Jump to content

Примална терапија Др. Артура Џанова, лечење душе


Препоручена порука

ма пустите Дарета, видите да је после пар прочитаних књига и 18 година живота решио да је паметнији од човека, а уједно и да страда од разуларене гомиле хришћана  ne_shvata:) :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 88
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

ма пустите Дарета, видите да је после пар прочитаних књига и 18 година живота решио да је паметнији од човека, а уједно и да страда од разуларене гомиле хришћана  ne_shvata:) :)

Hahah, što da ne rešim? greengrin

Ja da sam hrišćanin, definitivno bi mi smetalo to što on propoveda.  0102_laugh

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пацифисто, најбоље је кад сам себи испереш мозак и убедиш се на време у нешто што се мора испунити иначе неће одговарати жељеном догађају.  ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ма пустите Дарета, видите да је после пар прочитаних књига и 18 година живота решио да је паметнији од човека, а уједно и да страда од разуларене гомиле хришћана  ne_shvata:) :)

Hahah, što da ne rešim? smej.gif

Ja da sam hrišćanin, definitivno bi mi smetalo to što on propoveda.  0102_laugh

не кажем да ниси, само ти мало фали искуства  greengrin

тим пре што има фалинки, зато и постоје људи који настављају да се баве тим стварима како би се што више оспособила медицина, самим тим и психологија да заиста неком помогне  smej.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ма пустите Дарета, видите да је после пар прочитаних књига и 18 година живота решио да је паметнији од човека, а уједно и да страда од разуларене гомиле хришћана  ne_shvata:) :)

Hahah, što da ne rešim? smej.gif

Ja da sam hrišćanin, definitivno bi mi smetalo to što on propoveda.  0102_laugh

не кажем да ниси, само ти мало фали искуства  greengrin

тим пре што има фалинки, зато и постоје људи који настављају да се баве тим стварима како би се што више оспособила медицина, самим тим и психологија да заиста неком помогне  smej.gif

Sjajno trči Jerotić ali... pored puta.

Koji god da je on. smej.gif

Ima na forumu kritika sa pravoslavnog stanovišta, napisala izvesna Nevenka (?), ja bih verovatno mogao i sa svog stanovišta. Generalno je žene u pravu ze neke stvari.

I čitao sam čoveka, znam šta pričam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I čitao sam čoveka, znam šta pričam.

свако доба има своју дубину, natura non facit saltus  :)
Ovo "Šta ti znaš mali" koristi efikasno moja profesorka srpskog.  

Quidquid latinum dictum est, altum viditur.

то ти тако звучи зато што су те стално лупали лонцем те величине по глави па ти све звучи као звоњава  dada

рецимо Јевреји читају Тору од малена и што је више читају, све више капирају да свако доба има свој опсег мудрости коју хвата и капира.

није била поента писања потценити те, већ да ти кажем да са 10 сигурно ниси могао да схватиш неке ствари правилно а да са 18 не можеш неке друге ствари прихватити тек тако, чак иако су очигледне.

нема везе ни са телесним узрастом толико, колико са духовним или ако баш хоћеш - менталним или емотивним. цели се развијамо, а ти иако врло брзо напредујеш, немој да се залећеш да неког ии нешто тек тако отписујеш  :bla:

тај цитат сам намерно ставио зато што га је Дарвин изрекао колико се сећам, па сам мислио да ће ти бити ближи као објашњење него као прст у око, а не зато што је на латинском :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovjek može da ima potpuno normalne nalaze, i da mu vitalni organi savršeno funkcionišu, a da mu je duša opterećena, mislim ne možemo dušu svesti pod niz hemijskih reakcija u organizmu, koje ako uspijemo da iskontrolišemo - izliječićemo dušu. I sam brate znaš, da je duša daleko više od niza hemijskih reakcija. Ako možeš pojasni mi. Znaš mnogi podvižnici su trpjeli strašne tjelesne muke i bolesti, bolove kakve ni zamisliti ne možemo, pa opet bili su srećni i nije im bilo potrebno liječenje duše, zato što im je tijelo bolesno - samo zato što su zadobili Duha Svetoga, a složićeš se da nema moćnijeg lijeka za dušu.

da kazu isto da ako dusa opterecena bas i  sta znam duh ili sta god kako zovu da i tijelo odatle mislim tjelesne bolesti dolaze ,licno mi se to nedopada dusa  ili to kako se zove  to sto samo stanuje privremeno u tijelu  nije ni slaba niti moze biti bolesna  ,jel nije ovisna o tijelu  kad tijela nestane ili prije tijela je isto eksistirala ,nikako  nije ta teorija znanje ,ma nekako usko i zaokruzeno  to da bi istina bila
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovjek može da ima potpuno normalne nalaze, i da mu vitalni organi savršeno funkcionišu, a da mu je duša opterećena, mislim ne možemo dušu svesti pod niz hemijskih reakcija u organizmu, koje ako uspijemo da iskontrolišemo - izliječićemo dušu. I sam brate znaš, da je duša daleko više od niza hemijskih reakcija. Ako možeš pojasni mi. Znaš mnogi podvižnici su trpjeli strašne tjelesne muke i bolesti, bolove kakve ni zamisliti ne možemo, pa opet bili su srećni i nije im bilo potrebno liječenje duše, zato što im je tijelo bolesno - samo zato što su zadobili Duha Svetoga, a složićeš se da nema moćnijeg lijeka za dušu.

Ставимо на страну прималну терапију, да ти одговорим на ово горе.

Душа и тело су, барем у овом земаљском животу повезани.

Не може постојати човек са укаљаном душом, а да му то не нагриза тело.

Пре или касније, осакаћена душа ће уништити и физичко здравље.

С друге стране, постоје многи подвижници који су трпели страшне болове, а на крају су својом вером и телесну болест победили. Неки су чак и устали из самртничке постеље захваљујући вери у Божју помоћ.

Међу њима су и наш покојни Патријарх, а и Свети Владика Николај.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хм, испада по теби да идеш да тело оправљаш, пошто се само Црква бави душом ...

или тврдиш да ће Артур Џанов да ти оправи душу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...