Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

????? ?? ?? ??????? ?????? ????? ?????????? ??????,??? ?????? ? ???????? ?? ? ?? ???????

Cubaj se da oni tebe ne smute, ako ti mozes koga od njih da vratis , skidam kapu

???? ????? ?????? ???????? ????????? ?? ?? ??????????? ?????? ??? ???? ???????? ????????????.

To ti mislis da ne moze.Zivi po zaposvestima Bozijim, pa ce ti Bog uslisiti molitve.Pa kad dostignes takav nivo t otidji pa mu vaskrsni nekog, pa nek se licno uveri da uglavnom sve vere sveta zagovaraju zagrobni zivot, al samo ga jedna dokazuje.Cik nek mu muftija vaskrsne nekog 8084.gif klapklap klapklap

?????????? ?????????? ?? ???? ???????? ???? ?? ? ??.?? ?? ?? ?????????? ??? ????? ? ??????? ?? ?????????????????.?? ???? ?????????? ??? ?? ???????? ? ????????? ???? ????????????????.

Ne znam ko je taj covek.

Jel taj umislio da je pricao sa Bogom kad je pricao sam sa sobom, ili je to bio neku drugi Toma?Uzeo sam jednom u glasu crkve jednu knjizici tako nesto bese...

?? ?? ???? ????????? ?? ?????? ?????????,??????? ??????????.???????? ??,? ???? ???? ?? ?????????? ????? ????????? ? ????? ?????.??? ???? ?? ?????? ???????? ???? ?? ?????? ? ??????? ?? ?????????????? ??????? ????????? ?? ???? ?? ?? ???????? ????? ? ???????? ?? ?? ??? ?? ????? ????? ?????? ?? ?? ?? ?? ???? ???? ? ?? ???? ? ?? ???? ??? ??? ??????? ?????:Jer ?e vas sveti Duh nau?iti u onaj ?as šta treba re?i(lLk.12. 11-12)-?? ???? ????? ???? ????? ??? ??? ? ?????? ????? ??? ?????? ??????? ??? ?? ???? ?? ???????? ? ????? ???? ? ????????.

???? ?? ????? ????????? ? ????? ??????? ????????? ?? ??? ????????????? ?? ????.

Nisam ih citao, pa ne mogu nista reci po tom pitanju
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е па ја јесам и зато ти говорим.Зашто је Свети Јустин Мученик био врстан аполог?Па јер је био духован и јер је био поткован знањем из паганске философије.Кад је укомпонаво у борби против пагана и Јевреја разбио их је  8084.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazite da vas ko ne obmane filosofijom i praznom prijevarom, po predanju ljudskom, po nauci svijeta, a ne po Hristu.(Pavle Kolasanima, 2, 8 )

eto, batice...jel ti to dovoljno?

?? ??????, ???? ???????. ?? ????? ????, ???????? ????, ????????.. ?? ????? ?????? ???? ??... ??????? ?? ????? ? ?? ???? ????... ????????? ?? ??????? ????? (??)????....    klapklap

??? ?? ???? ??? ?? ???????? ? ??? ????, ? ???? ???? ? ????????? ??????, ??? ?? ???? ?? ?? ?????????

? ?? ???? ??????? ???? ?? ???????????? ?? ?? ?????????? ?? "?????" ?????

? ?? ???? ?? ??? ?? ??????? ??? ??????, ??? ?????, ?? ?? ???? ???????.

?.?. ????? ? ????? ??????? ?? ???? ?????????, ???????...

OK, batice..tvoj zivot tvoj stav.Samo ne znam gde iskopa ruske fore,(terbao si napisati pravoslavni citati, stadaradim ) kad ti ja postavi citate iz jevandjelja i poslanica????Juda je bio uz hrista pa se poremetio , Petar ga se odrece, to ne zaboravi.

da , jesam za Ruse i jako sam ponosan na tu cinjenicu.Gledam ih kao starijeg brata.ne znam radi cega ti oni smetaju, al akd si se vec uhvatio njih, mogao bi navesti i razloge.Verujem da si jedan od onih koji jedva cekaju da udju u nesretnu uniju, al necu da komentarisem dok ne cujem tvoj stav.I za kraj ko kaze da se plasimo bilo cega??I zar Gospod nas ne upozorava da treba da se cuvamo laznih ucenja???ili ti ipak bolje znas i od Njega?

?????, ??????, ??? ?? ???? ??? ????? ??????? ???? ??????, ????? ???????. ???, ?? ????? ???? ??? ?????? ??????? ?????? ? ??? ?????? ?? ?? ??? ??? ??? ?????. ? ?? ??????? ? ?? ????? ?? ?????? ??????? ?????-???????????. ???, ?? ?? ????? ?????, ???????, ? ?? ???? ????????.

??? ?? ???? ???? ?? ?? ??? ?? ?????..??... ?? ????, ??????. ?? ????? ?? ?? ???????????? ??????, ????, ???????????, ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ??? ????????? ????? ?????? ?? ????. ??? ??? ?????? ? ???? ???????, ??? ?? ?? ??????? ?? ??? ??? ??????????

? ??? ?????????? ???????? ?? ?????????????? ? ?? ?????? ???? ?? ????? ?????? ?? ????, ???????? ??? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ??????? ?? ??? ??? ?? ???? ????????????, ??????? ? ?????, ????????????. ??? ?? ???? ?????, ?? ?? ????? ?? ?? ????????????, ??????? ?? ?? ??????????? ??? ?????. ? ??? ?? ???? ??????????, ? ????? ??? ???????? ?? ??? ? ? ???? ?? ?? ????? ????? ?? ???????? ?? ?? ?? ?????? ?????? ?????????, ???? ???????, ?? ?? ???????????? ????? ???????, ??????? ? ??????.

?? ??? ?????? ????????? ?? ????? ?? ?? ?????? ?????? ?????, ?? ???????. ? ?????. ??? ??? ????? ?? ????? ?? ?????? ????? ?????? ?? ?? ????? ?? ????? ????? ??????????? ?????, ?????????? ????.

???, ??????, ?? ????? ?? ?? ???? ?????? ???? ??????, ??????, ???? ? ?? ?? ??????? ?? ?? ???? ???? ??? ?? ???? ?????? ???? ????.

?????, ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ???? ???????? ? ?? ?? ??? ??????? ? ???? ? ?? ????????? ?????? ?? ????? ???????? ?????? ?????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И, да. Још и ово. Не знам одакле ти закључак да сам ја за ту несретну унију, што би ти рекао. Погледај мало Св. Оце, данашње оце, теологе. Многи од њих су разговарали са римокатолицима, имали дијалоге али неке ствари нису мењали. Ја увек узимам пример великог о. Шмемана. Он је живео на западу, много добро их је знао. И пуно им се дивио али чак и он је рекао неке лоше ствари о том екуменизму. Прочитај његов текст Агонија екуменизма. Дакле, нико не каже да је ту све супер и сјајно и бајно. Ипак треба да постоје неке границе. И то је управо оно о чему ја причам. Само читај о. Шмемана на који начин он то прича и каже и, наравно, нашем владику Атанасија Јевтића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?? ???? ???? ?? ?? ??? ?? ?????..??... ?? ????, ??????. ?? ????? ?? ?? ???????????? ??????, ????, ???????????, ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ??? ????????? ????? ?????? ?? ????. ??? ??? ?????? ? ???? ???????, ??? ?? ?? ??????? ?? ??? ??? ??????????

? ??? ?????????? ???????? ?? ?????????????? ? ?? ?????? ???? ?? ????? ?????? ?? ????, ???????? ??? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ??????? ?? ??? ??? ?? ???? ????????????, ??????? ? ?????, ????????????. ??? ?? ???? ?????, ?? ?? ????? ?? ?? ????????????, ??????? ?? ?? ??????????? ??? ?????. ? ??? ?? ???? ??????????, ? ????? ??? ???????? ?? ??? ? ? ???? ?? ?? ????? ????? ?? ???????? ?? ?? ?? ?????? ?????? ?????????, ???? ???????, ?? ?? ???????????? ????? ???????, ??????? ? ??????.

?? ??? ?????? ????????? ?? ????? ?? ?? ?????? ?????? ?????, ?? ???????. ? ?????. ??? ??? ????? ?? ????? ?? ?????? ????? ?????? ?? ?? ????? ?? ????? ????? ??????????? ?????, ?????????? ????.

???, ??????, ?? ????? ?? ?? ???? ?????? ???? ??????, ??????, ???? ? ?? ?? ??????? ?? ?? ???? ???? ??? ?? ???? ?????? ???? ????.

?????, ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ???? ???????? ? ?? ?? ??? ??????? ? ???? ? ?? ????????? ?????? ?? ????? ???????? ?????? ?????.

Deda, deda, uporno te ?itam,

ali imam nneki utisak da nisi lepši post ostavio,

onako jasan i sažet.

I sve se slažem sa tobom!

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?? ???? ???? ?? ?? ??? ?? ?????..??... ?? ????, ??????. ?? ????? ?? ?? ???????????? ??????, ????, ???????????, ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ??? ????????? ????? ?????? ?? ????. ??? ??? ?????? ? ???? ???????, ??? ?? ?? ??????? ?? ??? ??? ??????????

? ??? ?????????? ???????? ?? ?????????????? ? ?? ?????? ???? ?? ????? ?????? ?? ????, ???????? ??? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ??????? ?? ??? ??? ?? ???? ????????????, ??????? ? ?????, ????????????. ??? ?? ???? ?????, ?? ?? ????? ?? ?? ????????????, ??????? ?? ?? ??????????? ??? ?????. ? ??? ?? ???? ??????????, ? ????? ??? ???????? ?? ??? ? ? ???? ?? ?? ????? ????? ?? ???????? ?? ?? ?? ?????? ?????? ?????????, ???? ???????, ?? ?? ???????????? ????? ???????, ??????? ? ??????.

?? ??? ?????? ????????? ?? ????? ?? ?? ?????? ?????? ?????, ?? ???????. ? ?????. ??? ??? ????? ?? ????? ?? ?????? ????? ?????? ?? ?? ????? ?? ????? ????? ??????????? ?????, ?????????? ????.

???, ??????, ?? ????? ?? ?? ???? ?????? ???? ??????, ??????, ???? ? ?? ?? ??????? ?? ?? ???? ???? ??? ?? ???? ?????? ???? ????.

?????, ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ???? ???????? ? ?? ?? ??? ??????? ? ???? ? ?? ????????? ?????? ?? ????? ???????? ?????? ?????.

Deda, deda, uporno te ?itam,

ali imam nneki utisak da nisi lepši post ostavio,

onako jasan i sažet.

I sve se slažem sa tobom!

??? ???? ???? ????? ??.    319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?? ???? ???? ?? ?? ??? ?? ?????..??... ?? ????, ??????. ?? ????? ?? ?? ???????????? ??????, ????, ???????????, ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ??????? ??? ????????? ????? ?????? ?? ????. ??? ??? ?????? ? ???? ???????, ??? ?? ?? ??????? ?? ??? ??? ??????????

? ??? ?????????? ???????? ?? ?????????????? ? ?? ?????? ???? ?? ????? ?????? ?? ????, ???????? ??? ?? ????? ?? ???? ???? ?? ??????? ?? ??? ??? ?? ???? ????????????, ??????? ? ?????, ????????????. ??? ?? ???? ?????, ?? ?? ????? ?? ?? ????????????, ??????? ?? ?? ??????????? ??? ?????. ? ??? ?? ???? ??????????, ? ????? ??? ???????? ?? ??? ? ? ???? ?? ?? ????? ????? ?? ???????? ?? ?? ?? ?????? ?????? ?????????, ???? ???????, ?? ?? ???????????? ????? ???????, ??????? ? ??????.

?? ??? ?????? ????????? ?? ????? ?? ?? ?????? ?????? ?????, ?? ???????. ? ?????. ??? ??? ????? ?? ????? ?? ?????? ????? ?????? ?? ?? ????? ?? ????? ????? ??????????? ?????, ?????????? ????.

???, ??????, ?? ????? ?? ?? ???? ?????? ???? ??????, ??????, ???? ? ?? ?? ??????? ?? ?? ???? ???? ??? ?? ???? ?????? ???? ????.

?????, ??????? ?? ?? ?? ?? ?????? ???? ???????? ? ?? ?? ??? ??????? ? ???? ? ?? ????????? ?????? ?? ????? ???????? ?????? ?????.

?? ?? ??.....?????? ? ...????? pivo??? ?? ???? ???? ??? ?????? ???? ?? 319.gif...., ??? ?? ??? ????, ??? ??? ??, ?????? ?? ????? ????????? ? ?.?????????!!!!

?? ??? ?? ?? ?? ?? ??????? ??????? ??? ???????????,??? ??? ?? ?? ??????? ??? ?? ????? ? ??????!!!!!!!!!

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gnusoba opustosenja na mjestu svetome. Ili mislite da ce se oni okrenuti pravoslavlju istine, nikad. Samo nerazuman covjek moze sve ovo sto se zadnjih godina desava, da ne shvati do hoce na sve mnogo likave nacine da nas razvodne, raslabe, i da se sa njima u vrzino kolo uhvatimo.

Naravno ja nisam nikakva crkvena vlast ali oni kao jeretici ako su se pokajali neka fino dodju kod nas i kazu vidite mi ocemo da se vratimo istini. "Covjeka jeretika po prvom i drugom savjetu kloni se".

Toliko je nepotrebno pricati o papi i njegovoj religiji, on je covjek koji se poslije raskola (sto je doprinjelo raskolu) uzdigao iznad Boga i apostola po vlasti, sta mi imamo sa takvim. Boze sacuvaj nista.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

а ово? (нисам тренутно при Светом Писму, опростићете ако омашим неко слово)

1. не куните се никако

2. благосиљајте оне који вас гоне

3. Цркву ни врата пакла неће надвладати

4. не судите, да вам се истим судом не суди

5. будите незлобиви као голубови, а мудри као змије

6. добра воља међу људима, мир на земљи, слава Богу на висини

Црква је народ грешан, не ''црквена власт'', али их је сам Бог изабрао и поставио, он ће их и удаљити

што се тиче јереси, сваком дану својег зла доста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате мој мислим да гријесис, свако лазно ученје вазда се осуђивало и осуђивано је како би се сачувало истинито.

"Тада ће рећи и онима што Му стоје с леве стране: Идите од мене проклети у огањ вечни приправљен ђаволу и анђелима његовим." " Ако ко не љуби Господа Исуса Христа да буде проклет, маран ата."Коринћанима 16.22 i " Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!" Галатима 1.8.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto crkva brate onda anateme daje.....Dakle laz ese mora osuditi jer ako se ne osudi postace prihvatljiva?

?????? ?? ???? ????? ? ???????? ?? ???? ?????, ?? ??????? :drugarstvo:

? ? ?? ?? ????? ?? ????, ??? ?? ???? ????? ????? ??? ????, ? ???????? ???? ??????????? ??????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

управо је само Црква и задужена за тако нешто, не мирјани

Не судим ја ником, али нецу ни да слушам оне који ме уче другачије од отаца па и анђели да су са неба. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!" Галатима 1.8.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...