Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

???????? ? ???????.

???? ?? ????? ? ????????????

???? ?? ?? ???????? ???? ???????, ? ??????? ?? ???? ???????? ?? ??????, ????? ?? ??? ??? ???? ????? ???? ???????

jesi, jesi ... nju si citirao !

astronomija ?

pretplacen sam na casopis (istoimeni)

citam malo po internetu, forumi itd...

imao sam i neki kineski teleskop ,ali prodao sam ga ... zivim u gradu gde je veliko svetlosno zagadjenje

a, nemam bas volje da nocu odlazim na tamnija mesta ...

ali nisam tema ovde ja... a ni astronomija!

zasto pitas ? jel' i tebe zanima?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ?????, ?? ???? ??????????? ??????

???? ?? ??? ?????????

pa, praksa!

vec sam to rek'o ranije...

abitno (hehe... nov izraz) je kako je moguce da postoje paralele izmedju onoga gore i ovoga dole (na zemlji)

ja sam se uverio u praksi (recimo na mojoj natalnoj karti) da ima tu necega , mada jos puno stvari nije jasno

ja sam apsolutno protiv gledanja u buducnost

a ZA upotrebu astrologije kao pomocnice medicine (ponajpre), psihologije itd.

recimo , kada gledam svoj zivot unazad , nicega nije bilo a da je u suprotnosti sa onim sto bi se moglo ocekivati

gledajuci moju nat. kartu kada sam rodjen ...

ali, istovremeno bi bilo i skoro nemoguce da je neko tad mogao da isprognozira moj zivot  ...

mada je par stvari bilo jasno ... i ja sam pretpostavio jos pre skoro 20 godina ponesto ...

ali ... to - zato sto sam dobro poznavao sebe, svoje planove, ambicije ... KARAKTER ...

mislim da nema svrhe da se nesto pokusava prognozirati buducnost ! cemu to ?

slabima (karakterno) nije dobro sugerisati ... posto su slabi ...

karakterno jakima - isto nije... nema potrebe...

tako ... ja sam u jednom trenutku shvatio da mi nije potrebno da sebi pravim solarne (godisnje) horoskope

da pratim tranzite planeta preko osetljivih mesta u mojoj natalnoj karti itd

jednostavno ... iz karaktera proizilazi nasa "sudbina" , tako da mozemo da menjamo sebe na bolje

pa cemo imati i "lepsu" buducnost ... (kreirati svoju sudbinu)

a sto se tice zdravlja ... pa, dobro , ko se boji smrti - neka posecuje doktore , doktore koji poznaju astrologiju (jos bolje)... pa ce mozda sebi "produziti" zivot ... hehe

vidi, ljudi su od davnina posmatrali nebo i postepeno su ukapirali neke "nebeske cake".

odredjene situacije tamo giore su se "poklapale" sa odredjenim situacijama ovamo dole (na zemlji)

e sad, problem je nastao kada su ljudi postali kadri da predvidjaju kretanja nebeskih tela (danas vrlo precizno)

ja, kao,  imam polozaje nebeskih tela u casu tvog rodjenja...

imam efemeride (polozaje istih) do 2050- te godine...

pa , kao, aj' da pogadjam malo sta bi se to moglo zbiti u tvom zivotu

ljude zanima da cuju

"astrologe" zanima da naplacuju ...

i ... svi zadovoljni ...

pa, onda ... sto da ne?

ponovicu nesto sto sam vec napisao ...

savet buducim klijentima :

?? ?? ??? ???? ????? ?? ?????????? ''??????????'' ? ?????? ?????????????? ?????.

??????? ??? ??? ??? ??????, ????? ?? ?????????? ???????. ??? ??????? ?? ???.

????????????? ????.

e, izvini , medo , drugo si me pitao ...

a , ja iskoristio da ubijam vreme pisuci ono sto je meni ?ef ... u ove sitne sate ...

e, jos nesto ...

svi govore o slobodnoj volji ...ok

ali , svakodnevno se otkrivaju novi geni ...

te gen zaduzen za ovo ... te gen za ono ...

kada se prouce svi geni , nece ostati bas neki ogroman prostor za slobodnu volju...

ispasce da smo slobodni -DA , ali samo u odredjenim okvirima ...

bice zanimljivo ako se, JEDNOGA DANA, odredjeni geni povezu sa odredjenim situacijama na nebu ...(namerno kazem 'situacijama' jer nisu samo nebeska tela u pitanju -nego i njihovi ODNOSI [ASPEKTI])

jer , po astrologiji - JESTE da postoji slobodna volja , ali smo slobodni (IPAK) UNUTAR ODREDJENIH GRANICA,

koliko god one bile daleko ...

ograniceni smo , zapravo svojim KARAKTEROM ... menjajuci njega - mozemo poboljsati sebe

a, astrologija moze da pomogne u boljem poznavanju karaktera

e sad... dosta ljudi ne radi na sebi, tako da ostaju ograniceni tokom celoga zivota

a , astrolozi tu cinjenicu koriste pa  dosta puta i pogode nesto ...

a, mislim da bi i jedan dobar psiholog , ako najpre DOBRO upozna svog "pacijenta" , mogao da mu predvidi

buduce dogadjaje.. narocito ako taj pacijent nije neko ko non-stop radi na sebi ...

aj ' dosta ...

izvini medo ... sta si me ono bese pitao ? 0110_hahaha

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

питао сам на чему се астрологија заснива, шта је њен основ?

''има нечега'' емотивни утисак није основ да се нешто назове ''наука''.

ти би уствари да све науке које се иоле заснивају на емпирији и очигледном деловању, да опоганиш са астрологијом у којој ''има нечега''?

то је твој одговор после једне деценије бављења тиме?

шта би са прогнозама твог сопственог живота, са твојим жељама, хтењима, талентима, сновима?

како ти се то уклопило у ''наталну'' карту?

само да ми је знати како су успели да повежу психологију и астрономију у апсурд тумачења, ти што су зијали толико у доконости.

мора да су се много дрогирали, по свим индицијама.

јел знаш колико су ефемериде нетачне?

како си замислио слободну вољу на коју утичу планете и гени?

који је аспект две или више личност између себе, ако су већ концима везани за звезде, како мислиш ту једначину да решиш?

пошто према астрологији све душе су везане за звезде а како замишљаш да постоји било каква словесност, свест, а да није стриктно зацртана као некаква карта - натална, соларна, дневна, месечна?

па папирић не би могао да падне ако није зацртана путања, што нас чини не неслободнима, већ роботима у игрици који се понашају према тачно зацртаном програму.

само ме живо занима шта се деси кад се појави баг у матриксу!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ??? ?? ???? ?? ??????????? ???????, ??? ?? ??? ??????

''??? ??????'' ???????? ?????? ???? ????? ?? ?? ????? ?????? ''?????''.

?? ?? ??????? ?? ??? ????? ???? ?? ???? ????????? ?? ???????? ? ?????????? ????????, ?? ???????? ?? ???????????? ? ????? ''??? ??????''?

?? ?? ???? ??????? ????? ????? ???????? ??????? ?????

??? ?? ?? ?????????? ???? ?????????? ??????, ?? ?????? ??????, ???????, ?????????, ????????

???? ?? ?? ?? ???????? ? ''???????'' ??????

???? ?? ?? ?? ????? ???? ?? ?????? ?? ?????? ??????????? ? ??????????? ? ?????? ????????, ?? ??? ?? ?????? ?????? ? ?????????.

???? ?? ?? ?? ????? ?????????, ?? ???? ??????????.

??? ???? ?????? ?? ????????? ????????

???? ?? ???????? ???????? ???? ?? ???? ????? ??????? ? ?????

???? ?? ?????? ??? ??? ???? ??????? ?????? ????, ??? ?? ??? ??????? ?????? ?? ??????, ???? ?????? ?? ????????? ?? ??????

????? ????? ??????????? ??? ???? ?? ?????? ?? ?????? ? ???? ???????? ?? ??????? ???? ????? ??????????, ?????, ? ?? ???? ???????? ???????? ??? ??????? ????? - ???????, ???????, ??????, ????????

?? ??????? ?? ?? ????? ?? ????? ??? ???? ???????? ??????, ??? ??? ???? ?? ????????????, ??? ???????? ? ?????? ???? ?? ???????? ????? ????? ????????? ????????.

???? ?? ???? ?????? ??? ?? ???? ??? ?? ?????? ??? ? ????????!

odgovaram ti sutra , mnogo je kasno ...

samo , da ne pomisle ljudi da sam ko-zna sta napisao tamo gde si me brisao, dobro bi bilo da vratis to ...

uostalom to sam samo citirao , ne doslovno, moj post od pre neki dan ... (post br. 129 [9-ta stranica])

jel' smem da ga ubacim , a da ne dobijem dozivotni ban ?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

odgovaram ti sutra , mnogo je kasno ...

samo , da ne pomisle ljudi da sam ko-zna sta napisao tamo gde si me brisao, dobro bi bilo da vratis to ...

uostalom to sam samo citirao , ne doslovno, moj post od pre neki dan ...

jel' smem da ga ubacim , a da ne dobijem dozivotni ban ?

??????? ?? ??, ??? ??? ?? ???????? ?? ?? ???? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljude zanima da cuju

"astrologe" zanima da naplacuju ...

i ... svi zadovoljni ...

pa, onda ... sto da ne?

???:

?????? ????? ?????? ?? ????????? ...

? ... ??? ????????? ...

??, ???? ... ??? ?? ???

????????? ?? ?? ? ??????????? ???

hehehe

ne shvataj doslovno sve sto napisem ...

treba malo da TUMACIS moje reci ...

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hehehe

ne shvataj doslovno sve sto napisem ...

treba malo da TUMACIS moje reci ...

????? ???? ???? ??????? ??????? ?? ??? ??????, ???? ?? ?? ?????????, ? ?? ????? ?????? ??????? ?????? ?????? ???????????? ?? ??? ?? ?? ???? ??? ??? ?????????? ?????? ? ??????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljude zanima da cuju

"astrologe" zanima da naplacuju ...

i ... svi zadovoljni ...

pa, onda ... sto da ne?

???:

?????? ????? ?????? ?? ????????? ...

? ... ??? ????????? ...

??, ???? ... ??? ?? ???

????????? ?? ?? ? ??????????? ???

hehehe

ne shvataj doslovno sve sto napisem ...

treba malo da TUMACIS moje reci ...

???? ?? ???????????? ????? .. ??? ??? ?? ?? ????? ''?? ??? ?? ??????, ?? ??? ????? ??????????'' dada

vidi , ne ljutim se na tebe...

vec sam rekao da ocekujem da stalno budes protiv mene i da jedva cekas da pokazes da sam nesto ...

glup ... nezreo ... ili sta vec ... zavisi

a, za one koji mozda citaju ovo, a, ne znaju o cemu se radi :

razlog je moja kritika jednog srpskog astrologa koji je radio na 3k pocetkom devedesetih,

a njena je majka (sa pocetka ove teme)

znaci, ljudski je to sto radis , ne brini ...

nastavi da i dalje pokusavas da pronadjes u mojim recima razlog za kritiku ..

+pohvala : ne vredjas , a to je - ok.

p.s. mozes me zvati ?iko ... moslim ,zato sto sam malo stariji ... (proguglao sam malo juce u vezi srpskih astrologa , pa znam koje si godiste ...)

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како да кренем од закључка да имају, од чега да кренем?

то се управо односи на моје прво питање упућено теби:

који је постулат астрономије, на чему све стоји?

немој молим те само да ми кажеш: па има нечег ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

променио сам садржај опомене за евентуалну блажу казну

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,1275.msg71606.html#msg71606

зато што мислим да сам грубо реаговао на новог корисника, који је из незнања према значају и према оквирним правилима форума то написао.

мислим да сам из предрасуде реаговао, јер сам и сам прошао тај пакао робовања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...