009.

2.Кор. 191 (11:1-6)

1. О, да бисте мало потрпјели безумље моје! Но и трпите ме.

2. Јер ревнујем за вас Божијом ревношћу, јер вас обручих мужу јединоме, да дјевојку чисту приведем Христу.

3. Али се бојим да као што Еву превари змија лукавством својим, да се тако и мисли ваше не одврате од простодушности која је у Христу.

4. Јер ако неко дође и проповиједа другога Исуса, којега ми не проповиједасмо, или други дух примате који не примисте, или друго јеванђеље које не добисте - ви то добро подносите!

5. А ја мислим да ни у чему нисам мањи од превеликих апостола.

6. Јер ако сам и невјешт у ријечи. али нисам у знању. него се у свему показасмо вама и свима.

1. Сол. 270 (4:13-17)

13. Нећемо пак, браћо, да вам буде непознато шта је са онима који су уснули, да не бисте туговали као они који немају наде.

14. Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће и Бог оне који су уснули у Исусу довести с Њим.

15. Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који будемо живи о доласку Господњем, нећемо претећи оне који су уснули.

16. Јер ће сам Господ са заповјешћу, гласом арханђела и са трубом Божијом, сићи с неба, и прво ће мртви у Христу васкрснути;

17. А потом ми живи који останемо бићемо заједно с њима узнесени на облацима у сретање Господу у ваздуху, и тако ћемо свагда с Господом бити.

Лк. 40 (9:1-6)

1. Сазвавши пак Дванаесторицу ученика својих, даде им силу и власт над свим демонима, и да лијече од болести.

2. И посла их да проповиједају Царство Божије, и да исцјељују болесне.

3. И рече им: Ништа не узимајте на пут, ни штапа, ни торбе, ни хљеба ни новца, нити по двије хаљине да имате.

4. И у коју кућу уђете, ондје остајте и оданде полазите.

5. И који год вас не приме, излазећи из града онога, отресите и прах са ногу својих, за свједочанство против њих.

6. А они излазећи пролажаху по селима проповиједајући јеванђеље и лијечећи свуда.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недеља 23. по Духовдану -  - 22. 11. 2009.

Еф. 221 (2:14-22)

14. Јер Он је мир наш, који и једне и друге састави у једно и разруши преграду која је растављала, то јест непријатељство,

15. Укинувши тијелом својим закон са његовим заповијестима и прописима, да оба сазда у самоме себи у једнога новога човјека, стварајући мир;

16. И да помири са Богом и једне и друге у једном тијелу крстом, убивши непријатељство на њему.

17. И Он дошавши благовијести мир вама који сте далеко и онима који су близу.

18. Јер кроз Њега имамо и једни и други приступ ка Оцу у једном Духу.

19. Тако, дакле, нисте више странци ни дошљаци, него сте суграђани светих и домаћи Божији,

20. Назидани на темељу апостола и пророка, гдје је угаони камен сам Исус Христос,

21. На коме сва грађевина, складно спојена, расте у храм свети у Господу;

22. У кога се и ви заједно уграђујете у обиталиште Божије у Духу.

Лк. 39 (8:41-56)

41. И гле, дође човјек по имену Јаир, и он бјеше старјешина синагоге, и павши пред ноге Исусове, мољаше га да уђе у дом његов.

42. Јер у њега бјеше јединица кћи око дванаест година, а она умираше. А кад иђаше Исус, народ се тискао око њега.

43. И бјеше нека жена болесна од течења крви дванаест година, која је све своје имање потрошила на љекаре и ниједан је није могао излијечити;

44. И приступивши састраг, дотаче се скута хаљине његове, и одмах стаде течење крви њене.

45. И рече Исус: Ко је то што ме се дотаче? А када сви одрицаху, рече Петар и који бијаху с њим: Наставниче, народ те опколио и гура те, а ти говориш: Ко је то што ме се дотаче?

46. А Исус рече: Неко ме се дотаче, јер ја осјетих силу која изиђе из мене.

47. А кад видје жена да се није сакрила, приступи дрхтећи, и паде пред њим, и каза му пред свим народом зашто га се дотаче и како одмах оздрави.

48. А он јој рече: Не бој се, кћери, вјера твоја спасла те је; иди у миру.

49. Док он још говораше дође неко од старјешине синагоге и рече му: Умрла је кћи твоја, не труди Учитеља.

50. А када чу Исус, одговори му говорећи: Не бој се, само вјеруј, и биће спасена.

51. И дошавши у кућу, не допусти никоме да уђе осим Петру и Јовану и Јакову, и дјевојчином оцу и матери.

52. И сви плакаху и јаукаху за њом. А он рече: Не плачите, није умрла него спава.

53. И подсмијеваху му се знајући да је умрла.

54. А он изгнавши све, узе је за руку и зовну, говорећи: Дјевојко, устани.

55. И поврати се дух њен, и устаде одмах; и он заповједи да јој даду да једе.

56. И задивише се веома родитељи њени. А он им заповједи да никоме не казују шта се догодило.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Понедељак 23. по Духовдану -  - 23. 11. 2009.

2.Сол. 274 (1:1-10)

1. Павле и Силван и Тимотеј Цркви Солунској у Богу Оцу нашему и Господу Исусу Христу:

2. Благодат вам и мир од Бога Оца нашега и Господа Исуса Христа.

3. Дужни смо свагда благодарити Богу за вас, браћо, као што приличи, зато што веома расте вјера ваша и умножава се љубав свакога од вас, једног према другом.

4. Тако да се ми сами хвалимо вама по Црквама Божијим, вашим трпљењем и вјером у свима вашим гоњењима и невољама које подносите.

5. То је знак праведнога суда Божијега, да се удостојите Царства Божијега, за које и страдате,

6. Пошто је праведно у Бога да узврати муку онима који вас муче,

7. А вама страдалницима спокојство са нама када се јави с неба Господ Исус с анђелима силе своје,

8. У огњу пламеноме, који ће осудити оне који не познају Бога и не покоравају се јеванђељу Господа нашега Исуса Христа.

9. Такви ће бити осуђени на вјечну погибао од лица Господњега и од славе силе његове,

10. Када дође у онај Дан да се прослави у светима својима и покаже се диван у свима вјерујућима, јер повјеровасте свједочанству нашему.

Лк. 65 (12:13-15,22-31)

13. Рече му пак неко из народа: Учитељу, реци брату мојему да подијели са мном наслијеђе.

14. А он му рече: Човјече, ко мене постави судијом или дјелитељем над вама?

15. А њима рече: Гледајте и чувајте се сваке грамзивости, јер нико не живи од имовине своје, што је сувише богат.

22. А ученицима својим рече: Зато вам кажем: не брините се душом својом шта ћете јести, ни тијелом у шта ћете се одјенути;

23. Душа је претежнија од јела и тијело од одијела.

24. Погледајте гавране како не сију, нити жању, нити имају ризницу ни житницу, и Бог их храни. А колико сте ви претежнији од птица!

25. А ко од вас бринући се може додати расту своме лакат један?

26. Ако, дакле, не можете ни најмање, зашто се бринете за остало?

27. Погледајте кринове како расту: не труде се, нити преду; али вам кажем: ни Соломон у свој слави својој не обуче се као један од њих.

28. Ако ли траву у пољу, која данас јесте, а сутра се у пећ баца, Бог тако одијева, колико ће више вас, маловјерни!

29. Ни ви не иштите шта ћете јести и шта ћете пити, и не узнемиравајте се.

30. Јер све ово траже незнабошци овога свијета; а Отац ваш зна да вама треба ово.

31. Него иштите Царство Божије, и све ово ће вам се додати.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уторак 23. по Духовдану -  - 24. 11. 2009.

2.Сол. 274 (1:10-2:2)

10. Када дође у онај Дан да се прослави у светима својима и покаже се диван у свима вјерујућима, јер повјеровасте свједочанству нашему.

11. Зато се и молимо свагда за вас, да вас Бог наш учини достојним звања и испуни сваку благу намјеру доброте и дјело вјере у сили,

12. Да се прослави име Господа нашега Исуса Христа у вама и ви у њему, по благодати Бога нашега и Господа Исуса Христа.

1. Али вас молимо, браћо, у погледу доласка Господа нашега Исуса Христа и нашега сабрања у Њему.

2. Не дајте се лако поколебати умом, нити уплашити, ни духом, ни ријечју, ни посланицом тобоже нашом као да је већ настао Дан Христов.

Лк. 68 (12:42-48 )

42. А Господ рече: Ко је, дакле, тај вјерни и мудри управитељ, којега ће поставити господар над чељади својом да им даје оброк на вријеме?

43. Благо слуги ономе којега господар његов, дошавши, нађе да чини тако.

44. Заиста вам кажем, над свим имањем својим поставиће га.

45. Ако ли рече слуга тај у срцу својему: Неће мој господар још за дуго доћи; и стане бити слуге и слушкиње, и јести и пити, и опијати се;

46. Доћи ће господар тога слуге у дан кад не очекује, и у час кад не зна, и расјећи ће га. и дио његов метнуће с невјернима.

47. А онај слуга који је знао вољу господара својега и није приправио нити учинио по вољи његовој, биће много бијен;

48. А који није знао. па је учинио што заслужује батине, биће мало бијен. А од свакога коме је много дано, много ће се и тражити: а коме је повјереномного, од њега ће се више искати.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Среда 23. по Духовдану -  - 25. 11. 2009.

2.Сол. 275 (2:1-12)

1. Али вас молимо, браћо, у погледу доласка Господа нашега Исуса Христа и нашега сабрања у Њему.

2. Не дајте се лако поколебати умом, нити уплашити, ни духом, ни ријечју, ни посланицом тобоже нашом као да је већ настао Дан Христов.

3. Да вас нико не превари ни на који начин; јер неће доћи док најприје не дође отпадништво и не појави се човјек безакоња, син погибли,

4. Који се противи и преузноси изнад свега што се зове Бог или свстиња, тако да ће сам сјести у храм Божији као Бог, тврдећи за себе да је Бог.

5. Зар не памтите да сам вам ово казивао још кад сам био код вас?

6. И сад знате шта га задржава да се не јави до у своје вријеме.

7. Јер тајна безакоња већ дјејствује, само док се уклони онај који сад задржава.

8. И тада ће се јавити безаконик, којега ће Господ Исус убити духом уста својих и уништити појавом свога присуства;

9. Онога је долазак по дјејству сатанину са сваком силом и знацима и чудесима лажним,

10. И са сваком пријеваром неправде међу онима који пропадају, зато што не примише љубав истине да би се спасли.

11. И зато ће им Бог послати силу обмане, да вјерују лажи;

12. Да буду осуђени сви који не вјероваше истини, него завољеше неправду.

Лк. 69 (12:48-59)

48. А који није знао. па је учинио што заслужује батине, биће мало бијен. А од свакога коме је много дано, много ће се и тражити: а коме је повјерено много, од њега ће се више искати.

49. Дођох да бацим огањ на земљу; и како бих желио да се већ запалио!

50. Али се мени ваља крстити крштењем, и како ми је тешко док се то не изврши!

51. Мислите ли да сам дошао да мир дам на земљи? Не, кажем вам, него раздјељење.

52. Јер од сада ће петоро у једној кући бити раздијељени: троје против двоје, и двоје против троје.

53. Одијелиће се отац од сина и син од оца; мати од кћери и кћи од матере; биће свекрва против снахе своје и снаха против свекрве своје.

54. А и народу говораше: Кад видите облак гдје се диже од запада, одмах кажете: Долази пљусак; и бива тако.

55. И кад видите гдје југо дува кажете: Биће жега; и бива.

56. Лицемјери, лице неба и земље умијете распознавати, а вријеме ово како не распознајете?

57. А зашто и сами од себе не судите оно што је праведно?

58. Јер кад идеш са супарником својим поглавару, потруди се да се још на путу избавиш од њега, да те не одвуче судији, и судија да те не преда тамничару, а тамничар да те не баци у тамницу.

59. Кажем ти: Нећеш изићи оданде док не даш и посљедњу пару.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Четвртак 23. по Духовдану -  - 26. 11. 2009.

2. Сол 276 (2:13-3:5)

13. А ми смо дужни свагда захваљивати Богу за вас, браћо, љубљена од

Господа, што вас је Бог изабрао од почетка за спасење у светињи Духа и

вјери истине,

14. На које вас призва кроз јеванђеље наше, да задобијете славу Господа нашега Исуса Христа.

15. Тако дакле, браћо, стојте чврсто и држите предања, којима сте научени, било нашом ријечју, било посланицом.

16. А сам Господ наш Исус Христос, и Бог и Отац наш, који нас је заволио и дао утјеху вјечну и наду добру у благодати,

17. Нека утјеши срца ваша и утврди вас у свакој ријечи и дјелу доброме.

1. Најзад, браћо, молите се за нас, да се ријеч Господња брзо шири и

прославља као и код вас;

2. И да се избавимо од наопаких и злих људи, јер неће сви вјеру.

3. Но вјеран је Господ; Он ће вас утврдити и сачувати од лукавога.

4. А уздамо се у Господу за вас, да чините и да ћете чинити оно што вам

заповиједамо.

5. А Господ нека управи срца ваша на љубав Божију и на трпљење Христово.

Лк. 70 (13:1-9)

1. У то пак вријеме дођоше неки и казаше му за Галилејце чију крв Пилат помијеша са жртвама њиховим.

2. И одговарајући Исус рече им: Мислите ли да су ти Галилејци били

грјешнији од свију Галилејаца, кад су тако пострадали?

3. Нису, кажем вам, него ако се не покајете, сви ћете тако изгинути.

4. Или оних осамнаест што на њих паде кула у Силоаму и поби их, мислите ли да су они кривљи били од свију људи што живе у Јерусалиму?

5. Нису, кажем вам, него ако се не покајете, сви ћете тако изгинути.

6. Каза пак ову причу: Неко имађаше смокву посађену у своме винограду, и дође да тражи рода на њој, и не нађе.

7. Онда рече виноградару: Ево три године како долазим и тражим рода на овој смокви, и не налазим. Посијеци је! Зашто и земљу да слаби?

8. А он одговарајући рече му: Господару, остави је и ове године док окопам око ње и метнем ђубриво.

9. Па ће можда родити; ако ли не, посјећи ћеш је доцније.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Петак 23. по Духовдану -  - 27. 11. 2009.

2. Сол. 277 (3:6-18 )

6. Заповиједамо вам пак, браћо, у име Господа нашега Исуса Христа, да се клоните од свакога брата који живи неуредно, а не по предању које примише од нас.

7. Јер сами знате како треба да се угледате на нас, јер нисмо живјели

неуредно међу вама,

8. Нити смо забадава јели хљеб у некога, но с трудом и муком, радећи дан и ноћ, да не би били на терету некоме од вас;

9. Не као да немамо власти, него да себе дамо вама за примјер, да би се

угледали на нас.

10. Јер када смо били код вас, ово смо вам заповиједали: Ако неко неће да ради, нека и не једе.

11. Јер чујемо да неки међу вама живе неуредно, не раде ништа, а у све се мијешају.

12. Зато таквима заповиједамо и молимо их у Господу нашем Исусу Христу да мирно радећи свој хљеб једу.

13. А вама, браћо, да не досади добро чинити.

14. Ако ли ко не послуша ријечи наше у овој посланици, тога обиљежите, и не дружите се с њим, да би се посрамио;

15. Али га не сматрајте као непријатеља, него уразумљујте га као брата.

16. А сам Господ мира нека вам да мир свагда и у свакој прилици. Господ са свима вама!

17. Поздрав мојом руком, Павловом, што је знак у свакој посланици, овако пишем:

18. Благодат Господа нашега Исуса Христа са свима вама. Амин.

Лк. 73 (13:31-35)

31. У тај дан приступише неки фарисеји говорећи му: Изиђи и иди одавде, јер Ирод хоће да те убије.

32. И рече им: Идите и кажите тој лисици: Ево изгоним демоне и вршим

исцјељења данас и сутра, а трећи дан завршићу.

33. Али данас и сутра и прекосутра треба ми ићи; јер пророк не може

погинути изван Јерусалима.

34. Јерусалиме, Јерусалиме, који убијаш пророке и каменујеш послане теби, колико пута хтједох да саберем чеда твоја као кокош пилиће своје под крила, и не хтједосте!

35. Ето, оставља вам се дом ваш пуст. А кажем вам: нећете ме видјети док не дође да речете: Благословен који долази у име Господње!

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Субота 25. по Духовдану - 28. 11. 2009.

Гал. 199 (1:3-10)

3. Благодат вам и мир од Бога Оца и Господа нашега Исуса Христа.

4. Који даде себе за гријехе наше да избави нас од садашњега вијека злога, по вољи Бога и Оца нашега,

5. Којему слава у вијекове вијекова. Амин.

6. Чудим се да се од Онога који вас позва благодаћу Христовом, тако брзо одвраћате на друго јеванђеље,

7. Које није друго, само што вас неки збуњују и хоће да изврћу јеванђеље Христово.

8. Али ако вам и ми или анђео с неба проповиједа јеванђеље друкчије него што вам проповиједасмо, анатема да буде!

9. Као што смо већ рекли, и сада опет велим: ако вам неко проповиједа

јеванђеље друкчије него што примисте, анатема да буде!

10. Зар ја сад настојим да људе придобијем или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих још људима угађао, не бих био слуга Христов.

1. Сол. 270 (4:13-17)

13. Нећемо пак, браћо, да вам буде непознато шта је са онима који су уснули, да не бисте туговали као они који немају наде.

14. Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће и Бог оне који су уснули у Исусу довести с Њим.

15. Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који будемо живи о доласку Господњем, нећемо претећи оне који су уснули.

16. Јер ће сам Господ са заповјешћу, гласом арханђела и са трубом Божијом, сићи с неба, и прво ће мртви у Христу васкрснути;

17. А потом ми живи који останемо бићемо заједно с њима узнесени на облацима у сретање Господу у ваздуху, и тако ћемо свагда с Господом бити.

Лк. 46 (9:37-43)

37. А идући дан када сиђоше са горе, срете га мноштво народа.

38. И гле, човјек из народа повика говорећи: Учитељу, молим те, погледај на сина мојега, јер ми је јединац;

39. И ево, хвата га дух и виче изненадно; и ломи га уз пјену, и једва се

удаљи од њега пошто га изломи.

40. И молих ученике твоје да га истјерају, па не могоше.

41. А Исус одговарајући рече: О роде невјерни и покварени! Докле ћу бити с вама и трпјети вас? Доведи амо сина својега.

42. А још док он прилажаше стаде га демон кидати и ломити. А Исус

запријети духу нечистоме, и исцјели дјечака, и предаде га оцу његовом.

43. И сви се веома дивљаху величанству Божијем.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Недеља 25. по Духовдану - 29. 11. 2009.

Еф. 224 (4:1-6)

1. Молим вас, дакле, ја сужањ у Господу, да се владате достојно звања на које сте позвани,

2. Са сваком смиреношћу и кротошћу, са дуготрпљењем, подносећи један

другога у љубави,

3. Старајући се да чувате јединство Духа свезом мира:

4. Једно тијело, један Дух, као што сте и позвани у једну наду звања својега;

5. Један Господ, једна вјера, једно крштење,

6. Један Бог и Отац свију, који је над свима, кроза све, и у свима нама.

Лк. 53 (10:25-37)

25. И гле, законик неки устаде и кушајући га рече: Учитељу, шта ми треба чинити да наслиједим живот вјечни?

26. А он му рече: Шта је написано у Закону? Како читаш?

27. А он одговарајући рече: Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, и свом снагом својом, и свим умом својим; и ближњега свога као самога себе.

28. А он му рече: Право си одговорио; то чини и живјећеш.

29. А он, желећи себе да оправда, рече Исусу: А ко је ближњи мој?

30. А Исус одговарајући рече: Човјек неки силажаше из Јерусалима у

Јерихон, и западе међу разбојнике, и ови га свукоше и ране му зададоше, па одоше, а њега полумртва оставише.

31. Случајно пак силажаше оним путем неки свештеник и видјевши га, прође.

32. А тако и левит, кад је био на оном мјесту, приступивши, погледа га и

прође.

33. А Самарјанин неки путујући дође до њега, па кад га видје сажали му се;

34. И приступивши зави му ране и зали уљем и вином; и посадивши га на

своје кљусе, доведе га у гостионицу, и постара се око њега.

35. И сутрадан полазећи извади два динара те даде гостионичару, и рече му: Побрини се за њега, а што више потрошиш ја ћу ти платити кад се вратим.

36. Шта мислиш, дакле, који је од оне тројице био ближњи ономе што бјеше запао међу разбојнике?

37. А он рече: Онај који му милост учини. А Исус му рече: Иди, па и ти чини тако.

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Понедељак 26. по Духовдану - 30. 11. 2009.

1.Тим. 278 (1:1-7)

1. Павле, апостол Исуса Христа по заповијести Бога, Спаса нашега и Господа Исуса Христа, наде наше,

2. Тимотеју, правоме сину по вјери, благодат, милост, мир од Бога Оца

нашега и Христа Исуса Господа нашега.

3. Као што те молих идући у Македонију, да останеш у Ефесу и заповједиш некима да не уче друкчије,

4. Нити да се баве бајкама и родословима бескрајним, који више наводе на препирке неголи на служење Богу у вјери.

5. А циљ заповијести јесте љубав од чиста срца и савјести добре и вјере

нелицемјерне,

6. Од чега неки одступише и скренуше у празнословље,

7. Желећи да буду учитељи закона а не разумију ни шта говоре ни шта тврде.

Лк. 75 (14:12-15)

12. А и ономе што га је позвао рече: Када дајеш ручак или вечеру, не зови пријатеље своје, ни браћу своју, ни рођаке своје, ни богате сусједе, да не би онда и они тебе позвали и вратили ти.

13. Него кад чиниш гозбу, зови сиромахе, богаље, хроме, слијепе;

14. И блажен ћеш бити што ти они немају чиме вратити; него ће ти се вратити о васкрсењу праведних.

15. А када то чу неки од оних што сјеђаху с њима за трпезом, рече му:

Блажен је онај који буде јео објед у Царству Божијем!

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...