Jump to content

МОЛИТВЕНИК - православна интернет презентација

Оцени ову тему


jefimija mati

Препоручена порука

Да се Милева не би мучила са копи - пејст  (copy - paste) са православне интернет презентације МОЛИТВЕНИК, овде имате све акатисте, молитве, каноне, текстове....

http://www.molitvenik.in.rs

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  Драга  jefimija mati, добродошли на наш сајт и форум,и дуго нам остали.

  Хвала Вам на препоруци за овај линк ка православној презентацији Молитвеник,

  ка акатистима,канонима,текстовима... 0110_hahaha

  И сама сам већ одавно била упућена на тај сајт читавши постављене текстове.

  Али ми је важно што и овде могу прочитати молитве које се налазе и у мом личном

  кућном молитвенику.

  Веома је важно да се молитва шири и дише,никада не знамо до кога ће све стићи.

  И никада не знамо одакле нам све  и шта може бити на спасење.

 

  Од Бога Вам свако добро! 0110_hahaha

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга сестро мирођија,

хвала на добродошлици и боље вас нашла.

Нисам те баш најбоље разумела:

"Али ми је важно што и овде могу прочитати молитве које се налазе и у мом личном кућном молитвенику."

Како ти је то важно да и овде можеш прочитати молитве које имаш и у свом кућном молитвенику?

Даље, ако овде треба да читамо нечије личне молитве (што са једне стране није лоше), зашто се ова тема не зове "Лични молитвеник"? А нисам ни приметила да их има? Углавном 99% су преузети са молитвеника. Толико је очигледно.

И на крају, мислим да ниси разумела шта сам претходном поруком хтела да кажем. Молитвеник уређује један човек, али на свим текстовима у молитвенику радило је више људи: од прибављања текстова, превођења, форматирања, обезбеђивања и навођења извора, благослова, и слично.

Замисли тај велики труд! Да све буде на свом месту и како треба. А онда неко то само ископира, без да наведе одакле је преузео то. Нпр. у молитвенику имаш наведено одакле је нешто преузето, које послао, превео и остало. То је поштовање туђег труда и рада. Нико од нас грешних није написао те молитве већ се потрудио (у складу са својим талентима) да их (како си то лепо рекла) шири даље да и другима буде на корист. У овоме што се копира не видим неки посебан труд, ни таленат. Зато мислим да вреди бар поменути те људе, изворе...

Опрости на замерци и критикама. Добронамерне су.

Помени ме у својим личним молитвама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako vec nalazite problem u tome sto neko preuzima sa vaseg sajta molitve - a sto je prilicno apsurdno, obzirom da se one vec vekovima prenose medju pravoslavnima sirom sveta bez problema - onda lepo stavite na samu prezentaciju neku zabranu ili upozorenje...

Ovako ostaje sasvim nejasno sta ti nama zelis da kazes ovde...

Svako ko ume da gleda videce da je Mileva sasvim dobronamerno prenela te molitve (one koje jeste, neke je verovatno iz drugih izvora), i to vec samo po sebi predstavlja jedno veliko priznanje vama, ukoliko razmisljamo po jevandjelski, naravno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга сестро мирођија,

хвала на добродошлици и боље вас нашла.

Нисам те баш најбоље разумела:

"Али ми је важно што и овде могу прочитати молитве које се налазе и у мом личном кућном молитвенику."

Како ти је то важно да и овде можеш прочитати молитве које имаш и у свом кућном молитвенику?

Даље, ако овде треба да читамо нечије личне молитве (што са једне стране није лоше), зашто се ова тема не зове "Лични молитвеник"? А нисам ни приметила да их има? Углавном 99% су преузети са молитвеника. Толико је очигледно.

И на крају, мислим да ниси разумела шта сам претходном поруком хтела да кажем. Молитвеник уређује један човек, али на свим текстовима у молитвенику радило је више људи: од прибављања текстова, превођења, форматирања, обезбеђивања и навођења извора, благослова, и слично.

Замисли тај велики труд! Да све буде на свом месту и како треба. А онда неко то само ископира, без да наведе одакле је преузео то. Нпр. у молитвенику имаш наведено одакле је нешто преузето, које послао, превео и остало. То је поштовање туђег труда и рада. Нико од нас грешних није написао те молитве већ се потрудио (у складу са својим талентима) да их (како си то лепо рекла) шири даље да и другима буде на корист. У овоме што се копира не видим неки посебан труд, ни таленат. Зато мислим да вреди бар поменути те људе, изворе...

Опрости на замерци и критикама. Добронамерне су.

Помени ме у својим личним молитвама.

         Драго ми је што сте разумели,мада не у целости моју поруку, и што сте одговорили.

         Хтела сам рећи отприлике што и Оби Ван.

         Али најважније је да су многи људи који немају први додир са сајтом молитвеник. ин.рс

         одавде упућени и слати на тај сајт.

         Важна је добронамерност и уважавање,што нам је свима циљ уосталом.

         У праву сте да се извори морају наводити.И то ћемо уважити.

         Ако је и било грешке,није била злонамерна. sFun_bat

         Помјаните и ви мене драга Јефимија мати.Свако добро. algabacaju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мирођији захваљујем на разумевању.

А Оби ВВану предлажем за почетак да пише ћирилицом, јер се православни (срби) вековима користе ћирилицом  algabacaju и апсурдно је писати латиницом. Лично сам у "молитвенику" учествовала пар пута и нисам меродавна да говорим о забранама, упозорењима..."Молитвеник" као што сам рекла не уређујем ја. Уредник се није тамо чак ни потписао, јер сматра да нема потребе за тим, обзиром да сви могу учествовати у њему и да су молитве за свакога ко вапи Богу. (Мада (чини ми се) стоји копирајт, тј. да су сва права задржана.)

Иначе уопште нисам говорила (писала) о правима, забранама,...већ о томе да се на овом форуму наведе ко је приредио, ко је превео, ко је уредио нешто, одакле је преузето.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замисли тај велики труд! Да све буде на свом месту и како треба. А онда неко то само ископира,

без да наведе одакле је преузео то.

Зато мислим да вреди бар поменути те људе, изворе...

Не секирајте се због тога, не смета то њима. Они то чине у славу Његову, не своју, њима је важно да се Он помене.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ви и ваши претпостављени сте достојни свакога поштовања. 

eheeeej 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Оби ВВану предлажем за почетак да пише ћирилицом, јер се православни (срби) вековима користе ћирилицом  :) и апсурдно је писати латиницом.

mislis da mi koji pisemo latinicom da nismo pravoslavni?  eheeeej
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мирођији захваљујем на разумевању.

А Оби ВВану предлажем за почетак да пише ћирилицом, јер се православни (срби) вековима користе ћирилицом  eheeeej и апсурдно је писати латиницом. ...............................................................

Na zalost ovoga sam se i bojao...

.......................................................................

Hvala na predlogu, ipak, zadrzacu pravo da sam odlucujem o svojim postupcima, jer cu za njih sam i da odgovaram pred Bogom...

Sto se tice same prezentacije, da sad ne idemo u nedogled sa raspravom - pazicemo svakako da ubuduce obavezno navedemo ako nesto prenesemo odande...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Оби ВВану предлажем за почетак да пише ћирилицом, јер се православни (срби) вековима користе ћирилицом  :) и апсурдно је писати латиницом.

mislis da mi koji pisemo latinicom da nismo pravoslavni?  eheeeej

Румуни пишу латиницом, па су Православни Хришћани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не дај Боже да је тако. Па шта треба рећи за православне Арапе, православне Јапанце, православне Африканце....који свак пише својим писмом? Зато сам написала СРБИ у загради. Мислим да православни Србин треба писати ћирилицом као што нам је то завештао Свети Симеон Мироточиви (погледај овде)

Важно је навести било који извор одакле се нешто "покупи", не само са молитвеника; нпр. Псалтир Пресветој Богородици приредила Зорица Ђурић, преузето са ПСАЛТИР ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ

Вељо, свако је достојан поштовања ко се труди у Господу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Наравно да је правило овог форума да се увек наведе изворник. То је чак јасно наглашено у обавештењима Адинисрације.

Ако су текстови преузети са адресе обевезно треба навести изворник и та грешка треба да се исправи. Ако је текст из личне архиве, није потребно наводити изворник.

Хвала што бринете о ауторским правима и то је заиста битна ствар. Молим уредника ПДФ-а "Молитве и акатисти" да све молитве које је преузео са Молитвеник.ин.рс обележи линком ка тој страници.

На крају, надам се да смо сви срећни и задовољни што се шире православне молитве и на овај начин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...