Jump to content

Свети Никодим Светогорац о причешћивању клира и лаика

Оцени ову тему


Препоручена порука

uzmimo u obzir da veliki deo vernika ne posti sve postove(ne zele da poste sve postove ili im zivotno okruzenje ili drustvo namece tako...),kako onda oni da se pricescuju? znaci ne govorimo o onima koji redovno poste sve postove...recite mi nesto vise o tome

послушај милеву, ал једини услов је да будеш у миру са ближњем, и то колико је људски могуће.

све остало је само помоћ до светог причешћа.

на страну што постоје нецрквене праксе ретког или аутоматског одлучивања од путира ... укапираћеш временом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онако како му каже његов парохијски свештеник, дакле он је особа код које треба да се распиташ јер сви раде како им духовни отац каже. Можемо ми овдје да говоримо ја овако онај онако, али свакако је најбоље питати свог свештеника и то је једино исправно. :drugarstvo: Е сад има великих разлика од парохије до парохије, од свештеника до свештеника, то не треба да те збуњује. girl_jumping

to OK, ali voleo bih neko od teologa ili neki svestenik da malo govori o ovome,o praksi,iskustvima... :drugarstvo:

znam da mnogi vernici ne postuju sve postove,zive burnijim zivotom i ovo pitanje bi bila interesantna tema... 1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to OK, ali voleo bih neko od teologa ili neki svestenik da malo govori o ovome,o praksi,iskustvima... :drugarstvo:

znam da mnogi vernici ne postuju sve postove,zive burnijim zivotom i ovo pitanje bi bila interesantna tema... 1405_love

за сваког је другачије и не постоји универзално правило, зато се исповедамо појединачно испред свог исповедника који је васпитач твојег узрастања у Христу.

а без причешћа је сигурно да неће ништа ни постићи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...