Jump to content

Патријарх оладио геј активисте који траже подршку СПЦ за „Параду поноса“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Патријарх оладио геј активисте који траже подршку СПЦ за „Параду поноса“

Постављена слика

Иринеј: Ни у лудилу с гејевима!!!

Четвртак - 15.07.2010

Његова светост патријарх српски Иринеј изјавио је јуче за „Ало!“ да до њега још није дошла молба да се састане са активистима Геј-лезбијског инфо центра (ГЛИЦ), али и да је добио молбу, патријарх каже да јој не би удовољио.

- Нисам добио никакав захтев за састанак - рекао је патријарх за „Ало!“. На допунско питање да ли ће, уколико добије молбу, пристати да се састане са геј активистима и подржи њихово залагање за геј параду у Београду, патријарх је врло кратко, али недвосмислено одговорио:

- Ни у лудилу!

Овакав став патријарха у складу је са изјавом митрополита црногорско-приморског Амфилохија, који је пред прошлогодишњу несуђену геј параду у Београду поручио „да Црква, као чуварка светиња живота и љубави и радионица вечног живота, не може прихватити ни одобрити поворку срама - за поворку поноса“.

- Црква нити је икад позивала нити данас позива на насиље против било кога, па ни против оних који бирају наместо пута живота - пут бесловесности и смрти - рекао је тада Амфилохије, који је у то време обављао дужност заменика оболелог патријарха Павла.

Црквени аналитичар Мирко Ђорђевић каже да иницијатива да патријарх СПЦ својим ауторитетом апелује да се избегне насиље на геј параду не може бити споран.

- Патријарх би доста тога могао да учини, пошто су, да не заборавимо, и црквена лица учествовала у нападима на геј активисте. Тешко је, међутим, очекивати да ће Црква променити свој став према оваквим организацијама и манифестацијама, али бисмо могли очекивати да апелује да се према тим људима не врши насиље - каже Ђорђевић за „Ало!“.

У молби ГЛИЦ-а за сусрет са патријархом, која је прослеђена медијима, наводи се да „ГЛБТ популација у Србији свакодневно трпи насиље и да већина особа које врше то насиље оправдавају то својом вером и учењем Српске православне цркве.“

Тадић их подржао

Са активистима геј и лезбијских организација недавно се састао председник Србије Борис Тадић, који је подржао њихове захтеве.

„Одржавање ‚Параде поноса‘ представљаће цивилизацијски искорак и показати да Србија постаје друштво безбедно за све своје грађане, без обзира на њихову различитост и сексуално опредељење“, саопштила је тада прес служба председника Србије.

http://www.alo.rs/vesti/29042/Irinej_Ni_u_ludilu_s_gejevima

Радост Христова је у овоме:

да останеш веран Њему у љубави и да не посустанеш,

макако тешка била искушења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини проблем који видим у овоме је што патријарх себи уопште допушта комуникацију са часописом какав је АЛО. Мислим да му под хитно треба саветник за медије тамо у патријаршији. :)

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини проблем који видим у овоме је што патријарх себи уопште допушта комуникацију са часописом какав је АЛО. Мислим да му под хитно треба саветник за медије тамо у патријаршији. zfwr6wr93456

Jel možete da zamislite patrijarha kako izgovara rečenicu: " Ni u ludilu"???  89898989898989

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једини проблем који видим у овоме је што патријарх себи уопште допушта комуникацију са часописом какав је АЛО. Мислим да му под хитно треба саветник за медије тамо у патријаршији. zfwr6wr93456

Jel možete da zamislite patrijarha kako izgovara rečenicu: " Ni u ludilu"???   89898989898989

Тешко, Маро... врло тешко.  4chsmu1

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel možete da zamislite patrijarha kako izgovara rečenicu: " Ni u ludilu"???  89898989898989

моја машта иде много даље од тога....    ne_shvata

ваљда зато што сам из нишке епархије...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ваљда спласнули кад су га видели уживо....   winter

а и слика му није репрезентативна  ne_shvata

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

немој тако..лист коме је једна од главних рубрика-бирамо нај деколте србије- је веома битно јавно гласило у нас...  mense0198626478946378946

Ova nedelja u klubu „Pipls“ na Adi Ciganliji biće u znaku izbora za najlepši dekolte Srbije, koji će u četvrtak uveče u 22 sata voditi Zoran Kesić.

http://www.alo.rs/ljudi/18621/Finale_Alo_dekoltea

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Варшави су данас парадирали, ваљда више досадило народу па им највећи проблем што су улице затворене и немогу да стигну на посао. Наравно да је било мало туча, али не тако жестоко. Тај еуроприде

изгледа да ће и у Београд?

Постављена слика

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...