Jump to content

О каквој слабости свог тела говори Галатима свети апостол Павле?


Огњен

Препоручена порука

Постављена слика



Је л зна можда неко о каквој слабости свог тела говори апостол Павле? Какво је то искушење на телу имао које Галати не презреше и не попљување? Да се не ради о некој очној болети пошто су били спремни да дају и изваде и своје очи за њега ако треба?

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6627.msg181029.html#msg181029

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 41
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice, tj. epilepticnih napada, na nju je mislio kad kaze da mu se "dade zalac u meso..."

Mozda je i ovde mislio na isto...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice, tj. epilepticnih napada, na nju je mislio kad kaze da mu se "dade zalac u meso..."

Mozda je i ovde mislio na isto...

Знам да је Достојевски патио од тога. Нисам знао за св ап Павла.  bighugbighug

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам једном чула једног свештеника да говори да нико не зна сигурно који је то ''жалац'' који је носио Павле и да је то управо интересантно! Неки тврде да је то епилепсија, неки да је храмљао, неки да је био изузетно ниског раста, а неки пак да је био ''ружан'', али да тај ''жалац'' има јаку вредност, шта год да је у питању, јер може и бити нека лоша особина, попут какве напраситости, да увек на питање у тренутку буде брз и прек, па да се човек запита како тако прек човек може проповедати љубав! А ''жалац'' који је засигурно носио је чињеница да су га Јевреји познавали као онога који је прогањао Хришћане, а сад ето иде и пропрведа и чак шта више дух га нагони да говори да јер сам Христос... Овај ''жалац'' вреди јер држи Св. Павла у понизности и то је битно, шта год да је у питању, да се не узохоли у милости, он га увек враћа у понижење и истину да је грешник, без Христа неспособан да чини што год, тиме је већма завистан од милости Божије, препуштен његовој вољи, јер без њега остаје му само ''жалац'' који не промиче људском оку за суд! bighugbighug

apel.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice, tj. epilepticnih napada, na nju je mislio kad kaze da mu se "dade zalac u meso..."

Mozda je i ovde mislio na isto...

Знам да је Достојевски патио од тога. Нисам знао за св ап Павла.  bighugbighug

Хаха... А одакле ти је то познато? Ко ти је то рекао и на основу чега, само један једини доказ?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сећање на ... прогон хришћана

мислим !?

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

уффф  погрешила сам ... ја сам мислила на жалац

И да се не бих понео за премнога откривења, даде ми се жалац у месо, анђео сотонин, да ме ћуша да се не поносим.

Друга посланица светог апостола Павла Корићанима  Гл. 12, 7.

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад слушам неко предавање вл. Атанасија где говори да ап. Павле није имао епилепсију, а да он сумња да је та слабост тела можда нека говорна мана да је тешко говорио или тако нешто. Каже да се тачно не зна он сам предпоставља

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел зна можда неко о каквој слабости свог тела говори апостол Павле? Какво је то искушење на телу имао које Галати не презреше и не попљување? Да се не ради о некој очној болети пошто су били спремни да дају и изваде и своје очи за њега ако треба?

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6627.msg181029.html#msg181029

Ту истину ви свим бићем и осетисте и примисте, иако сам вам је проповедао будући болестан телом. Зашто ви, због слабости и болести тела мог, не одбацисте онда ту благовест и истину? Зато што сте увидели да Господ свеспасоносни кроз слабост моју показује сву силу Своју: обелодањује и дарује вам сва божанска блага Своја и све божанске силе Своје. И још зато што сте осетили да је болест моја на мени по промислу Божјем: да ме опомиње да се не погордим што се преко мене објављују и дарују вама тако неисказана блага Божја и силе Божје; да ме потсећа на милу немоћ моју, и на пролазност и смртност тела; да не уобразим да је ишта од тога моје, већ да најпре ја, а и ви после мене и због мене, знамо да је спасење само од Спаситеља, и све што спасење доноси: победу над грехом, смрћу и ђаволом, васкрсење, вечни живот, вечну истину, вечну љубав, вечно блаженство, вечни рај.

И ви сте осетили да нисам ту главно ја већ Он - Господ и Спаситељ, и све оно што Он оличава и доноси преко мене ништавног, болесног, сиромашног. Човек? Зар човек, икоји човек, а камоли ја - болестан човек, може људима давати такво здравље, и духовно и физичко, пуно вечне истине, вечне правде, вечне љубави, пуно неба, Бога, бесмртности, вечности?

Загледани у чудесне божанске дарове које вам је једини Бог и Господ, Исус Христос Богочовек - нудио и давао преко мене болесна, ви ме не само примисте као анђела Божјег него као Христа Исуса. Толико сам ја постао неприметан за вас, ја - Савле и Павле, јер вам ништа своје нисам давао, већ само оно што је Његово, а кроз све то Њега самог - чудесног и незаменљивог? Господа Христа, Спаситеља и Богочовека.

У томе је и неисказана радост моја што ја себе не проповедам већ Њега - јединог Спаситеља, и што себи не живим већ Њему, и што себе нећу и не желим већ само Њега: да сав будем у Њему и Он у мени. Радост над радостима је за мене: што ја не живим већ у мени живи Господ Христос; и ви ме примисте као Христа Исуса.

И с правом, јер вам ништа своје нити нудим нити дајем; јер сам давно умро себи, давно је умро Савле, да би у мени могао живети вечни Бог и Господ - Исус Христос.

Ево тумачења facenew22222222

Не знам од чега је боловао апостол Павле.

Знам да су га тукли, каменовали и итд. Можда су те батине и каменовање проузроковале неку болест ! И тако ... Не знам !

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад слушам неко предавање вл. Атанасија где говори да ап. Павле није имао епилепсију, а да он сумња да је та слабост тела можда нека говорна мана да је тешко говорио или тако нешто. Каже да се тачно не зна он сам предпоставља

И ја сам чула од једног игумана да је он више писао него што је беседио.

Наиме, када се појави у неком граду и ...

Када га људи угледају ...

Они нису могли да верују да је то апостол Павле !?

Али ... Загледани у чудесне божанске дарове (здравље, и духовно и физичко) које им Исус Христос - нудио и давао преко њега болесна,...

Они су знали ... facenew22222222

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice, tj. epilepticnih napada, na nju je mislio kad kaze da mu se "dade zalac u meso..."

Mozda je i ovde mislio na isto...

Знам да је Достојевски патио од тога. Нисам знао за св ап Павла.  facenew22222222

Хаха... А одакле ти је то познато? Ко ти је то рекао и на основу чега, само један једини доказ?

Хаха?  slava3  Први пут чујеш за то?

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice, tj. epilepticnih napada, na nju je mislio kad kaze da mu se "dade zalac u meso..."

Mozda je i ovde mislio na isto...

Знам да је Достојевски патио од тога. Нисам знао за св ап Павла.  :cheesy:

Хаха... А одакле ти је то познато? Ко ти је то рекао и на основу чега, само један једини доказ?

Хаха?  :(   Први пут чујеш за то?

,,Koliko mi je poznato, apostol Pavle je imao neku vrstu padavice"

Одакле је то познато?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili je u pitanju demonizam ili smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni do dana Vaskrsenja...

Жалац у месо који ме ћуша - ради се о - боловима  у телу.

,,Pане Христове носим на свом телу": каже свети апостол Павле.

Није ни чудо, имајући у виду колико му је страдња дато, наваљено на њега, од тренутка када је кренуо путем живота у Христу:

део се спомиње и у Светом Писму - пролазио беспућима, међу дивљим зверовима,

трпео хладноћу и жегу, тамничење, бројна гоњења, батине

и каменовања(!).

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...