Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Deda i karadjordje , kratko i jasno :mozes ti sa nima pegovarati koliko god hoces, al isto ti misli i onaj u crkvenoj odori i onaj sa zicom u ruci.Sve je prikriveni satanizam.Zar nista nisi naucio iz istorije???Kad nam to pomognuse, kad kao braca poslase pomoc protiv islamaca, zar ne opljackase Vizantiju, zar ne preorase Srpske zemlje, zar ne pokrstise, ne proterase, ne pobise....Sramno je to npr sto su Srpski novomucenici sklonjeni iz crkvenog kalendara,jer ih je "bratska crkva" i njezini sledbenici poslali pre vremena na ispovest kod Gospoda, al dobro sad se smekamo sa RMK,to je ipak najbitnije i iznad svega.Kazes da nam rusi bas i nisu braca, dobro  onda molim te da nam das argumente za takve tvrdnje pa cu ja posle da iznesem svoje da jesu.„???? ?? ?? ???? ?? ?? ?? ????? ??????, ???? ?? ?????? ???? ?????????? ????? ?e?? ?? ???????“

(??. ?????? ??????)

 

Rece jednom jedan sveti monah: "Za sve sto vam se desava kunite papu"

Svako dobro od Gospoda

Potpisujem, nek prokleta prokletinja koja uci krivoverno.
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче Руса, не верујем у хришћански народ. Хришћанство је изнад народа и нације. Етнофилетизам је јерес. А и некако моје лично, субјективно мишљење, издали нас у историји. Знам за први српски устанак. А и сва та лоша римокатоличка учења су код нас дошла преко Руса, кад су Руси били под реформама у време Петра Великог. Проучи мало историјат богословља. Флоровски је писао о томе. А и други, наравно.

Што се тиче проклињања и слично.. мучно ми је брате више да неког проклињем. Прочитај књигу Молитва од Вука Драшковића или Нож. Тад сам неке ствари схватио. Јесте, и пре много година у мени је била та крв да имам жељу да они нестану са лица земље јер знам шта су нам све радили. СИловали су нам мајке, терали су да српске мајке имају однос са својим синовима у олтару на часној трпези. Све то знам. И тај клерофашизам. И клали, убијали. Али, не хајем за убице. Он је убица... добро.. нека је.... и Турци нам силовали мајке 5 векова и радили шта хтели. И њих сам мрзео.. имао жељу као један мој ортак.. са калашом да улетим у џамију кренем редом док још клече... да им пресудим....

Али, та књига, МОлитва и филм Нож (исто по књизи,иначе наставак МОлитве) су ме мало продрмали. Писао сам о томе већ негде по форуму. То није хришћанство. Мржња. ГДе је ту љубав. Па, Христос гледа како Га Јуда издаје, и не скаче.

И схватио сам да поред свега, желим да имам љубав и да покажем (колико је то изводљиво код мене уопште) да имам љубави и после свега. А има ко ће да суди. Толстој, иако је мало скренуо у учењу црквеном, је Ану Карењину почео цитатом из Св. Писма "Моја је освета и ја ћу судити". ДАкле, нека Он суди свима нама. И онима који су добри цео живот и онима који се боре и онима који кољу и убијају.

Има прича из црквене историје да су се римски епископ Аникита и Св. Поликарп свађали око служења. И онда схватили да су изгубили љубав и онда су све то заборавили и остали у љубави, јер је она најважнија.

Мени је то само важно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro u principu si u pravu kad kazes da hriscanski narodi ne postoje vec da pravoslavac moze biti individua.Molim da nam nabrojis kad su nas to Rusi  zavrnuli kroz istoriju, a kad nam je zapad pomogao?Moras da shvatis da je i kod Rusa bilo ljudi koji su svoj interes stavljali iznad svega.Gledao sam Noz, nisam ga citao, al malte ne isto dodje.Dobar je Vuk demagog, al mu ne stoji onaj vasar na ranoj gori, kao da mu zeljko mitrovic pretpostavljeni.Isti taj nesretni Vuk koji se stalno poziva na kralja i na monarhiju, daje odlican primer drugima redovnim dozama kokaina, kao i to sto se tako veruje u monahiju ,a suruje sa demokratama i sa svakim ko ponudi stolicu.Ja nigde ovde nisam pozvao da treba uletei "kalasom" u dzmiju, vec da se ne treba mesati sa onima ciju su preci ubijali nase pretke.A pogotovo da e treba ulaziti i nikakve kompromise i izucavanja njihovog ucenja.Kazes Gospod rekao da je njegov sud, u redu , prihvatam, al zar isto takoGopsod nije rekao sto sam vec par puta ponovio da se cuvamo laznih ucitelja i ucenja, jer mnogi ce doci ne bi li vas prevarili.Ako su njihovi preci ubijali nase pretke, zasto mislis da su ovi bolji?Seti se reci o  gonjenju proroka prije nas

potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro u principu si u pravu kad kazes da hriscanski narodi ne postoje vec da pravoslavac moze biti individua.Molim da nam nabrojis kad su nas to Rusi  zavrnuli kroz istoriju, a kad nam je zapad pomogao?Moras da shvatis da je i kod Rusa bilo ljudi koji su svoj interes stavljali iznad svega.Gledao sam Noz, nisam ga citao, al malte ne isto dodje.Dobar je Vuk demagog, al mu ne stoji onaj vasar na ranoj gori, kao da mu zeljko mitrovic pretpostavljeni.Isti taj nesretni Vuk koji se stalno poziva na kralja i na monarhiju, daje odlican primer drugima redovnim dozama kokaina, kao i to sto se tako veruje u monahiju ,a suruje sa demokratama i sa svakim ko ponudi stolicu.Ja nigde ovde nisam pozvao da treba uletei "kalasom" u dzmiju, vec da se ne treba mesati sa onima ciju su preci ubijali nase pretke.A pogotovo da e treba ulaziti i nikakve kompromise i izucavanja njihovog ucenja.Kazes Gospod rekao da je njegov sud, u redu , prihvatam, al zar isto takoGopsod nije rekao sto sam vec par puta ponovio da se cuvamo laznih ucitelja i ucenja, jer mnogi ce doci ne bi li vas prevarili.Ako su njihovi preci ubijali nase pretke, zasto mislis da su ovi bolji?Seti se reci o  gonjenju proroka prije nas

?, ????? ????. ?? ?? ?? ?? ????? ??? ??????????. ???????????, ??????? ? ??? ?? ?? ?????.

?????, ???? ?? ???? ??????? ?? ?????, ???? ?? ?????? ???? ????? ? ???? ??????. ?? ?? ???? ??? ??? ????? ?? ?? ?????? ?? ???? ????????, ??????.

?? ?? ????? ?? ?????, ??? ?? ????. ? ?????? ? ?? ?????????????. ???? ?? ??? ???? ????? ? ???? ?????????? ? ????????????? ? ?????. ???, ? ?????? ???? ??? ? ??????. ?? ??? ?? ?????? ????? ?? ? ?????? ?????? ??? ? ????- ????? ????????? ?????? ?????.

? ?? ????. ?? ???? ??? ?? ???? ?????? ???????, ??? ?? ??? ?????????? ??? ????????? ??? ?? ?? ?????? ?????????? ??? ????. ???, ?? ?? ???????? ??.

??? ???? ????? ??????????? ??????????? ??????, ?? ?????? ?? ?? ????? ?????????????, ????????????? ? ??????. ????, ????? ?? ?? ????. ?? ?? ?? ????? ??? ????. ? ???? ?? ?? ?? ????????. ??, ?? ???? ???????, ???? ?? ???????, ?? ??? ???????.. ?? ????? ??...  ??? ? ?????????? ?????? ? ??????????????, ???????.

? ??? ?? ???? ?????? ?????... ?????? ?? ???? ?? ?? ????? ??????? ?????????. ? ????? ?????? ?? ???? ???? ????? ?? ?? ?? ?? ???????? ????? ??? ??. ?????? ?? ?? ?? ???? ?????? ??????. ?? ????? ??? ???????, ???? ????? ?? ??. ? ?????. ???? ???. ?????? ?? ???????, ??? ?? ????? ?????? ?? ?? ???????? ? ?????????.

?????, ?????? ??. ???? ?? ?? ???? ?? ??????. ???????? ??? ????? ?? ?????????? ?????? ???? ?????  20 ??????? ??????. ?????? ??? ?? ?????? ????? ???????????, ?????? ?? ?? ???? ?????. ?? ???? ???? ?????????. ? ????? ?? ?? ?? ?? ?????, ?????, ???????, ?????....  ??? ?? ????? ?????, ? ????.. ??, ???? ???????.. ????? ?? ??????? ???????.

??? ?? ???? ?????????????, ?????? ????? ?? ????? ????? ??????, ?? ???? ?? ???. ?????, ???. ??? ?? ??. ? ????? ????? ?? ?? ?? ?? ?? ???? ? ?????????, ??????. ??. ?????? ?????????? ?? ? ???? ??????? ????? ???? ????? ?? ?? ??? ?? ????????, ???????, ??????, ?????????... ????? ?? ?? ?????? ???? ?????, ??? ?? ?? ???? ?????. ? ?? ?? ????. ?? ?????? ???? ?????, ????????, ? ??? ?? ????? ?????? ?????. ? ?????, ????, ???????... ???... ??? ?????... ?????? ?????...

???? ????????. ?????? ?? ?? ???????????? ????? ??? ?? ??????? ??? ?? ? ?????? ????????????, ?????? ? ??????. ????? ????? ?? ?????. ? ??? ?? ????? ?????? ?????? ???????, ?????? ?? ?? ??? ??? ???????????. ????. ???? ?? ????????? ? ????? ?? ??? ??????. ?? ???? ?????? ???????? ???? ?? ??????? ?????? ???? ?? ???? ??????????? ?? ?????? ??? ?????.

???? ?? ??????? ????????? ????????? ??????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам да додам нешто, онако лаички.

Ако не познајеш нечије "учење"

а бежиш од њега и мржњом се прикриваш,

шта си онда?

Ако је папа себе ставио изнад Бога

да ли је крив народ који се ту родио и који не зна за боље или другачије

(јер се такође плаши туђих учења)

да ли то значи да је тај народ зао?

Многи људи су проучавали све религије овога света и управо тако и дошли до православља...

до оног правог, и преобратили се.

Нама те друге религије нису на штету...

за оне који слушају...

а опет...

ко ће се спасити само Господ зна,

наше је да сваког његовог малог на земљи гледамо као свога брата!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ????? ?????, ????? ??????.

??? ?? ???????? ?????? "?????"

? ????? ?? ???? ? ?????? ?? ?????????,

??? ?? ?????

??? ?? ???? ???? ?????? ????? ????

?? ?? ?? ???? ????? ???? ?? ?? ????? ? ???? ?? ??? ?? ???? ??? ?????????

(??? ?? ?????? ????? ????? ?????)

?? ?? ?? ????? ?? ?? ??? ????? ????

????? ???? ?? ?????????? ??? ???????? ????? ????? ? ?????? ???? ? ????? ?? ???????????...

?? ???? ??????, ? ??????????? ??.

???? ?? ????? ???????? ???? ?? ?????...

?? ??? ???? ???????...

? ????...

?? ?? ?? ??????? ???? ?????? ???,

???? ?? ?? ?????? ??????? ????? ?? ????? ??????? ??? ????? ?????!

za poznavanja necijeg ucenja dovoljno je ga usporedis sa Izvornim, tj koliko odstupa pa ce ti sve biti jasno...izvor je jedan pritoka dosta
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?? ?? ?? ?? ??? ???????? ????????,

? ???? ? ???????

Dovoljan ti je novi zavet kao"laiku" to je sto je bitno , a ne sto djela od sto svetih otaca(al ne kazem da ih ne treba citati, bas naprotiv, podrazumeva se iskljucivo pravoslavne).greh rmk i ostalih sekta i sektica je u tome sto uporno pokusavaju da pravoslavlje i Boga prilagode svojim potrebama i svome  vremenu, dok je sustina pravoslavlja da se nikad ne menja, nego menja gresnike u pokajnike.
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Живела сам у иностранству 6 година. Немац, Немица, Француз, Италијан и Гркиња су ми тамо постали пријатељи, дивни пријатељи. Заједно смо се бодрили, веселили, туговали, живели као једна породица. Ни у једном тренутку питање вере се није поставило. Заволела сам их јер су били дивни људи, поштени и добронамерни. Нисам приметила да их је њихова вера научила да ме мрзе и да буду лоши. На исти начин смо реаговали на лепо и на ружно. А неко од нас је био православац, неко римокатолик, неко протестант.... Свако је живео у својој вери и нико другом није одузимао право да буде оно што осећа да јесте.

И даље не разумем, како можемо причати о љубави према Христу, о агапе, а са толико мржње говорити о онима који нису крштени као ми?

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma kakava mrznja, meni se cini da je ovde visoko uzdignuta casa ekumenizama.

Tvojih 6 godina nista ne znaci, i ja sam Hrvatima ziveo 17 godina u ljepoj njihovoj, i isto tako sam imao prijatelje Rimokatolike, al ovde je rec o njihovom ispovedanju.Ne kazem da su svi rmk losi, daleko od toga, al kazem da je njihovo ispovedanje pogubno i da se ne mogu spasiti svojim ucenjem.A da ans ne  vole, jednostavno je tako.Mi smo za njih uvek istocno smece, druga liga, robovi.Jesi li u kontaktu sa tim svojim prijateljima, ja sa svojim nisam.Nepravoslavni se ne mogu spasiti, jer niko ne moze doci Ocu osim kroz hrista, sto je na drugom mestu potvrdjeno recima ne boj se stado malo.Ovo je pravoslavni sajt, a brani se jeres, Boze me se sacuvaj

ps.VERUJE I SATANA, AL DRHTI.

potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

IHTISe молим те да ретроактивно не мењаш поруке, ако већ мењаш ДОДАЈ, нек остану оригиналне, уколико нису увредљиве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са отпадницима не треба водити икакав дијалог, јер ако водимо дијалог онда им дајемо до знања да смо равноправни.Грех и врлина никад неће бити равноправни. Ја би водио са њима дијалог само као Св Вукашин од Клепаца.

ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДОВЕКА!

1sms1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nepravoslavni se ne mogu spasiti,

?????? ?? ??????, ??? ?? ????, ?? ????? ????? ?? ????? ?? ??????? ??????? ????

? ????? ??? ???? ? ???????? ?? ????. ?? ????? ?????? ????? ?? ??? ????...

?? ?????? ?? ?????????? ????? ??? ?? ????? ?? ????? ?????, ?? ???? ???? ???? ???.

????? ?? ? ?????? ?????? ? ?? ? ????? ??????????....

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...