Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

СМРТИ, ГДЕ ЈЕ ТВОЈА ЖАОКА?

АДЕ, ГДЕ ЈЕ ТВОЈА ПОБЕДА?

Ако је ко благочестив и богољубив нека се наслађује овом добром и светлом победом. Ако је ко благоразумни слуга, нека уђе радујући се у радост Господа свога. Ако се ко подвизавао постом, нека сада прими плату. Ако је од првога часа радио, нека сада прими праведни дуг. Ако је ко дошао после трећег часа, нека празнује захваљујући. Ако је ко стигао после шестог часа, нека ни мало не сумња, јер ничим неће бити оштећен. Ако је ко изгубио и девети час, нека приступи, ни мало не сумњајући, ни мало се не бојећи. Ако ко стиже тек у једанаестом часу нека се не плаши закашњења: јер овај дивни Господар примиће и последњег као и првог; даје мир ономе који је дошао у једанаести час, као и ономе који је радио од првога часа. И последњег милује и првоме угађа, и ономе даје и овоме дарује, и дела прима и намеру целива; и делање уважава и принос хвали.

Стога, дакле, уђите сви у радост Господа свога: и први и други, плату примите; богати и убоги, један с другим ликујте; уздржљивци и лењивци, дан поштујте; ви који сте постили и ви који нисте постили, веселите се данас!

Трпеза је пуна, наслађујте се сви: теле је угојено; нека нико не изађе гладан, сви се наслађујте пиром вере; сви примите богатство благости. Нека нико не оплакује сиромаштину, јер се јави опште царство. Нека нико не плаче над сагрешењима, јер опроштај заблиста из гроба. Нека се нико не боји смрти, јер нас ослободи Спаситељева смрт: угаси је Онај Кога је она држала, заплени ад Онај који је сишао у ад, загорча га када је (ад) окусио Тело Његово. И ово предвиђајући, Исаија завапи: ад се загорча сретнувши Те доле; загорча се, јер опустоши; загорча се, јер би поруган; загорча се, јер се умртви; загорча се, јер паде; загорча се, јер би свезан; прими Тело (Христово) и Бога се додирну; прими земљу и срете небо; прими оно што виђаше и паде у оно што не виђаше. Смрти, где је твоја жаока? Аде, где је твоја победа? Васкрсе Христос и ти си се сурвао. Васкрсе Христос и падоше демони. Васкрсе Христос и радују се анђели. Васкрсе Христос и живот живи. Васкрсе Христос и ниједног мртвог у гробу нема. Христос уста из мртвих и би почетак преминулих. Њему слава и сила у векове векова. Амин.

Свети Јован Златоусти (354-407): “Беседа на Васкрс“

Како би Ти ово протумачио брате Константине? Имаш интересантне погледе, заиста, али треба их мало редиговати јер ћеш пуно пута долазити у сукоб са тим, како и јесте да је Бог љубав и да Бог није створио пакао. Уосталом, ми смо сви овде да се научимо један од другог, јел тако?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam samo laik al pisem onako kako znam i mislim da treba i kako je ispravno.Dobro ova besjeda na vaskrs pokazuje kolika je Bozija ljubav i milost za sve one Hristove sluzitelje koji su mu pristupili, neki u mladosti, neki u starsoti, neki pred sam kraj svog zivotnoga puta i koji ih poziva u vecnu radost kao nagradu  za ucinjeni trud.koliko vidim sv.Jovan Zlatousti kaze "Ako je ko blagocestiv, bogoljubiv, ako je radio od prvog csa ili dosao pred sam kraj da mu plata nece propasti kod gospodaa".Zar nije lepo naglaseno za koga je hristos spremio carstvo nebesko, samo za one koji su mu sluzili bez obzira kad su mu se odazvali.ne vidim da je negde pozvao razbojnike i ubice,nepokajane gresnike i slicno, jer zasto bi onda i postojao Boziji zakon.

Mnogo dobra beseda o pobedi Gospoda nad paklom, smtri sto naravno daje radost mir i sugurnost svim verujucim dusama i odgoni i strah i apsolutno svaku sumnju.Bog jeste ljubav za svakog coveka dok je ziv i dok ovaj ima mogucnost da se pokaje, al posle smrti On je isto tako pravedni sudija koji ce svima sudeti pravedno i prema zaslugama njegovim.nikom Bog nije odredio gde ce ko, vec iz svoje ljubavi prema ljudima ostavio svete spise da bi znali akko da se spasu, i usadio zakon Boziji u svaku dusi kroz savest.Uz to im je iz prevelike ljubavi dao i slobodu da sami ljudi sebi odlucuji gde ce koji...

potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

? ???? ????? ????? ?? ???? ????? 0110_hahaha

? ??? ??? ?????????? ??????? ? ????? ??????, ??? ?? ?? ?? ?????

Kako sta ce biti sa nijima, pa valjda znas da su do hristovog silaska u ad i njegovog vasksenja svi bilu u paklu i pravednici i gresnici.Valjda znas da je tad Gospod pravednike povukao sa sobom u carstvo nebesko.Svi pravednici su prije Hristovog dolaska na zemlji(oni koji su postovali Boziji zakon koji je dat preko proroka)dobijali nagrade za sluzbu i na zemlji u vidi produzavanja zivota , zato i vidimo da su neki ljudi ziveli skoro po hiljady godina.A po smrti pravac u pakao, sve do Hristovog vaskrsenja i razrusenja pakla.Gresnici su naravno ostali u vecnoj tami i gde cekaju strasni sud.

?? ????? ??? ?? 0110_hahaha

????, ??? ??????? ???? ???? ??????? ???????? ?? ??????? ????? ???, ? ??????? ?? ??? ? ????? ???? ???? ???, ??? ?? ?? ??? ????????

? ??????????? ?? ??? ????????? ? ??????? ?? ????? ????? ?? ???????????? ???? ????????. ? ???? ?? ???? ????????. ?????, 24:14

????? ...

? ?? ???? ???? ???? ? ?? ??????, ?? ?? ???? ??????; ??? ?? ?? ????? ?? ????? ?????, ???? ?? ?????? ????. ?????, 12:47

? ?? ??????, ? ???? ??? ??????; ? ?? ????????, ? ?????? ???? ???????; ??????????, ? ????????? ??? ??. ????, 6:37

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ?? ?? ?? ??? ???????? ????????,

? ???? ? ???????

Dovoljan ti je novi zavet kao"laiku" to je sto je bitno , a ne sto djela od sto svetih otaca(al ne kazem da ih ne treba citati, bas naprotiv, podrazumeva se iskljucivo pravoslavne).greh rmk i ostalih sekta i sektica je u tome sto uporno pokusavaju da pravoslavlje i Boga prilagode svojim potrebama i svome  vremenu, dok je sustina pravoslavlja da se nikad ne menja, nego menja gresnike u pokajnike.

?????? ??? ?? ?? ?? ???????? ????? ??????,

? ????????? ????? ????? ???????,

?? ?? ?? ??? ??????? ???????

??? ????? ?? ?????? ?? ??? ??? ??? ????? ?? ????.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????? ??? ? ???????????? 6 ??????. ?????, ??????, ???????, ???????? ? ?????? ?? ?? ???? ??????? ?????????, ????? ?????????. ??????? ??? ?? ???????, ????????, ????????, ?????? ??? ????? ????????. ?? ? ?????? ???????? ?????? ???? ?? ???? ?????????. ???????? ??? ?? ??? ?? ???? ????? ????, ??????? ? ????????????. ????? ????????? ?? ?? ?? ?????? ???? ??????? ?? ?? ???? ? ?? ???? ????. ?? ???? ????? ??? ????????? ?? ???? ? ?? ?????. ? ???? ?? ??? ?? ??? ???????????, ???? ???????????, ???? ??????????.... ????? ?? ????? ? ?????? ???? ? ???? ?????? ???? ???????? ????? ?? ???? ??? ??? ????? ?? ?????.

? ???? ?? ???????, ???? ?????? ??????? ? ?????? ????? ??????, ? ?????, ? ?? ?????? ????? ???????? ? ????? ???? ???? ??????? ??? ???

:drugarstvo:

srcee

8086.gif

????? ????.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nepravoslavni se ne mogu spasiti,

?????? ?? ??????, ??? ?? ????, ?? ????? ????? ?? ????? ?? ??????? ??????? ????

? ????? ??? ???? ? ???????? ?? ????. ?? ????? ?????? ????? ?? ??? ????...

?? ?????? ?? ?????????? ????? ??? ?? ????? ?? ????? ?????, ?? ???? ???? ???? ???.

????? ?? ? ?????? ?????? ? ?? ? ????? ??????????....

???? ???? ???? ?????? ?? ??? ??? ?????????? ????????? ? ??????.

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ??????????? ?? ????? ?????? ?????? ???????, ??? ??? ?????? ??????? ???? ?? ?????? ?? ????? ?? ??? ???????????.???? ? ?????? ????? ???? ???? ???????????. ?? ?? ????? ?? ???? ??????? ???? ??? ?? ??????? ?? ???????.

?????? ????? ??, ????? ?? ?? ???????? ??? ?? ?????:

- ??? ???? ?? ?? ????? ??? ???????? ? ?????? ????? ???? ???? ?????? ?????, ?? ??? ?????? ?? ?? ???????? ? ?????? ???? ????. ? ???? 10 ??????. ??? ??? ???????? ???? ???? ?? ??????.

- ?? ??? 2 ?????? ????? ? ??????? ????? ? ?? ???? ??????? ?????? ?????? ? ????, ????? ?? ?????????? ? ????????, ??? ???? ??? ??? ??? ??????.

- ????? ?? ??? ?????.

? ??? ?? ?? ??????? ?? ????? ?? ????? ????????

?? ??? ?? ????, ??? ??? ???? ????? ?????? ????? ???????.

?? ??? ???? ? ????????? ???? ??????? ??????.

????? ???? ?? ?? ????? ??? ???????????...

Mislim brate Bosko da nisi sasvim u pravu u samom dijalogu nema nista lose niko ne govori o tome da treba usvojiti ovo ili ono, ali svima treba dati priliku da do?u do spoznanja istine (1 Tim 2,3-4). Nikom se ne sme oduzeti pravo na pokajanje, a sud je iskljucivo Gospodnji, dakle do poslednjeg trenutka treba se nadati da ce se pokajati, da ce se vratiti krilu Crkve. Dakle, oni su zabludele ovce koje treba vratiti u tor istine.

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ??????????? ?? ????? ?????? ?????? ???????, ??? ??? ?????? ??????? ???? ?? ?????? ?? ????? ?? ??? ???????????.???? ? ?????? ????? ???? ???? ???????????. ?? ?? ????? ?? ???? ??????? ???? ??? ?? ??????? ?? ???????.

Da bas kao Vukasin iz Klepaca, on je pokazao hriscansko smirenje i ljubav, bez trunke osude i zelje za osvetom, duboko sozercavajuci ono cemu se nada a to je Carstvo Bozije. Bez zaljenja i srdzbe, jasno i smireno svedoci istinu. Cak se i ako to ne govori oseca njegova zelja da svojom smirenoscu i svestenim mirom utice, pokusa da razgreje, okamenjeno srce koljaca zadojeno mrznjom. To se jasno vidi u postupcima koljaca kasnije... Starac Vukasin je primer onoga koji zeli da se i njegov koljac spase, da ne propadne iako je u grehu, starac Vukasin je zapravo svedocitelj istinite ljubavi U Gospodu i evangelske reci "?uli ste da je re?eno: Ljubi svoga bližnjega, a mrzi neprijatelja. A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svoga Oca koji je na nebesima, jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima i da kiša pada pravednicima i nepravednicima. Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plata? Zar to isto ne ?ine i carinici? I ako pozdravljate samo bra?u, što posebno ?inite? Zar to isto ne ?ine i neznabosci? Budite dakle savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski." (Mt 5,43-48)

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim brate Bosko da nisi sasvim u pravu u samom dijalogu nema nista lose niko ne govori o tome da treba usvojiti ovo ili ono, ali svima treba dati priliku da dođu do spoznanja istine (1 Tim 2,3-4). Nikom se ne sme oduzeti pravo na pokajanje, a sud je iskljucivo Gospodnji, dakle do poslednjeg trenutka treba se nadati da ce se pokajati, da ce se vratiti krilu Crkve. Dakle, oni su zabludele ovce koje treba vratiti u tor istine.

Pa ako se rimokatolici kaju neka oni trce kod nas a ne mi kod pape, kome treba lijekar nama ili njima... Mislim smjesno. Ja kad idem na ispovjest ne zovem svestenika da mi dodje kuci, nego idem kod njega. Tu se ocito radi o nekim vecim igrama i dogovaranjima.

Papa je ArhiJeretik, a on ce se pokajati kad i sam djavo kome sluzi, jer ko nije Samnom protiv Mene je veli Gospod nad vojskama.

Svako dobro od Gospoda



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim brate Bosko da nisi sasvim u pravu u samom dijalogu nema nista lose niko ne govori o tome da treba usvojiti ovo ili ono, ali svima treba dati priliku da do?u do spoznanja istine (1 Tim 2,3-4). Nikom se ne sme oduzeti pravo na pokajanje, a sud je iskljucivo Gospodnji, dakle do poslednjeg trenutka treba se nadati da ce se pokajati, da ce se vratiti krilu Crkve. Dakle, oni su zabludele ovce koje treba vratiti u tor istine.

Papa je ArhiJeretik, a on ce se pokajati akd i sam djavo ko kome sluzi, jer ko nije Samnom protiv Mene je veli Gospod nad vojskama.

Svako dobro od Gospoda

Tacno.... :drugarstvo: 8086.gif srcee
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

najlakse je etiketirati, mi smo jeli merilo svega, nisam pomenuo odlazak kod pape vec situaciju sa dijalogom. Nigde nisam rekao da je konkretan nacin dijaloga dobar ili ne, pozivao da ide bilo ko kod koga i slicno, a o tome ko je arhijeretik ima pravo konacne odluke jedino vaseljenski sabor. na kraju papu nisam ni spominjao

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim brate Bosko da nisi sasvim u pravu u samom dijalogu nema nista lose niko ne govori o tome da treba usvojiti ovo ili ono, ali svima treba dati priliku da do?u do spoznanja istine (1 Tim 2,3-4). Nikom se ne sme oduzeti pravo na pokajanje, a sud je iskljucivo Gospodnji, dakle do poslednjeg trenutka treba se nadati da ce se pokajati, da ce se vratiti krilu Crkve. Dakle, oni su zabludele ovce koje treba vratiti u tor istine.

Pa ako se rimokatolici kaju neka oni trce kod nas a ne mi kod pape, kome treba lijekar nama ili njima... Mislim smjesno. Ja kad idem na ispovjest ne zovem svestenika da mi dodje kuci, nego idem kod njega. Tu se ocito radi o nekim vecim igrama i dogovaranjima.

Papa je ArhiJeretik, a on ce se pokajati kad i sam djavo kome sluzi, jer ko nije Samnom protiv Mene je veli Gospod nad vojskama.

Svako dobro od Gospoda

???? ?????, ? ?? ????? ?? ??????? ?????? ??????? ? ?? ?????? ?? ??? ????? ???? ???, ???????? 0110_hahaha ???? ? ?????!

?????!!! ?? ????? ?? ?????????, ?? ????? ?? ?????? ???? ??????, ?? ????? ?? ????????? ??????? ??????!!!

?? ??????? ???? ??????? ?????! ????? ?? ??????, ?????? ????, ???????? ? ????????????? ????  ???????, ? ?????? ?? ?????!

? ???????? ??????????, ?????? ? ????, ? ??? ??? ???? ??????, ???? ????? ???? ?????.

? ??? ?? ???? ???????? ?????????, ????? ??? ??????? ? ??, ????? ?? ???? ??????????? ?? ???????? ?? ???...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kazem papa a mislim na cijeli rimokatolicki svjet, jer da papa kaze ovo je mars a ne zamlja to ce biti tako.

Medo, Dimitrije.... Meni nije jasno o cemu vi pricate, po pismu po ocima istina je vazda gonjena, kao i nosioci istine, vi braco moja pricate o nekom sveopstem udjedinjenju u istini ispravljenju krivih drina, toga ni po pismu ni po ocima nece biti. Ko zna po koji put govorim Gospodnje rijeci: A da se dani oni ne skrate niko nebi ostao. Kako smo blizi svakog dana dolasku Hristovome istine je sve manje....

Istinska crkva pravoslavna je uvjek bila gonjena i bice, uvjek crkva pustinje, uvjek u ratu sa svjetom ovim. Istinski vjernik uvjek u placu za ovim svjetom i dusama u njemu, uvjek gonjen, uvjek u ratu sa svjetom.

Sta mi imamo da komuniciramo i idemo na sastenke kod onoga koji ze uznio iznad Hrista, i apostola. Istinskog ujedinjenja(kao prije raskola) nikad nece biti, i ono ako bude ujedinjenje bice medju pravoslavnim.

Oni koje hule na duha svetoga (jeretici) ali se po pismu mogu opravdati, kazem pismo; "ne ni na ovom ni na onom svjetu". To su ljudi pomracenog uma i savjesti koji vode narode u propast. Sa takvima dialoga nema, sem na svoju stetu i stetu naroda svoga.

Braco oce na lijep nacin oce da nas podkopaju. Vjekovima su to pokusavali silom, i nisu uspjeli. Sad da se mi zatvorimo oni bi ponovo silom ustali na nas da nas uniste, jer Pravoslavlje Istine smeta konacnom zacerenju antihrista. A mi kao pravoslavci smo djelom ako ne u potpunosti prihvatili globalizaciju. Znaci vec polovinom smo pod sapom Antihrista, ostaje jos da se crkva kao nosialc istine razbije.

Kada budem vidio da u oltar udje katoliki ili bilo koja druga denominacija, tada to vise nece biti moja crkva, a to vrijeme ce brzo doci, a vec je pocelo!!! Kako govore ruski starci: Idite u crkve dok su jos vase, ejr doci ce vrijeme kada to vise nece biti.

Hriscanstvo je pocelo u katakombama i tako ce se zavrsiti! Ko suprotno misli taj se protivi Svetom Pismu i ocima crkve.

(Da me neko pogrijesno ne shvati, ja bih u istini volio da svi dodju u poznanje istine. No istinu treba propovjedati ako Sv Vladika Nikolaj, Sveti Ava Justin.....)

Svako dobro od Gospoda



Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...