Jump to content

Почетак нове године у знаку муслиманске агресије на Хришћане

Оцени ову тему


Препоручена порука

1. januar 2011. | 11:42 | Izvor: Tanjug Kairo -- U eksploziji bombe ispred koptske crkve u egipatskom gradu Aleksandriji oko ponoći poginula je 21 osoba, a 43 su ranjene, saopštila je služba bezbednosti.

Eksplozivna naprava je bila podmetnuta u automobilu parkiranom ispred crkve.

Isprovocirani napadom grupa hrišćana se posle posle eksplozije sukobila sa policijom, javio je BBC.

U Egiptu živi 79 miliona ljudi, od kojih su većina muslimani, a oko deset odsto čine hrišćani.

----------

Исламска толеранција...и ето вам браче муслимааааанааа

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Још мало док мухамедови среде вести..биће да се љубоморни Хришћанин дигао у ваздух због жене која је хтела да пређе у исалм и дође до својих права

:nene:

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To rade egipatske obavestajne sluzbe kako bi pohapsili muslimane koji su im najveci protivnik na izborima... kolce kolce kolce

Uglavno kao i 11. septembar....i bombe automobili po Iraku...Po rezolucijama UN okupator je odgovoran za sve sto se dogadja na okupiranim teritorijama.... kolce kolce kolce

U Turskoj je uhapseno 200 oficira....i sada im se sudi....zasto?Sta su radili?? :nene: 319.gif 319.gif kolce

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Strasno je kako muslimani nemaju nimalo saosecajnosti sa zrtvama. Evo samo procitajte Mono.

Uz bombu i sve lokalna fasisticka stoka je posle bombe izasla i kamenicama gadjali hriscane koji su se tu okupili. Nazalost ovakve stvari ce se desavati dok god na svako nasilje ne reagujemo kako zatreba. Jos uvek se ceka ( pitam se sta) da se napadne i rasturi izvor zla na planeti : Iran.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eksplozija u Nigeriji, više mrtvih

31. decembar 2010. 23:15 > 23:23

Više ljudi poginulo je večeras u nigerijskoj prestonici Abudži na popularnoj pijaci u eksploziji bombe.

Više medija izvestilo je da je bomba bila postavljena na popularnom okupljalištu - pijaci "Mami market", gde je tradicionalno okupljanje za Novu godinu.

Nigerijska televizija javila je da je poginulo najmanje 30 ljudi. Policija je, međutim, to demantovala, ali za sada nije poznat tačan broj stradalih.

Predstavnik vazduhoplovnih snaga Nigerije Oluseji Petirin rekao je novinarima da je bomba bila postavljena na mestu gde su ljudi došli da se opuste i dočekaju Novu godinu.

"Ovo su uradili đavolji ljudi", rekao je on, ne precizirajući na koga tačno misli.

Protekle nedelje, Nigeriju je zahvatio talas nasilja nakon bombaškog napada 24. decembra u gradu Žosu. U nasilju koje je usledilo između hrišćana i mladih muslimana, poginulo je najmanje 80 ljudi, podsetio je Rojters.

U oktobru, u Abudži je izvedeno nekoliko bombaških napada za koje je odgovornost preuzela radikalna islamistička sekta Boko Haram koja je preuzela odgovornost i za bombaške napade na badnje veče u crkvama u Nigeriji.

Boko Haram traži uvođenje islamskog zakona širom Nigerije.

Policija navodi da je najmanje 80 ljudi izgubilo život u bombaškim napadima u Žosu i kasnije u sukobima muslimana i hrišćana u tom mestu, dok je šest osoba ubijeno u bombaškim napadima u Majduguriju.

(MONDO)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet nesretni Kopti:

Poginula je 21 osoba, a 43 su povređene u eksploziji automobila bombe u koptskoj crkvi u Aleksandriji. Posle eksplozije, gnevni vernici upali u džamiju.

U eksploziji automobila bombe ispred koptske crkve u Aleksandriji u Egiptu poginula je 21 osoba, a povređene su 43 osobe.

egipat-2-527.jpg

Ekspolozija se dogodila u trenutku novogodišnje službe u crkvi Al-Kidsen, neposredno posle ponoći.

Odmah posle eksplozije, hrišćanski vernici sukobili su se sa policijom i lokalnim muslimanima, bacajući kamenje na džamiju.

Kako navodi agencija Asošijejted pres, vernici su ušli u džamiju i počeli da bacaju knjige na ulicu.

Gradonačelnik Aleksandrije Gen Adel Labib rekao je da su postojale pretnje o napadu na crkve, iako je pokušavao da smanji tenzije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sukobili se kopti pravoslavci i policija u Egiptu

ALEKSANDRIJA – Egipatski kopti pravoslavci ogorčeni zbog napada na koptsku pravoslavnu crkvu u Aleksandriji, u kojoj je ubijena 21 osoba, sukobili su se drugi dan zaredom sa policijom.

Na stotine demonstranata u Aleksandriji i Kairu zahtevalo je bolju zaštitu hrišćana, preneo je Bi-Bi-Si.

Policija je pritvorila nekoliko ljudi radi ispitivanja o napadu na hrišćansku crkvu.

Međutim, nema dokaza da je iko od njih direktno povezan sa tim napadom, saopštili su zvaničnici.

Niko nije preuzeo odgovornost za napad koji se dogodio u ranim jutarnjim satima u subotu, a analitičari sumnjanju da su napad izveli ekstremni islamisti inspirisani Al Kaidom.

Vlasti su pojačale mere bezbednosti oko svih crkava u poslednja dva dana.

U Egiptu živi 79 miliona ljudi, od kojih su većina muslimani, a oko deset odsto čine hrišćani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Požar u islamskom kulturnom centru (Video + foto)

Ponedjeljak, 03 Januar 2011 12:58

IslamBosna.ba- U nedjelju navečer, u 21:15 izbio je veliki požar u islamskom kulturnom centru koji se koristi kao mjesto za molitvu u gradu Vanersborgu, Švedska. Vatrogasci su imali puno posla oko gašenja velikog požara u prostorijama islamskog kulturnog centra.

Zbog opasnosti od intenziviranja požara, vatrogasci su imali poteškoća da uđu u zgradu koja se nalazi u području Flanaden.

"Ne smijemo se popeti na krov jer gori između stropova i krova, opasno je", izjavio je na licu mjesta vatrogasac Esse Österman iz Narfa.

Vatrogasci su koristili pile da rasjeku dijelove ravnog krova i počnu gašenje. Ubrzo su pomoć pozvane i hitne službe iz Vargona, spasilačke ekipe su zatim dobili ključeve da uđu u mesdžid.

"Ali rizično je ući u zgradu, jer je od drveta i postoji značajan rizik od intenziviranja požara", rekao je Österman, izjavivši također da smatra da će trebati gašenje vatre zasigurno potrajati duže. Također, nije bilo poznato da li se neka osoba nalazila unutar mesdžida  kada je požar počeo.

Ovo nije prvi put da mesdžid gori – nedavno, prošlog ljeta, manja prostorija koja pripada mesdžidu je spaljena do zemlje. Tada je incident opisan kao nanošenje štete kroz požar. A iz islamskog kulturnog centra sumnjaju da je čak i ovaj požar namjerno bio postavljen.

"Mi smo upozoravali još u nedjelju da su nam slomili prozor, i da je neko išao oko zgrade i pokušavao da  zapali koristeći petarde", rekao je Osman Hassan iz islamskog kulturnog centra sinoć.

U 23:30 Esse Österman je izjavio da je vatra ugašena, i da se sada radi na raščišćavanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vijesti

U sukobu sa Koptima povrijeđeno 45 policajaca

03.01.2011

U sukobu hrišćana - Kopta i policije u  Kairu, dan poslije bombaškog napada na njihovu crkvu u Aleksandriji, povređeno je 45 policajaca, saopštile su danas vlasti.

Do sukoba je došlo tokom skupa stotina vjernika u koptskoj katedrali Svetog Marka, sjedištu patrijarha pravoslavnih Kopta, Henuda Trećeg.

Demonstranti su se sukobili sa državnim zvaničnicima koji su došli da izjave saučešće posle novogodišnjeg napada u Aleksandriji. Potom se umiješala policija.

Demonstranti su zatim gađali, a pred katedralom i napali automobil u kojem je bio veliki imam al-Azara, Ahmad al-Tajeb, jedan od najviših islamskih velikodostojnika Egipta koji je takođe došao da izjavi saučešće.

Do sukoba sa policijom je došlo i u kairskoj četvrti gdje žive Kopti, a oko hiljadu Kopta je demonstriralo ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova.

http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/latest/500/500.html?id=2265926

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е да смо ми који се волимо звати Хришћанима људи..па пред Египатске амбасаде....и протести док се нешта не промени..

Тражити од наших власти да се протера Египатски амбасадор...

И још доста тога....

Е тада би нешта било!

Овако можемо само да кукакмо над вестима...док овај моно просипа свој прољев по форуму!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...