Jump to content

"Чега се паметан стиди, тиме се неразуман поноси"- Митр. Амфилохије

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Justinijane, stvarno, sta ima "dobro" u tom pismu? To je kolekcija cistih lazi (kleveta), poluistina (za koje su jos odavno Gebels, Staljin, Lenjih, Orvel & Co. primetili da su delotvornije i opasnije od cistih lazi), lazne i licemerne "poslusnosti" SPC, i nesaborskog ili cak "iznadsaborskog" pseudo-pravoslavlja.

Pazi, oni ladno optuzuju svog arhijereja mitr. Amfilohija da "skrnavi(!!!) i razdire hiton nase pomesne Crkve". Pa da mitr. Amfilohije ima ni manje ni vise nego "politicki program!". Itd, itsl. I ne samo svog arhijereja, nego i druge "nebivale"(!) episkope SPC.

Kakvo crno "dobro"? Pa iz aviona je jasno da je cilj ovog pisma da na sebe navuku i zvanicno rascinjenje i odlucenje od Crkve da bi mogli za svoj sada vec izvestan raskol da krive SPC.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао те како можеш "добрим" називати безобразлук оних који се противе црквеним властима?

Можда зато што се чешће понашају као власт а ређе као истински пастири. slava3

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао те како можеш "добрим" називати безобразлук оних који се противе црквеним властима?

Можда зато што се чешће понашају као власт а ређе као истински пастири. slava3

Ili zato sto oni imaju "cesi me po usima" standard za odredjvanje ko je istinski pastir.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Питао те како можеш "добрим" називати безобразлук оних који се противе црквеним властима?

Можда зато што се чешће понашају као власт а ређе као истински пастири. :291291291:

Ili zato sto oni imaju "cesi me po usima" standard za odredjvanje ko je istinski pastir.

Ote mi rijec iz usta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У наредном прилогу доносимо одговор избеглог монаштва Епархије рашко-призренске

Vladika Artemije ih zove da se vrate u svoje manastire,mitropolit takođe a oni imaju obraza da se nazivaju izbeglim monasima!

Kad su takvi bolje da i nisu u manastiru,nije to za njih...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питао те како можеш "добрим" називати безобразлук оних који се противе црквеним властима?

Можда зато што се чешће понашају као власт а ређе као истински пастири. 0110_hahaha

Истински пастир мора да буде као власт и то веома строга власт!

Ти си из бањалучке епархије па би то требао боље да знаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad su takvi bolje da i nisu u manastiru,nije to za njih...

Ти си сигурно прозорљив, нема сумње више у то. Мислим кад већ до таквих дубина можеш оценити човека.  4lg1k751spamte-bilo

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истински пастир мора да буде као власт и то веома строга власт! Ти си из бањалучке епархије па би то требао боље да знаш.

У нашој епархији уопште није тако како ти мислиш (или желиш). Ослањаш се на рекла/казала причице. А не би требао, знаш.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истински пастир мора да буде као власт и то веома строга власт! Ти си из бањалучке епархије па би то требао боље да знаш.

У нашој епархији уопште није тако како ти мислиш (или желиш). Ослањаш се на рекла/казала причице. А не би требао, знаш.

Hoćeš da kažeš da vladika Jefrem nije odgovoran vladika?

Pa eparhija banjalučka je jedna od najuređenijih!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad su takvi bolje da i nisu u manastiru,nije to za njih...

Ти си сигурно прозорљив, нема сумње више у то. Мислим кад већ до таквих дубина можеш оценити човека.  4lg1k751spamte-bilo

Dragi moj brate,nisam ja ovo mišljenje izneo tako što sam čuo za tamo neke monahe ili ih sammo jednom pogledao u oči  lqj2e2sokakote ,već na osnovu njihovog pisanja i delovanja itd...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

+Amfilohijevo pismo je za svaku pohvalu, kao Episkop predočio im je ono što je, zapravo, i njegova dužnost- vratite se u okrilje Crkve- t.j. budite pod Episkopom! Jer ko nije sa Episkopom, nije ni sa Crkvom.

Uglavnom, moje skromno mišljenje- povodom ovih kaluđera, a naročito sada, nakon njhovog drskog odgovora je- od sada ih treba samo  kulirati...opominjani su i pozivani dovoljno.... ako hoće da se vrate svom kanonskom, nadležnom Episkopu, neka je slava Bogu... ako neće, te nazivaju naše Episkope svakakvim imenima - da su ogresli u nekakvu ''svejeres'' ekumenizma, da hoće da nas pokatoliče (kakva drskost!!)- ne moraju,srećan im put! Ali, taj put sigurno neće imati srećnog završetka, jer : ''Ko pokvari Crkvu Božiju, pokvariće njega Bog.''

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...