Jump to content

Још једно писмо брату Артемију - вл. Атанасије (Јевтић)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 93
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Nego zalosno je videti ( daleko od toga da sam iznenadjen); da o. LJuba na Svetosavlju peni o oceubistvu, nepravdi i da se tamo postiru linkovi koji vode ka raskolnickoj crkvi u Canadi i slicnim bljuvotinama  ekstra 319.gif

Po milioniti put je dokazano da hiljadu puta ponovljena laz postaje istina; tako o. Ljuba pise o nezavisnom Grckom sudstvu ( koje nije ni raspravljalo o optuzbama niti je nadlezno za to); o sudu koji nije zasedao ( kao da mu Patrijarh nije dovoljno objasnio) ; o brzini kojom je osudjen ( za jednu noc kaze on a u biti proces traje od 2004 godine), o jednodusiju sabora ( wauuu)...

Koliko je meni poznato otac Ljuba nije klirik SPC.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, on je klirik zagranicne ruske sto svakako ne menja stvar. Kanonski je svestenik koji se ne libi da pruzi podrsku o. Artemiju i iznese neistine na racun SPC i Patrijarha.  ekstra

Па ни у Сабору није било једномислије поводом рашчињења  владике Артемија (сада монаха Артемија) па зашто би и међу клиром било исто. У овој причи сви су носе бреме кривице. Неко више. неко мање. Артемије својим млаким (а тврдоглавим) истрајавњем у неким нелогичностима (дајући своју подршку и поверење погрешним људима - али и то треба доказати!?), а Сабор на преко-прече доношењу одлука без адекватног судског процеса. Могу разумети да су неке одлуке донесене после уласка о.Артемија и монаха који га следе у поједине манастире на КиМ, али о.Артемије је и раније био понижаван и кажњаван без јасних доказа и адекватног процеса који је прописан уставом и канонима СПЦ. Требало је све урадити како треба - у Сабору би онда имали једномислије (јер би кривица била доказана или оповргнута) а о.Артемије би такву одлуку прихватио ма каква била. Мислим да не треба ни оваква размишљања и ставове исмејавати или забијати главу у песак пред њима. Свако добро свима.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li ti stvarno mislis da bi se on povinovao bilo kakvim odlukama? pa zasto onda nije poslusao Pokojnog Patrijarha i rascinio Dejana Vilovskog kada je dobio dokaze?

Moze biti i milion puta u pravu, njegovo razbojnistvo prosle nedelje je dovoljno da se anatemise a ne rascini.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo imamo i prvog zvanicnog Ariosofa ("nacistickog hriscanina") od Timoka.

http://forum.ihtus.org/viewtopic.php?t=2870&postdays=0&postorder=asc&start=45

  ekstra 319.gif :cheesy2: :cheesy2:

Na dnu ove strane, o vl. Atanasiju kazu ovo:

"Ако џигерица може да буде печење, онда и циганин може да буде владика." . . .

Svaki komentar je nepotreban...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантно је напоменути да за време боравка Владике Артемија у Краљеву, земљотреси који ових дана свакодневно потресају овај град, нису забележени. Случајност или порука - нека свако просуди.

0110_hahaha dada facenew22222222 smej.gif smej.gif smej.gif smej.gif

Jedan psihijitar bi imao pune ruke posla na Ihtusu.

Па није било земљотреса јер је Божији човјек дошао у Краљево и Бог није допустио тих дана да буде земљотреса. prstgore

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na dnu ove strane, o vl. Atanasiju kazu ovo:

"Ако џигерица може да буде печење, онда и циганин може да буде владика." . . .

Svaki komentar je nepotreban...

Прво он није циган и ако је таман. Друго и да јесте, он је много тога до сада учинио за Цркву и за србски народ. А стварно се пита, што много људи тврди да је владика Атанасије циган?

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovi sa ihtusa ixgleda nikad nisu bili normalni...

Него није баш ни мудро ни одмерено изјавити у новинама за рашчињеног владику Артемија да је дрогиран.

То један добар политичар не би никада урадио, чак и кад би тако мислио.

Међутим наши клирици нису политичари , а опет наступају јавно , тако да има ту извесних недостатака...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантно је напоменути да за време боравка Владике Артемија у Краљеву, земљотреси који ових дана свакодневно потресају овај град, нису забележени. Случајност или порука - нека свако просуди.

0405_feeljoooj:nene: crvenilo :nene: crvenilo 319.gif

Jedan psihijitar bi imao pune ruke posla na Ihtusu.

Па није било земљотреса јер је Божији човјек дошао у Краљево и Бог није допустио тих дана да буде земљотреса. prstgore

Bilo je zemljotresa. Svaki dan isti broj, pa i tih par dana dok se hotelisalo u Kraljevu.  :nene: :nene: smej.gif

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde se brate ne postavljaju textovi sa raskolnickih sajtova, narocito kada ih pisu jefretici i kriminalci poput tog kome se ti divis.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

сајт је и расколнички и јеретички и овакве глупости неће се постављати без знања Администрације.

Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na dnu ove strane, o vl. Atanasiju kazu ovo:

"Ако џигерица може да буде печење, онда и циганин може да буде владика." . . .

Svaki komentar je nepotreban...

Прво он није циган и ако је таман. Друго и да јесте, он је много тога до сада учинио за Цркву и за србски народ. А стварно се пита, што много људи тврди да је владика Атанасије циган?

To ti meni brate kazi...

Znaci, kad nekog neko opanjkava po bilo kom osnovu - to je gnusno...

Kad ga neosnovano opanjkava po rasnoj ili nacionalnoj osnovi - to je jezivo kao i sam sotona, Boze prosti...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...