Jump to content

Владики Атанасију,многолетије

Оцени ову тему


Препоручена порука

Беше један дечак,жив,темпераментан и смео,што није презао да се у коштац ухвати са живом речју Јустина Ћелијског а свака реч се са њим стапала и обликовала будућег човека,Атанасија,монаха,Владику,Стареца.

Ево целог човека,а не разломка,како је говорио Преподобни отац Јустин Ћелијски,који није олако оцењивао али је безусловно презирао сваку млакост и половичност човека,који је замишљен да буде цео човек,диван човек.

У том императиву Јустина Ћелијског,препознао се и одазвао Владика Атанасије.

Много пута несхватан,омражен и оклеветан.

Зна да подвикне,да нацрни,да зацрвени,да пређе сваку могућу границу људске толеранције али исто тако,

зна да уздигне до небеса богословском аутентичношћу,зна да отера сав мрак апатије и учмалости,зна да каже:“Праштај брате,погрешио сам,и ја сам човек!“

Зна да нас оцрни мутавошћу и да тако мутаве натера да проговоримо.

У овај дан,прослављања његовог Светитеља,написах од срца ових пар речи,мом узору и вољеном Владики,

не замери,Свети,што ти приносим ову хвалу,јер о теби тек треба да пишу,духовни горостаси.

Смирено ти приносим,многолетије

са Јустиновцима,Арсенијем,Ангелином и Јустином који те воле и памте твоје чудесне бомбоне.

Многаја лета.

;)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Беше један дечак,жив,темпераментан и смео,што није презао да се у коштац ухвати са живом речју Јустина Ћелијског а свака реч се са њим стапала и обликовала будућег човека,Атанасија,монаха,Владику,Стареца.

Ево целог човека,а не разломка,како је говорио Преподобни отац Јустин Ћелијски,који није олако оцењивао али је безусловно презирао сваку млакост и половичност човека,који је замишљен да буде цео човек,диван човек.

У том императиву Јустина Ћелијског,препознао се и одазвао Владика Атанасије.

Много пута несхватан,омражен и оклеветан.

Зна да подвикне,да нацрни,да зацрвени,да пређе сваку могућу границу људске толеранције али исто тако,

зна да уздигне до небеса богословском аутентичношћу,зна да отера сав мрак апатије и учмалости,зна да каже:“Праштај брате,погрешио сам,и ја сам човек!“

Зна да нас оцрни мутавошћу и да тако мутаве натера да проговоримо.

У овај дан,прослављања његовог Светитеља,написах од срца ових пар речи,мом узору и вољеном Владики,

не замери,Свети,што ти приносим ову хвалу,јер о теби тек треба да пишу,духовни горостаси.

Смирено ти приносим,многолетије

са Јустиновцима,Арсенијем,Ангелином и Јустином који те воле и памте твоје чудесне бомбоне.

Многаја лета.

4chsmu1

Bas lepo receno...  stadaradim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...