Jump to content

Veronauka i građansko-promašaj

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

И то су Срби???

Просто црвеним кад се сетим да у Хрвата католички вјеронаук похађа више од  95% Хрвата католичке вероисповести, а на Етику, други алтернативни предмет, иде њих мање од 5%!

Pa nemaju MUKE. Zna se da su utoliko vecce muke koliko je neko blizzi Gospodu. 0205_whistling

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

И то су Срби???

Просто црвеним кад се сетим да у Хрвата католички вјеронаук похађа више од  95% Хрвата католичке вероисповести, а на Етику, други алтернативни предмет, иде њих мање од 5%!

Pa nemaju MUKE. Zna se da su utoliko vecce muke koliko je neko blizzi Gospodu. 0212_rolleyes
Ма дааа, Срби су ближи Богу, па зато и у Хрватској похађају Етику, а не православну веронауку  0205_whistling

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма дааа, Срби су ближи Богу, па зато и у Хрватској похађају Етику, а не православну веронауку  0205_whistling

Nisam u tom smislu mislio vecc da ljudi (sveschtenici, verouchitelji... nebitno koje vere) koji su

blizzi Gospodu imaju vecce muke. Takva ponizzenja i maltretiranja mozzesch i u rodjenoj porodici-

familiji da  dozzivisch. Zna se da nechestivi koristi i bliske osobe da bi verujuccem napravio

probleme.  0212_rolleyes       

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И то су Срби???

Просто црвеним кад се сетим да у Хрвата католички вјеронаук похађа више од  95% Хрвата католичке вероисповести, а на Етику, други алтернативни предмет, иде њих мање од 5%!

Што те то чуди, док су за време Титове Југославије у Хрватској учитељице водиле ђаке у цркву на мису, у Србији би им смањивале оцену из владања и узимале би их на зуб,ако би чуле да су били у цркву.

ЉУДИ ТРАЖЕ СЛОБОДУ, А СЛОБОДА ТРАЖИ ЉУДЕ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што те то чуди, док су за време Титове Југославије у Хрватској учитељице водиле ђаке у цркву на мису, у Србији би им смањивале оцену из владања и узимале би их на зуб,ако би чуле да су били у цркву.

I njihova crkva nije bila progonjena a nascha Pravoslavna jeste. Takodje i to mozze

puno toga da objasni  ili da znachi...         

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

И то су Срби???

Просто црвеним кад се сетим да у Хрвата католички вјеронаук похађа више од  95% Хрвата католичке вероисповести, а на Етику, други алтернативни предмет, иде њих мање од 5%!

Што те то чуди, док су за време Титове Југославије у Хрватској учитељице водиле ђаке у цркву на мису, у Србији би им смањивале оцену из владања и узимале би их на зуб,ако би чуле да су били у цркву.
Мог оца су хтели да избаце из школе,зато што је ишао за Светог Саву , ругали му се , добијао Пацке само тако и наравно-био је "лош" ђак , једва је пролазио!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мог оца су хтели да избаце из школе,зато што је ишао за Светог Саву , ругали му се , добијао Пацке само тако и наравно-био је "лош" ђак , једва је пролазио!

To je tvoj otac morao da prodje. A da je tvoj otac bio na dobrom putu dokaz si ti... dada 

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Мог оца су хтели да избаце из школе,зато што је ишао за Светог Саву , ругали му се , добијао Пацке само тако и наравно-био је "лош" ђак , једва је пролазио!

To je tvoj otac morao da prodje. A da je tvoj otac bio na dobrom putu dokaz si ti... dada 
Жртва за  dada  slava3
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мог оца су хтели да избаце из школе,зато што је ишао за Светог Саву , ругали му се , добијао Пацке само тако и наравно-био је "лош" ђак , једва је пролазио!

To je tvoj otac morao da prodje. A da je tvoj otac bio na dobrom putu dokaz si ti... dada 

dada

dada dada dada  dada

slava3

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мог оца сеоска учитељица је терала да баци ,,крстачу" напоље кроз прозор,

или у супротном неће моћи у будуће да присуствује часовима.

Он изађе и доведе свог рођеног брата (свештеника) dada који им јаким аргументима објасни ствар,

и после су у школи рекли да он може да носи, зато што му је брат поп, али остали не могу.

Али и касније је било проблема око запошљавања, јер није био у Титовој младежи...

И помоћ коју је слао свети Владика Николај у Србију, петнаесточлана (!) породица мог деде,

није добијала маст ни остало, јер нико од њих није био у партији,

али зато су у школи за ужину делили масна парчад са хлебом у време Страсне Седмице,

а првацима мазали машћу усне да не би могли да се Причесте!

Што те то чуди,

док су за време Титове Југославије у Хрватској учитељице водиле ђаке у цркву на мису,

у Србији би им смањивале оцену из владања и узимале би их на зуб,ако би чуле да су били у цркву.

Знам, нисам ни рекао да се чудим.

Међутим,

Титова Југославија је и за време ,,ослободилачког" рата, и након њега,

једино СПЦ видела као непријатеља јаке Титове Југославије, па су потенцирали и васпитавали просветни кадар у горе цитираном правцу.

Но, погледајмо новине пре Другог светског рата (могу се наћи сви бројеви преко нета)

и читаћемо о свађама, неслози и размирицама о  свему и свачему унутар верника и клирика СПЦ.

И онда дођоше туђинци и све нас покосише.

Тако је и данас. Док се владике и народ свађају, свако нешто  ревнују, нама све горе...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Титова Југославија је и за време ,,ослободилачког" рата, и након њега,

једино СПЦ видела као непријатеља јаке Титове Југославије, па су потенцирали и васпитавали просветни кадар у горе цитираном правцу.

To se, braticcu, i danas radi u ovoj neokomunistichkoj vlasti. Nastavni kadar koji predaje gradjansko

vaspitanje ide na obuke po najelitnijim  hotelima i ti isti na najperfidnije nachine odvaraccaju decu od

veronauke. Primer: Jedna nasch uchiteljica iz moje schkole kazze ccerki mojih prijatelja: "Jao Jelena zaschto,

sine, ne dodjesch kod mene na gradjansko vaspitanje? Mi se tamo igramo, crtamo, pevamo..."    

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Титова Југославија је и за време ,,ослободилачког" рата, и након њега,

једино СПЦ видела као непријатеља јаке Титове Југославије, па су потенцирали и васпитавали просветни кадар у горе цитираном правцу.

To se, braticcu, i danas radi u ovoj neokomunistichkoj vlasti. Nastavni kadar koji predaje gradjansko

vaspitanje ide na obuke po najelitnijim  hotelima i ti isti na najperfidnije nachine odvaraccaju decu od

veronauke. Primer: Jedna nasch uchiteljica iz moje schkole kazze ccerki mojih prijatelja: "Jao Jelena zaschto,

sine, ne dodjesch kod mene na gradjansko vaspitanje? Mi se tamo igramo, crtamo, pevamo..."    

A mene što zovu na veronauku? To nema status "najperfidnijeg odvraćanja od građanskog vaspitanja od strane neo-nesekularne vlasti"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Титова Југославија је и за време ,,ослободилачког" рата, и након њега,

једино СПЦ видела као непријатеља јаке Титове Југославије, па су потенцирали и васпитавали просветни кадар у горе цитираном правцу.

To se, braticcu, i danas radi u ovoj neokomunistichkoj vlasti. Nastavni kadar koji predaje gradjansko

vaspitanje ide na obuke po najelitnijim  hotelima i ti isti na najperfidnije nachine odvaraccaju decu od

veronauke. Primer: Jedna nasch uchiteljica iz moje schkole kazze ccerki mojih prijatelja: "Jao Jelena zaschto,

sine, ne dodjesch kod mene na gradjansko vaspitanje? Mi se tamo igramo, crtamo, pevamo..."   

A mene što zovu na veronauku? To nema status "najperfidnijeg odvraćanja od građanskog vaspitanja od strane neo-nesekularne vlasti"?

виде у теби потенцијала за таленат којег ниси свестан. joooj

свако може да боцка смоки на чачкалицу на грађанском  joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...