Jump to content

Ново-Тихвински манастир - са љубављу да се угледамо...

Оцени ову тему


Препоручена порука

  У  Ново-Тихвинском,женском  манастиру  у  граду  Јекатеринбургу, седамнаест  сестара  се  труди око

свог  послушања у  занатској шиваоници.

  Оне  ту  раде  уз  молитву, где се уче не само шивењу већ и међусобној сарадњи и самодисциплини.

  Јутром  се  окупљају и скупа моле Богомајци и св.Праведном Симеону.Познато је из црквеног предања

да је Богородица  била  веома  вешта  везиља и кројачица.

  Св.Симеон је такође њихов покровитељ јер је и сам био одличан кројач.Шио је капе.

  После  читања молитви, сестре одлазе на послушања у разне собе,али се моле наглас тако што се смењују.А када треба да заврше са радом заједно певају молитву ''Достојно јест'' и дају једна другој опрост.

  Оне  шију  свештеничку одежду,монашку одећу,орнаменте за додатке јерејскох и архијерејских одежди,

затим шивене иконе, плаштанице, сувенире за домове, предмете за црквену употребу.

  Радионица прима поруџбине од  храмова и свештених лица.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

 Сестре  користе  сложене  компјутерске програме  за  шивење и за обраду  детаља и помоћ  сестрама  чије  је  послушање и иконописање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...