Jump to content

Патријарх Иринеј поводом случаја рашчињеног Вл. Артемија - Сабор суди епископима

Оцени ову тему


Препоручена порука

U magli (Herman Hese)

U magli sve chudno se chini!

Samotan svaki zbun i kam,

dub ne vidi dub u blizini,

svaki je sam.

Drugova beshe tma i tushta

dok svetao zivot mi bio;

sad, kad se magla spushta,

svaki se skrio.

Niko mudar ne biva

dok tminu ne pozna shto njega

neumitno skriva

i odvaja od svega.

Magla sve menja toliko!

Zivot je samotan plam.

Nikog ne poznaje niko,

svako je sam.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 37
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Neko je vec ispricao o skandalu koji je monah Artemije napravio radi koga mu je vec 15ak godina zabranjen ulaz na Svetu Goru.,

Mogu da ispricam sta je radio u Canadi. Dosao je sa svojom svitom da sakuplja novac od srba. Nije se najavio nadleznom vladiic Georgiju vec je samo banuo ovamo. Dosao je u Otavu i hteo da sluzi u nasem hramu, jos uvek ne obavestavajuci vladiku georgija o svojim namerama. Vladika mu zabranjuje da sluzi u nasem hramu i doticna individua odlazi kod rus zagranicana da sluzi; na sva usta drobeci kako mu zabranjuju nda sluzi u srpskoj crkvi jer se on bori za Kosovo ( svaka slicnost sa novim dogadjajima je namerna).

Istom je jos 1982 zabranjeno da dolazi u Sumadijsku Eparhiju; mozda neko zna vise o tome.

Ја знам да је владика Георгије добар са о.Артемије и знам поуздано да га је финансиро док није имао шта да једе и гдје да спава у Шишатовцу. Ово не причам напамет...

Moj si naivni brate. Artemije moze da kupi Vladiku georgija sa svim kanadskim crekvama. Toliko o potrebi da ga neko finansira  eheeeej klapklap

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac,Sabor nikada nece doneti takvu odluku.A ako bi je kojim cudom,posto smatram da to samo cudom moze da se desi,doneo ja bih je prihvatila.Zato sto cvrsto verujem u to da je na Saboru prisutan Sveti Duh.

Надгласавање је у овом и неким другим случајевима било у питању, или Дух Свети не делује исто кроз све архијереје.

Uporno zaboravljate da su se svaki put na kraju sa odlukom složili svi arhijereji i potpisivali odluke...

То је црквеним уставом уређено.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac,Sabor nikada nece doneti takvu odluku.A ako bi je kojim cudom,posto smatram da to samo cudom moze da se desi,doneo ja bih je prihvatila.Zato sto cvrsto verujem u to da je na Saboru prisutan Sveti Duh.

Надгласавање је у овом и неким другим случајевима било у питању, или Дух Свети не делује исто кроз све архијереје.

Uporno zaboravljate da su se svaki put na kraju sa odlukom složili svi arhijereji i potpisivali odluke...

То је црквеним уставом уређено.

Šta je uređeno crkvenim ustavom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac,Sabor nikada nece doneti takvu odluku.A ako bi je kojim cudom,posto smatram da to samo cudom moze da se desi,doneo ja bih je prihvatila.Zato sto cvrsto verujem u to da je na Saboru prisutan Sveti Duh.

Надгласавање је у овом и неким другим случајевима било у питању, или Дух Свети не делује исто кроз све архијереје.

Uporno zaboravljate da su se svaki put na kraju sa odlukom složili svi arhijereji i potpisivali odluke...

То је црквеним уставом уређено.

Šta je uređeno crkvenim ustavom?

http://sr.wikisource.org/sr-el/%D0%A3%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%A1%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5_%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5 Од 56. члана је о сабору, а чланом 65. је предвиђено да сви архијереји потпишу.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Semberac,Sabor nikada nece doneti takvu odluku.A ako bi je kojim cudom,posto smatram da to samo cudom moze da se desi,doneo ja bih je prihvatila.Zato sto cvrsto verujem u to da je na Saboru prisutan Sveti Duh.

Надгласавање је у овом и неким другим случајевима било у питању, или Дух Свети не делује исто кроз све архијереје.

Uporno zaboravljate da su se svaki put na kraju sa odlukom složili svi arhijereji i potpisivali odluke...

То је црквеним уставом уређено.

Šta je uređeno crkvenim ustavom?

http://sr.wikisource.org/sr-el/%D0%A3%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2_%D0%A1%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5_%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5 Од 56. члана је о сабору, а чланом 65. је предвиђено да сви архијереји потпишу.

Ne. Pročitaj lepo. Piše da svi potpisuju zapisnik/protokol, a ne samu odluku.

Ja koliko znam, ne moraju svi da potpišu odluku. Naročito jer član 60 uređuje da se odluke donose jednoglasno ili većinom. Imali smo u skorijoj prošlosti slučajeva da recimo vl. Nikanor ne potpiše neku odluku (on se lično time hvali na jednom youtube snimku).

Ovde je pak reč o tome da je Patrijarh rekao - sasvim jasno - da su odluku na kraju potpisali svi episkopi i saglasili se s njom.

Ili ćemo reći da Njegova Svetost laže?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иступио бих из СПЦ истог дана када би погазили макар један једини догмат Православног исповиједања.

Ето. Надам се да смо завршили са том причом.

Што се тиче епитимије коју је в.Артемије добио у Грчкој ево пар чињеница:

Artemije je mimo svih kanonskih propisa krajem devedesetih godina osveštao antimins i napisao da je osveštan „za crkvu Svetoga Save u Solunu" i dodelio ga jeromonahu Simeonu (Vilovskom), koji se nalazio na studijama u Solunu.

Čudna služba u Solunu Jeromonah Simeon je često služio u hilandarskoj crkvi Svetog Save u ulici Kamvunion br. 1 u Solunu i prema svedočenju očevidaca na svetim bogosluženjima, protivno kanonskom i crkvenom poretku, umesto carigradskog patrijarha kao nadležnog arhijereja za Svetu goru, Hilandar i sve svetogorske metohe, pominjao episkopa Artemija na čijem je i antiminsu i služio.

Za takvo kršenje crkvenog poretka saznalo se u Carigradskoj patrijaršiji i Mitropoliji solunskoj. Tako je protosinđel Solunske mitropolije Joanis Tasijas 2002. došao sa pratnjom na večernju službu, oduzeo antimins Artemija i ostavio antimins caringradskog patrijarha. Simeon je 17. maja 2006. Sinodu SPC priznao da je u hilandarskoj crkvi Svetog Save pominjao episkopa Artemija. Inače, episkop Artemije je pisao jedno otvoreno pismo carigradskom patrijarhu, zbog koga mu je zabranjen ulazak na Svetu goru.

Сећам се  када је ово било.Такав скандал је испао због Антимиса са Артемијевим потписом и осталог да су наши Епископи једва то изгладили али епитимија Артемију није дошла због тога од Васељенског Патријарха већ због оне књиге Екуменизам и време апостасије,забрањен му је улаз на Свету Гору али тада је био ипак другачији.Када су му његови монаси рекли,

Ма шта има везе,Владико,ко ће да зна и да уђете на Свету Гору,он је рекао,

Један Епископ се не шуња нити се крије...тако је то било...Бог зна шта му се десило eheeeej

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...