Jump to content

Псевдо-ревнитељи нападају и клевећу оца Гаврила лепавинског

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

                                                                        :cheesy:

     

                                                   Bog blagoslovio sestra Anastasija

                                      Ništa me ne uznemiravaju ova pisanija, zašto postoje forumi

                                  nego da se diskutira da jedne druge ispravljamo da budemo bolji

                                                 da revnujemo za našu veru Pravoslavnu

                                                            a da se brinemo i za zdravlje

                                                                   telesno i umno.

baner3c.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 44
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ja se neću baviti tematikom ovog neprijatnog pisma i njegovim autorom, koji izgleda redovno posećuje sajt Manastira Lepavine (jer kako bi drugačije znao šta Otac Gavrilo na sajtu objavljujei piše). Mene samo zanima zašto je to pismo preuzeto sa sajta Borba za veru i objavljeno ovde na forumu Živa Reč Utehe i ko je administrator ovog foruma koji je objavio ovu temu ...čini mi se kao da je želeo da unese malo nemira u oca Gavrila i njegovu duhovnu decu...A neistomišljenika je uvek bilo i uvek će biti. Gospod kaže BLAŽENI MIROTVORCI pa hajde da to i ostanemo!

Svako dobro svima!

Мислим да је о. Гаврило лепо рекао- форум зато и постоји. Као што и сами видите наслов теме све говори. Тема је постављена управо да се не би шириле свакакве глупости. Отац Гаврило је свакако спреман и на овакве коментаре чим је на себе узео овај крст- рад на интернету. Јесте ли прочитали тему? Прочитајте од почетка до краја па онда донесите суд.

И Теби свако добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog blagoslovio! Poštovana Dr. Tamara,

Evo, šaljemVam obećani link da biste, kao naučnik medicine, sačinili jedan mali i sažet osvrt na ove moje vežbe na fotografijama, kako bi se na ličnom primeru koliko toliko objasnilo šta znače fizikalne vežbe za zdravlje pacijenta. Ovom prilikom želim da naglasim da se ovo odnosi na disciplinovane pacijente. A disciplinovan pacijent je onaj pacijent, koji besprekorno poštuje reč svog lekara, koji je spacijalista u svom poslu i najbolje zna šta je potrebno pacijentu za izlečenje, koji se poverava svom lekaru i sledi sva njegova uputstva, koji bez znanja lekara ne pribegava nikakvim alternativnim lekovima, jer to može da bude samo kontraproduktivno. Takav pacijent mora da zna da je za izlečenje svog narušenog zdravlja već u zdravstvenoj ustanovi, bolnici, banji, rehabilitacionom centru, dobio odličnu podlogu za izlečenje, i da je to prvi i najvažniji korak, ali da svoje zdravlje mora da nastavi da održava ne samo pomoću lekova, već sopstvenom voljom i neprekidnim vežbama, ponovo po strogom uputstvu lekara, pa makar one trajale i samo 10 minuta dnevno.

Dalje, disciplinovan pacijent takodje mora stalno da ima na umu da je za njegovo izlečenje potrošeno mnogo vremena i novca. Mnogo košta jedan operacioni zahvat, lekovi, usluge lekara i stručnog osoblja, fizikalna terapija i mnoge druge propratne a neophodne medicinske usluge. Ali, ako se i nakon svih ovih ukazanih intervencija, sami ne nastavimo da po savetu lekara i dalje brinemo o svom sopstvenom zdravlju, taj novac je jednostavno bačen, a naše zdravlje zapušteno. Znači, opet ćemo vrlo brzo ponovo potražiti pomoć lekara. A da li razmišljamo, da li bi se za taj utrošeni novac za naše ozdravljenje i vreme koje je lekar i fizioterapeuti proveli sa nama, a koje mi nismo poštovali, možda izlečio neki disciplinovaniji pacijent, koji želi da poštuje reč svog lekara specijaliste, koji jednostavno želi da rehabilituje svoj narušeni organizam, za razliku od nas, koji to očigledno ne želimo? Na žalost, u našem narodu caruje jedna vrsta primitivizma, koja proističe iz sopstvenog nepoznavanja suštine toka lečenje i perioda nakon izlečenja u medicinskoj ustanovi. Tako, kada pacijent i nastavi da sluša reč lekara i počne da redovno radi neophodne vežbe za rehabilitaciju i održanje zdravlja celog tela, često kod neobrazovanih, pa i kod obrazovanih ljudi, gotovo kod 90% populacije, dolazi do nerazumevanja, čudjenja pa i zaziranja. Pusta naša neobrazovanost na svim poljima. Kada pacijent dodje u banju, njegova rehabilitacija većinom traje od 15 - 21 dan i tu on od lekara, koji ga vodi u toku rehabilitacije, dobije odgovarajuće propisane terapije. Uglavnom, zdravlje vrlo brzo krene na bolje, uspeh se zapaža, ali, zapazio sam koliko taj uspeh mnogo zavisi i od samog pacijenta, znači, koliko se bolesnik pridržava saveta lekara za same vežbe, a koliko poštuje lekara i u pogledu saveta za upražnjavanje mnogih loših navika, koje mnogo mogu da naškode, kako njemu lično, tako i drugima i da tako neminovno uspore ili čak prekrate uspeh za tako bitan oporavak. Kada sam bio kod Vas u banji na rehabilitaciji, video sam pacijente koji puše. Oni, dakle, ne samo što sami sebe truju i uništavaju unutršnjost svog već obolelog organizma, već bezočno zagađuju Bogom darovanu ekološku, zdravu prirodu. Pitamo se sada, koja je svrha njegovog lečenja, bolje rečeno nelečenja? Medjutim, i osoblje banje, koje je u belim mantilima, pušenjem takodje daje loš primer pacijentu. Spacijalno pušenje podvlačim, jer upravo upotreba nikotina i unošenje njegovo u organizam, uzrok je mnogih bolesti, pa i najtežih, kancerogenih. Za rehabilitaciju već obolelog organizma to je put ka gotovo sigurnom neuspehu, a onda mu je svako kriv za sporo ozdravljenje, samo ne on. Podvući takodje da je pravilna ishrana uz strogo slušanje lekara, neophodna za bilo koji oporavak i za zdrav život.

Draga doktorka Tamara, bilo bi jako korisno kada biste Vi stručno objasnili značaj ovih vežbi za zdravlje čovekovo i da je nužno i nakon rehabilitacije u banji produžiti fizikalne vežbe i kod kuće, jer ako se vežbe ne budu radile, umrtviće se ponovo ceo organizam,vratiće se na prvobitno stanje bolesti, od ozdravljenja neće biti ništa, a onda takav neodgovoran pacijent mora polako da priprema "drveni kaput". Malo šale nije na odmet. I još smatram za vrlo važno da Vas zamolim. Mnogi ljudi mene poznaju i pogledavši ove fotografije, zainteresovaće se za te vežbe, jer oni znaju moje zdravstveno stanje pre moje operacije i pre ovih vežbi u Vašoj banji, a znaju i sadašnje moje zdravstveno stranje, pa se plašim da na svoju ruku ne počnu da rade ove vežbe po principu „kad može otac Gavrilo, zašto ne bih mogao i ja“. Nepohodno bi bilo naglasiti da nikako te vežbe ne počinju na svoju ruku, da je ovo na fotografijama rezultat višemesečnog vežbanja, velikog mog truda i sopstvene volje za ozdravljenjem i da je vodjeno isključivo pod nadzorom stručnog osoblja. Prvo se, dakle, mora otići kod svog ličnog lekara u svom mestu, sa njim izvršiti konsultacije, upoznati ga sa svojim zdravstvenim stanjem i tek onda ga pitati za mogućnost upražnjavanja ovih vežbi. Njegov lični lekar, koji ga vodi, ima njegov zdravstveni karton, ima istoriju njegove bolesti i u odnosu na to će uputiti pacijenta kod lekara fizijatra, koji je stručan za tu vrstu bolesti i koji će ga na osnovu razgovora pregledati i odrediti šta dalje treba preduzeti.

baner3c.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

                                                                        :cheesy:

     

                                                    Bog blagoslovio sestra Anastasija

                                      Ništa me ne uznemiravaju ova pisanija, zašto postoje forumi

                                  nego da se diskutira da jedne druge ispravljamo da budemo bolji

                                                  da revnujemo za našu veru Pravoslavnu

                                                            a da se brinemo i za zdravlje

                                                                    telesno i umno.

AMIN
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog blagoslovio! Poštovana Dr. Tamara,

Pišem Vam sa molbom za Vaš stručni komentar. Naime, ove moje konstatacije neophodno je potkrepiti sa medicinske tačke gledišta, jer smatram da će upravo medicina, odnosno fizikalna terapija imati velike koristi od mog ličnog svedočenja. A moje svedočenje se odnosi na neophodnost upražnjavanja fizikalnih vežbi za održavanje kako opšteg zdravlja tako i za fizički, mentalni i duhovni oporavak čak i veoma bolesnih i slabo pokretnih osoba. Smatram da će Vaš dragoceni komentar mnogo značiti pacijentima za lakše shvatanje tog problema, njegovo razmatranje i prihvatanje, i da će pacijetima biti od velike koristi. Profesor Dr. Mihailo Stefanovski je konstatovao da moj lični primer smatra „jedinstvenim“ uspehom u domenu fizikalne terapije i da je moje besprekorno poslušanje lekarima i njihovim savetima, uporno i redovno vežbanje i nakon odlaska iz Vaše ustanove, rezultat mog izlečenja i mog opšteg stanja zdravlja.. Vaš stručni prikaz će biti postavljen na našem sajtu u produžetku kao odgovor na moje pismo. Ja ovom prilikom želim da podvučem njegovu važnost, jer će ga pročitati hiljade i hiljade ljudi. Vaš stručni komentar će biti preveden na nekoliko jezika, izmedju ostalog na engleski, ruski, nemački, francuski, grčki, italijanski...Naš sajt mesečno posećuju čitaoci iz gotovo 70 država sveta, a što se posećenosti tiče, ponekad cifra dostigne 14 000 posetilaca.

o.Gavrilo

baner3c.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mnogobrojne studije su pokazale da ljudi koji održavaju odgovarajuću tjelesnu kondiciju, služeći se razumno propisanog režima života i kontrole tjelesne mase, imaju dodatnu prednost da produže život, naročito u godištu između 50 i 70. Smrtnost je tri puta manja kod ljudi sa boljom tjelesnom kondicijom u odnosu na ljude sa lošijom tjelesnom kondicijom. Ali, zašto je fizička spremnost bitna za produženje života? Najevidentnija su sljedeća dva razloga:

Prvo, fizička kondicija i kontrola tjelesne mase u velikoj mjeri smanjuje kardiovaskularne bolesti (bolesti srca i krvnih sudova). To proizilazi iz: a) umjereno nižeg krvnog pritiska :cheesy: sniženje holesterola i lipoproteina male gustine u krvi zajedno sa povećanim lipoproteinima velike gustine Sve ove promjene zajedno dovode do smanjenog broja srčanih napada i moždanih udara.

Drugo, i vjerovatno podjednako značajno, atletski spremne osobe imaju više tjelesnih rezervi na koje mogu računati ako dođe do pojave bolesti. Na primjer, 80 godina stara osoba bez fizičke spremnosti može imati respiratorni sistem koji ograničava upotrebu kiseonika na najviše trostruko do četvorostruko. S druge strane, atletski spremne stare osobe mogu imati dvostruko više ovakvih rezervi. To je naročito značajno u održavanju života kada dođe do stanja kao što su upala pluća koja veoma brzo može zahtijevati svu raspoloživu respiracijsku rezervu. Pored toga, sposobnost da se poveća minutni volumen srca kada je to potrebno («srčana rezerva») je često 50% veća u atletski spremnih starih ljudi nego u fizički nespremnih.

Osim poboljšanja kardiovaskularnog i respiratornog kapaciteta, fizička aktivnost (vježbe) utiču i na regulaciju šećera u krvi. Mišići koriste velike količine glukoze u toku fizičkog rada. Iskorištavanje glukoze u uslovima umjerenog do teškog fizičkog rada ne zahtijeva velike količine inzulina, jer mišićna vlakna pri naprezanju, iz nepoznatih razloga, postaju visoko propusna za glukozu, čak i ako nema inzulina, zbog samog procesa kontrakcije. Naravno kao što svaki farmakološki lijek može biti i otrov, ako se predozira i uzima samoinicijativno bez ljekarske kontrole, tako i vježbe odnosno kineziterapija koja nije usklađena sa stanjem pacijenta i ne izvodi se pod kontrolom fizioterapeuta može biti štetna za organizam.

Dr sci med Tamara Popović, Specijalista fizikalne medicine i rehabilitacije Institut Mlječanica 27.08.2008

baner3c.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskreni i pravi revnitelji ne osuđuju nikoga već se mole za sviju pa i za svoje neprijatelje.Ko ne radi tako pobija sam sebe ako se već naziva hrišćaninom.Od kada postoji Crkva bilo je i borbe, ali je istina uvijek pobjeđivala. Zar nije naša vjera,vjera ljubavi i zakon naš da sviju ljubimo i svoje neprijatelje. Ne trebamo se plašiti borbe i kleveta trebamo samo da ispunjavamo svi svoje hrišćanske obaveze i puno da se ne "metamo" što kaže Vladika Grigorije. Tome nas uči i otac Gavrilo. Post molitva i poslušanje satlno propovjeda otac Gavrilo, to znaju svi koji su imali priliku da slušaju oca Gavrila ili sa njim da razgovaraju. Poznata poslovica kaže: Psi laju a karavani prolaze!

Neka nas sviju Gospod urazumi svojim Božanskom ljubavlju i mudrošću i nas i neprijatelje naše. eheeeej

"Невоља је било и биваће, људи и нељуди је бивало и биваће. Околности не зависе увијек од нас, али да ли ћемо бити људи или нељуди то од нас зависи."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Управо прочитах коментаре на поменутом сајту. Поред напада на оца Гаврила, стоји и констатација да он сарађује са форумом ЖРУ, који ради са благословом Владике Јована а да је поменути форум један од "највећих рушитеља Цркве" ???

Брдо, салва оптужби на рачун оца Гаврила...мислим да је сасвим адекватан текст који сам данас поставила на насловну. То је прави савет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim na ogovaranje,i to pljuvanje jednih po drugima....Halo ljudi,pa da li je to normalno?da li je normalno da se ljudi koji propovijedaju volju Boziju tako ponasaju?

okrenuli smo se sasvim pogresnim stvarima,to ''ovaj rekao ovo,onaj ono'' su trebali ostaviti primitivcima koji nemaju pametnija posla...oni bi trebali biti primjer nama...a ovime to nisu...razumijete?

i hvala na dobrodoslici,neka se i toga neko sjetio...:cheesy:

..........drzacu koplje i

cuvati vas iza sebe,

sibati po neprijatelju

zelezom i ognjem...

da li si spreman ratnice...

mirni covece...

oce...!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja smatram da tako treba razmišljati kada komšinica ogovara komšinicu jer to nije javna reč.

Kad neko nešto objavi javno, onda je potrebno izneti i drugu stranu da se ljudi ne sablažnjavaju!

Ovaj forum ima tu pastirsku dužnost!

Svako dobro !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ocu Gavrilu sva podrska.

Oni su od lekarske rehabilitacije pomislili da su joga vezbe  smej.gif smej.gif smej.gif Bore se protiv lecenja, protiv licnih karti, sledece ce valjda biti da se uvedu burke za pravoslavne zene.

Nego provlaci se korz temu da se zna ko  stoji iza ovog sajta. Cemu onda cutanje? Ako neko zaista zna neka napise. Ja sam cuo da je u pitanju  sekta kod Svetog Miloja ali nisam siguran da li je to tacno.U svakom slucaju  nemaju obraza ni da se potpisu iza svojih udbaskih pamfleta.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo sam se prevario; sledece ce da bude o fudbalu djavolskoj igri  facenew22222222

ФУДБАЛ И ЦРКВА НЕ ИДУ ЗАЈЕДНО

Преподобни старац Варсануфије Оптински овако је говорио о фудбалу: "Не играјте ту игру и не идите да гледате њу, јер та игра је такође уведена ђаволом, и њене последице ће бити врло лоше".

Naravno; revniteljima je omiljena stvar da u usta stave reci nekome ko nije ziv i ko to nigde nije zapisao ali oni su mu drzali svece.Koliko oni mrze Vladike Grigorija i Atanasije je izvan ljudskih okvira i samo ih djavo nadahnjuje za isto. I Sveti Miloje naravno.

Sledece ce biti :Sveti Nikolaj-- Ko umesto iPhona ima Nokiu ici ce u pakao.  мајкл

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апостол Павле је рекао "Свима сам био све!"

па тако и играње ногомета би поистовјетила са тим.

Често сам долазила у манастир Лепавина, задњи пут ове године,

на Цвјетну недељу. Сваки пут сам била пресретна што имам могућност,

да се поклоним Икони Пресвете Богородице Лепавинске,и да се Причестим,

у овој древној Светињи.

Кад би само знали, колико гостољубља и светости нуди тај манастир,

никада ови незнавени, неби прозборили нити једну ружну бесједу.

Али тако увјек бива међу нама Србима, нашли би ману свима, па и самом Христосу

кад би дошао на земљу.

Желим Вам О.Гаврило, пуно здравља и пастирске храбрости,

сестра Бранка

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...