Jump to content

Да ли и како одговарати онима који нас питају са злом намером?


Препоручена порука

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6554.new.html#new

Врло леп пример и тумачење. Често се налазимо у дилеми по овом питању, нарочито у овом виртуалном простору.

23-27. И кад уђе у храм стаде учити, приступише му првосвештеници и старјешине народне говорећи: Каквом вла-шћу то чиниш? И ко ти даде ту власт? А Исус одговарајући рече им: И ја ћу вас упитати једну ријеч, коју ако ми кажете, и ја ћу вама рећи каквом влашћу ово чиним. Крштење Јованово откуда бијаше? С неба, или од људи? А они размишљаху у себи говорећи: Ако кажемо: с неба, рећи ће нам: Зашто му, дакле, не вјеровасте. Ако ли речемо: од људи, бојимо се народа; јер сви Јована држе за пророка. И одговарајући Исусу рекоше: Не знамо. Рече и он њима: Ни ја вама нећу казати каквом влашћу ово чиним.

Пуни мржње што је истерао трговце из Храма, учитељи Закона пришли су и упитали Га отприлике овим речима: "Ко си ти да истерујеш из Храма оне који тамо раде? Да ниси можда свештеник? Али, ти немаш свештенички чин. Можда си цар? Али, ти ниси' ни цар, па чак и да јеси, не би имао власт да тако чиниш, јер ни царевима није дозвољено да у Храму раде такве ствари." Овако су говорили Господу, јер да је Он казао: "Ово радим по Својој власти", они би Га оклеветали као побуњеника зато што говори да Сам има власт. Да је рекао да то чини Божјом влашћу, одагнали би од Њега мноштво народа које Га је славило као Бога, говорећи им: "Гледајте, Он није Бог и све ово чини Божјом влашћу, као слуга." Како, дакле, одговара Христос, који је истинска Премудрост Божја? Он хвата јеврејске мудраце у њиховом лукавству, те их исто пита за Јована; јер ако кажу да је проповед Јованова с неба, наћи ће се као богоборци, будући да је нису прихватили. Ако, опет, кажу да је од људи, нашли би се у опасности од народа, јер су сви Јована држали за пророка. Овим примером нам Господ показује да онима који нас питају са злобном намером не треба одговарати, јер ни Он није одговорио Јеврејима који су Га питали са лукавством, иако је то могао учинити. Истовремено, можемо научити да није хришћански хвалити себе пред другима, јер је и Господ могао да каже којом влашћу чини све ово, а ипак није рекао, да не би изгледало да се хвали (пред Јеврејима).

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vjerujem da Gospod po svom promislu vremenom čovjeku daruje to da prepozna kada govoriti, a kada ćutati - ali mislim da treba dosta vremena u uzrastanju u vjeri da čovjek provede, pa da dobije odgovor na tvoje pitanje. Ovo je samo moj stav, ne znači da sam u pravu.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По некад их игноришел, понекад им зачепим уста  bighugbighug

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Ако  ћутим, упорно ми понављају  питање, ако им одговорим  како  доликује,

    кажу ми,  '' Их, што се љутиш!''

    Онда  сам  схватила  да  треба  свакако  прећутати, не зато што мораш, већ што

    схваташ  да  они  сами  себи  једу  џигерице. smiley-dance007

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Ако  ћутим, упорно ми понављају  питање, ако им одговорим  како  доликује,

    кажу ми,  '' Их, што се љутиш!''

    Онда  сам  схватила  да  треба  свакако  прећутати, не зато што мораш, већ што

    схваташ  да  они  сами   себи  једу  џигерице. smiley-dance007

Ista sam ti sesrto draga, al onda mi kazu ili pomisle da sam prolupala...nekad pogledom a nekad i komentarom.

PS

upravo dobih odgovor od ove moje...a kaze sledece,

Uhh...visa matematika...procitah brzo da ne zapadnem u depresiju...morala bih procitati jos akoji put da skontam sta je pisac htio da kaze.

A jos uvej be ne mogu da dodjem k sebi da tebe ovo interesuje mislim ovakvo citanje,..mogu ono ponekad ali nekako me ubi u pojam...ali nema veze...zaboravila sam vec...I to ne znaci da ne moras slati opet

Osoba koja tvrdi da je crkvena, osoba koja se pricescuje nekoliko puta godisnje...a sta tek oni koji nisu u veri uopste.

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pročitah brzo da ne zapadnem u depresiju?????????????????????????????????????????????????????????????????

Neka joj se Gospod smiluje i oprosti za ove riječi. Bože pomozi  smiley-dance007

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чините другима оно што би желели да други вама чине. (Јеванђеље)

Када би те неко питао : Шта желиш?

а ти му искрено одговорио...

Одговорио би му да желиш да волиш и да будеш вољен.

То свако људско биће потајно жели.

Ми ћемо можда устима или гестом нешто рећи или ћемо ћутати, али наше срце не сме да ћути.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pročitah brzo da ne zapadnem u depresiju?????????????????????????????????????????????????????????????????

Neka joj se Gospod smiluje i oprosti za ove riječi. Bože pomozi  smiley-dance007

Pa ti vidi, jel bolje onda cutati ili joj pricati da shvati da to nije stivo za depresiju.

70zfof0qsamomolitva

My wish for you

Be with God-and may God be with you!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda je ružno ovo što ću reći, tj. nije baš lijepo poređenje, ali NE TREBA BACATI BISERE PRED SVINJE, jer oni ne znaju šta su to biseri. Ja sam sprva stalno pokušavala ljudima da približim pravoslavlje, i poslije vidim ne vrijedi - meni ostaje samo da se molim za njih, Bog će više uraditi za njih u jednoj sekundi, nego što ću ja za cio život.

  • Волим 1

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda je ružno ovo što ću reći, tj. nije baš lijepo poređenje, ali NE TREBA BACATI BISERE PRED SVINJE, jer oni ne znaju šta su to biseri. Ja sam sprva stalno pokušavala ljudima da približim pravoslavlje, i poslije vidim ne vrijedi - meni ostaje samo da se molim za njih, Bog će više uraditi za njih u jednoj sekundi, nego što ću ja za cio život.

  smiley-dance007  pravopop

  • Волим 1

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vjerujem da Gospod po svom promislu vremenom čovjeku daruje to da prepozna kada govoriti, a kada ćutati - ali mislim da treba dosta vremena u uzrastanju u vjeri da čovjek provede, pa da dobije odgovor na tvoje pitanje. Ovo je samo moj stav, ne znači da sam u pravu.

smiley-dance007

Ја се често правим наивна, па не показујући да сам схватила злу намеру у питању, "зачепим" уста добрим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.facebook.com/#!/pages/Pouke-i-citati-iz-Svetog-Pisma-Biblije/220716767651?ref=sgm

Ljubica Mojsilovic

PITANJE SA ZLOM NAMEROM-NEKA IDE NA GREH ONOGA KOJI U SEBI NOSI RDJAVE MISLI...BUDIMO LJUDI A NE NELJUDI ,KAKO JE SAVETOVAO POCIVSI PATRIJARH PAVLE-I NA NJIHOVU ZLU NAMERU-ODGOVORIMO DOBRONAMERNO...DOZVOLIMO IM DA CITAVSI NAS DOBRONAMERAN ODGOVOR,SHVATE SVOJU ZLOBU I GDE IH ONA VODI...A NECE STICI TAKIVI DALEKO,TO SVI ZNAMO...BOG IM ZDRAVLJE DAO PA I NAMA TAKODJE...JER GRESNI SMO SVI,NEKO MANJE-NEKO VISE...POKAZIMO IM KAKO RAZGOVARAJU DOBROMISLENI I DOBRONAMERNI...POSTIDIMO IH PRED BOGOM I LJUDIMA...TO CE BITI NASE DOBRO DELO PRED BOGOM...

Dragan Desic

Ko sa zlom namerom krene na crkvu,obavezno dobije odgovor..ne mržnje,ali jasan i glasan,kako bi nadalje prekinuo dalju zlu nameru.Ako mu bez zlobe na to ukažeš..svaki odgovor ima opravdanje.U drugom vremenu i u drugim okolnostima je Hristos to govorio.Odgovor treba dati jer se od tebe to očekuje.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...