Jump to content

Навијачи

Оцени ову тему


deda

Препоручена порука

??? ??????, ????????????.???? ??????? ????? ???????? ???????????...??,??? ???? ?? ???? ????, ????? ?? ???? ?? ??? ??????..??? ??? ?? ???? ???????? ?? ??????? ???????...*?.?.-?? ????? ??????? ? ???????? ?????? ?????? ?? ???? ???? ??????,??? ????? ??? ???? ??? ?? ??????????? ? ???? ????? ???? ?? ??????. ????? ???? ?? ?????????? ????? ? ???????? ???? ? ???????, ????? ?? ?? ????, ? ?????? ???? ??? ?? ???.

??? ?? ???? ???????????, ? ?? ??? ??? ?????????? ???????? ?? ???????... ?? ??? ???????? ???? ?? ??? ?????? ???????? ...-??? ???? ?????? ????? ???????? ?????? ?? ???? ?? ???????? ????????? ?????? ???? ????... ?? ?????? ???? ??????, ???????, ?????? ? ??????? ???-? ? ?? ?? ??? ????? ????? ?? ?????????? ? ???????????? - ?????? ?? ???? ?? ???? ?????????? ?? ????? ??????? ???? ? ??????, ??? ???? ???? ?? ??? ??????? ( ??????? ? ???????? ????????? ?????? ) ???? ??? ???? ?? ????? ?? ???... ?????? ????? ??? ????? ??????? ????  ?? ?? ?? ???????, ???? ???? ?? ????? ???? ?????????...- ?????? ??? ??? ????? ?? ???? ?? ????????, ???? ?????? ???? ????? ????????? ??? ?? ????? ???????? ????? ??????????? ? ?????????? ...- ? ?? ?? ? ??? ????? ?????? ?????? ???? ??? ???????? ?? ? ??????? , ??? ???? ?? ???? ??????, ????????????, ???????? ????? ? ?? ????? ???? ?? ?? ??????- ????? ??????? ???? ???? ??? ????? ??? ???? ???. ???? ?? ??????? ?? ?????? ... ???. ????? ?  ??????? ???? ???? ????????????? ????? ????? ... ???? ???? ?????? ?? ?? ?????? ? ?????????, ????? ??? ??? ???? ?????? ?????? ?????... ?? ?? ???? ?? ?????? ?????????? ?? ???????? ??? ??? ?? ?????? ?? ???? ... ??? ??? ?????? ?? ?? ?????? ????? ????? ? ??? ???? ?????? ?? ? ???? ????? ?? ????? ???? ??????????... ?? ?? ????? ????? ???? ? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????????????? ????? ?? ?????? ? ??????? ????????... ???? ??? ???? ?? ??????? ???? ??????? ? ?????? ????? - ????? ??????? ?? ???? ??????????? ?? ???????????? ???????, ????????? ?? ??????, ???? ?? ??????? ?? ?? ???????? ???? ???, ??????? ?? ?? ?? ???? ?? ?????????? ?????, ?? ?? ?????? ?? ??????? ? ?? ?????? ?? ????????? ????? ? ?????? -???? ????? ??????? ?? ?? ?? ??? ?????? ?? ?? ?????? ??? ??? ? ?? ?????? ????? ?????????? ?? ?????? ??????? ... ??? ????? ???????? ???? ?? ???. ??????? ?????? ?? ???? ????? ???????? ?? ??? ?? ?????? ?? ?? ???? ???????? ??? ????? ????? ?? ????????? ? ?????? ?? ??????? ??? ?? ?? ?? ?? ???????....??? ????? ????? ???????? ?? ??? ?? ???? ?????... ??  ???? ??? ??? ???? ???????? ????????? ??? ???? ???? ???????? ?? ??? ??? ?? ??????? ????????? ??? ???????????? ???? ?????, ??????, ???? ? ??. ????? ???? ?? ???? ?? ????? ????? ????????? ??? ?? ?? ??? ?????? ??? ??????? ???? ???? ????? .........??? ?? ???? ???? , ??? ?????? ??? ????? ?? ??????? ????????? ???? ???????? ??? ???????? ??? ???? ???? ??????? ??? ?? ????? ???????? .........???????

Увек ултрас, никада хулиган, приватно револуционар!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

na fejsu mi je upalo u oči nešto što me je jako zapeklo i zabolelo, pre nego što sam stavila svoj komentar tamo ispregledala sam i grupe Grobara i grupe i fanove delija...

ne razumem -"Нек' умре свако ко не воли ПАРТИЗАН!!" ne razumem-"Više volim da Partizan izgubi, nego da Zvezda pobedi" ne raumem- fotografiju nadgrobnog spomenika nad zajedničkim "grobom" svih Delija Volim Partizan, ali ne želim zlo Zvezdi, još manje njenim navijačima, to su ljudi od krvi i mesa, nečiji očevi, sinovi, majke, kćerke, naši susedi, komšije..rođaci..Hristos je govorio ženi Samarjanki..a mi..isti narod

neki od ljudi sa čijih sam profila poskidala gore navedene reči se izjašnjavaju kao pravoslavni hrišćani

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лазарице, пробај то овако да схватиш. И неко ко нема везе са Црквом ће прочитати Православље или смрт! Једноставно, хиљаду људи, хиљаду ћуди. Има нас разних.

Оно што је много битно код навијачких група јесте социологија и психологија масе. Илити што би мој друг рекао  где сви Турци, ту и мали Мујо. Многе пароле умеју да буду увредљиве али не мисли свако стварно то да уради. Кажем, не мисли СВАКО. Наравно, има и оних што мисле тако. Нажалост. Свуда има кукоља.

Код навијача, увек постоји неки супарник највећи. Као нпр гробар и делија. И тај супарник се једноставно не воли и то се показује на разне начине. Некад на позитивне некад негативне.

Да би схватила целу причу око навијача није довољно да само читаш новине већ и да учествујеш у нечему таквом. Веруј ми. То што причају новине... ах.. папир трпи свашта.. често провалим како новине утичу, нпр прочитам неку вест а из поузданих извора знам да није баш тако или нпр. новине не објаве нешто што мислим да је важно.

Навијачки свет је свет за себе. И ту има разних профила људи. Нешто им је, наравно, и заједничко. Али, само не волим кад неко навијаче одмах веже за хулигане и негативну конотацију. Од тога се јежим.

И спреман сам да дискутујем о томе нон стоп. Као и са теологијом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest nikolastojanoviccuprija

za sve se navija Partizan se voli ! Mada bilo bi dobro da titula ode malo van Beograda ali nikako u Novi sad ili u Jagodinu samo u Kragujevac ! Samo da Radnicki udje u super ligu i i ima opet da trosim grlo i dlanove nadam se da ce makar jedna titula da se slavi kod Krsta !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

deda pokušala sam no ne osećam se prijatno :(

znam da je hiljadu ljudi hiljadu ćudi...išla sam ja svojevremeno na utakmice, sa najboljim drugom koji je delija  a ja grobar :D pa kad krenemo na derbi :(:)

a onda vremenom počelo je da mi smeta, na tribinama bi osetila gušenje, mučninu, posle utakmice kada se navijači sukobe osećala sam kao da mi neko otkida deo duše...

počelo je da mi smeta kada grobari krenu da pričaju da su delije fašisti i milosrdni anđeli, an kraju sam i ja ispala farisej zato što bih ponekad stala u odbranu delija  :)

zato utakmice gledam na TV..ne idem više na tribine.....znaš li da talas mržnje može da se oseti...

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уф, итекако знам како се осећа талас мржње. Кад кренеш да бежиш низ булевар Ослобођења а јуре те стотину људи који би ти радо откинули главу и продужили даље. А ништа им лоше ниси урадио.

То је адреналин који, признајем, уме да буде мало ...  ...      једноставно, адреналин.

А на трибини волим ту позитивну атмосферу, стварање атмосфере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??, ??????? ???? ???? ?? ????? ????? ?????. ??? ?????? ?? ????? ??? ??????? ?????????? ? ???? ?? ??????? ???? ???? ?? ?? ???? ???????? ????? ? ????????? ????. ? ????? ?? ???? ???? ??????.?? ?? ????????? ????, ?????????, ??? ?? ???? ???? ...  ...      ???????????, ?????????.? ?? ??????? ????? ?? ????????? ?????????, ???????? ?????????.

????? ? ?? ?? ????????? ????????? ? ????? ?? ???? ?? ?????? ?????? :(??? ???? ?? ??? ?????? ? ????? ?????? ?? ?? ???? ???????  ?? ?? ?????? ?????? ?????? ????????

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

??? ??????, ????????????.???? ??????? ????? ???????? ???????????...??,??? ???? ?? ???? ????, ????? ?? ???? ?? ??? ??????..??? ??? ?? ???? ???????? ?? ??????? ???????...*?.?.-?? ????? ??????? ? ???????? ?????? ?????? ?? ???? ???? ??????,??? ????? ??? ???? ??? ?? ??????????? ? ???? ????? ???? ?? ??????. ????? ???? ?? ?????????? ????? ? ???????? ???? ? ???????, ????? ?? ?? ????, ? ?????? ???? ??? ?? ???.

??? ?? ???? ???????????, ? ?? ??? ??? ?????????? ???????? ?? ???????... ?? ??? ???????? ???? ?? ??? ?????? ???????? ...-??? ???? ?????? ????? ???????? ?????? ?? ???? ?? ???????? ????????? ?????? ???? ????... ?? ?????? ???? ??????, ???????, ?????? ? ??????? ???-? ? ?? ?? ??? ????? ????? ?? ?????????? ? ???????????? - ?????? ?? ???? ?? ???? ?????????? ?? ????? ??????? ???? ? ??????, ??? ???? ???? ?? ??? ??????? ( ??????? ? ???????? ????????? ?????? ) ???? ??? ???? ?? ????? ?? ???... ?????? ????? ??? ????? ??????? ????  ?? ?? ?? ???????, ???? ???? ?? ????? ???? ?????????...- ?????? ??? ??? ????? ?? ???? ?? ????????, ???? ?????? ???? ????? ????????? ??? ?? ????? ???????? ????? ??????????? ? ?????????? ...- ? ?? ?? ? ??? ????? ?????? ?????? ???? ??? ???????? ?? ? ??????? , ??? ???? ?? ???? ??????, ????????????, ???????? ????? ? ?? ????? ???? ?? ?? ??????- ????? ??????? ???? ???? ??? ????? ??? ???? ???. ???? ?? ??????? ?? ?????? ... ???. ????? ?  ??????? ???? ???? ????????????? ????? ????? ... ???? ???? ?????? ?? ?? ?????? ? ?????????, ????? ??? ??? ???? ?????? ?????? ?????... ?? ?? ???? ?? ?????? ?????????? ?? ???????? ??? ??? ?? ?????? ?? ???? ... ??? ??? ?????? ?? ?? ?????? ????? ????? ? ??? ???? ?????? ?? ? ???? ????? ?? ????? ???? ??????????... ?? ?? ????? ????? ???? ? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????????????? ????? ?? ?????? ? ??????? ????????... ???? ??? ???? ?? ??????? ???? ??????? ? ?????? ????? - ????? ??????? ?? ???? ??????????? ?? ???????????? ???????, ????????? ?? ??????, ???? ?? ??????? ?? ?? ???????? ???? ???, ??????? ?? ?? ?? ???? ?? ?????????? ?????, ?? ?? ?????? ?? ??????? ? ?? ?????? ?? ????????? ????? ? ?????? -???? ????? ??????? ?? ?? ?? ??? ?????? ?? ?? ?????? ??? ??? ? ?? ?????? ????? ?????????? ?? ?????? ??????? ... ??? ????? ???????? ???? ?? ???. ??????? ?????? ?? ???? ????? ???????? ?? ??? ?? ?????? ?? ?? ???? ???????? ??? ????? ????? ?? ????????? ? ?????? ?? ??????? ??? ?? ?? ?? ?? ???????....??? ????? ????? ???????? ?? ??? ?? ???? ?????... ??  ???? ??? ??? ???? ???????? ????????? ??? ???? ???? ???????? ?? ??? ??? ?? ??????? ????????? ??? ???????????? ???? ?????, ??????, ???? ? ??. ????? ???? ?? ???? ?? ????? ????? ????????? ??? ?? ?? ??? ?????? ??? ??????? ???? ???? ????? .........??? ?? ???? ???? , ??? ?????? ??? ????? ?? ??????? ????????? ???? ???????? ??? ???????? ??? ???? ???? ??????? ??? ?? ????? ???????? .........???????
?????, ???? ?? ????????, ? ????? ? ???????? ?? ? ??????? ???? ??? ??? ??? ??? ?? ??????? ????(?????? ??? ??? ????? ?? ???? ?? ????????, ???? ?????? ???? ????? ????????? ??? ?? ????? ???????? ????? ??????????? ? ?????????? ..).???? ??? ? ?? ?? ???????, ? ????? ??? ??????, ??, ????????? ??? ??????? ?? ?? ????? ????? ?????? ?????? ?? ?????? ???? ???????? ? ????? ??? ?????, ???? ??????? ?? ?????????.. ??????, ? ??????????? ??? ?? ? ??????? ?? ??????.???????? ??? ????? ???????????? ? ?????? ??????...? ????? ?? ??? ?????, ???????? ??? ??? ?? ???????, ??? ?????? ?? ???... ??????, ????? ??? ?? ???, ?? ??? ?? ?????? ???? ? ????????? ???? ??????? ? ???????? ??, ??? ?? ??... (?? ????? ??? ??? ?? ???? ?? ?? ????? ?????????? ??? ??? ??????? ???????? ????????? ???????? ??? ??? ????????, ????????? ????....??? ??? ?? ???? ???? ??? ? ???? ?? ???? ?????).????? ????? ??????? ?? ???? ????????? ? ??????? ?? ??? ???? ??????, ???? ?? ?????,? ?????? ?? ??????? ??????? ?? ??????...??? ??????????...*??? ??? ???? ???????? ????????? ??? ???? ???? ???????? ?? ??? ??? ?? ??????? ????????? ??? ???????????? ???? ?????, ??????, ???? ? ??. ????? ???? ?? ???? ?? ????? ????? ????????? ??? ?? ?? ??? ?????? ??? ??????? ???? ???? ?????*?????, ??? ?????? ?? ????????????, ???? ??? ????? ???????? ??????, ? ??????? ?? ????? ????, ????????? ???? ? ?? ??? ???? ???? ?????????, ? ?? ?????? ?? ?? ???? ????? ?????...? ??? ????? ?? ?????, ?? ?? ????? ????? ???? ??? ?? ?????... ?? ???? ???? ????????? ??? ??????????? ?????? ?????? ? ???????... ???? ?? ?? ???? ?????? ?????, ?? ???? ?????? ???? ?? ??? ????????? ???? ??????? ??? ?????? ???? ???? ????? ?? ??.???? ???? ??????? ????? ??????????? ? ??????? ?????? ????????? ?? ???? ??????. ???? ???? ??????? ?? ?? ???????? ???? ?????????? ???? ?? ????? ?????????? ????? ????? ? ?????????? ? ????????? ?????...? ???? ???? ??????? ?? ? ????? ????? ?? ???? ?????? ??? ??????? ???????? ???? ?????????.? ??? ???????? ??????? ????????? ?? ???????? ??????? ? ????....
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ ja *када неки навијач нешто злоупотреби и направи изгред заслужује да буде кажњен. исто тако сматрам да ни научници нити образовани људи не смеју употребити своја знања и могућности у негативне сврхе...

и исто тако сматрам да и поред свега ни туча рукама као јединим оружијем није допустива.

а тек употреба осталих средстава за наношење повреда и бола....*

То све стоји, али како рећи да је правда задовoљена када навијач добије казну од 5 до 25 год за неку ствар а неки лик рецимо убије 10 људи и једва добије 10 год или дротови, краду, убијају рекетирају и др па ништа зато што је дрот сам условна...

моје лично мишљење је да  држава и медији скрећу пажњу људима на навијаче сам због тога да би прекрили неке друге ствари , не кажем има и ликова који заслужују третман посебан али некада се зна баш претерати сам зато јер је већ на тебе бачена предрасуда да си звер а не човек ...

Ово за нападање ако је у само одбрани ја мислим да је оправдајуће али сам ако је чисто...исто за оправдање може се узети и договорене туче , мислим 20- 20  значи добије се масница мање више али се из себе избаци негативна енергија ... боље и то него потезати на улици пиштоље...

У данашњем времену немогуће је да се човек не огреши сам што постоји разлика да ли је тај грех већи или мањи... по мени дати некоме батине у само одбрани и напасти човека није исто мада се у закону исто третира јер си навијач ...

Да се осврнем мало на масонско-комуњарско-сатанистичке клубове Звезду и Партизан, овакве епитете сам навео пре свега због грба .... значи звезда

- је комунистички симбол самим тиме су и ови клубови као што знамо

- у сатанском језику када се нешто обрне добије је се његово право значење па изволите обрћите звезду па сконтајте шта испадне

- комунизам је противник религије и повезан је на неки начин са сатанизмом а главни заговорници сатанизма су масони

Да се вратим на ствар не контам овамо сви Срби а када треба на навијати за репку делије неће због гробара а ови обрнуто ... а у копу земунац, нишлија, фирмаш, радовац итд загрљени навијају и срце им пуно... значи мржње је превише, знам разлоге али ћу пустити да неко други изнесе.

Поздрав

Увек ултрас, никада хулиган, приватно револуционар!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Ја навијам за Звезду али не припадам ни једној навијачкој групи.Подсећају ме на Јањичаре.Сви надрогирани разним дрогама руше своју државу и мрзе свој народ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ??????? ?? ?????? ??? ?? ???????? ?? ?????? ?????????? ?????.????????? ?? ?? ????????.??? ??????????? ?????? ??????? ???? ????? ?????? ? ???? ???? ?????.

???? ??? ???? ???? ????, ????? ?? ?? ????? ?? ?????? ???????? ????????...

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ??????? ?? ?????? ??? ?? ???????? ?? ?????? ?????????? ?????.????????? ?? ?? ????????.??? ??????????? ?????? ??????? ???? ????? ?????? ? ???? ???? ?????.

???? ??? ???? ???? ????, ????? ?? ?? ????? ?? ?????? ???????? ????????...

Druze,znam veoma dobro veruj mi.A nemam ja sta da ti govorim,jel se secas kad je na derbiju onaj momak dobio onu raketu u grlo i kad je podlegao povredama.Kad je vrsen uvidjaj,svi su rekli da su duboko razocarani jel ne znam koliko su djakova ,onih crnih velikih,napunili spricevima.A znam navijace mnoge i neke vodje ,bivse i sadasnje tako da .....
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Dejan

Брате, мој...

Као што ти знаш неке који се дрогирају, ја знам неке који чак ни цигарете не пуше, не пију алкохол и сл.

Рекао си СВИ надрогирани...  ако си икада био на некој утакмици знаш и сам да то није тачно...

Од тог дербија је прошло доста времена, навијачка свест се мења из сезоне у сезону... из дана у дан...

када будем имао времена демантоваћу те чињеницама (пар дана)...  А о овоме да мрзе свој народ и државу...  То је толико смешно да немам речи...  Будимо озбиљни и реални...  Поздрав

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...