Jump to content

Windows версус Linux

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 172
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Bože, Bože, ..... sve čitam ove vaše poruke i nešto kontam .... kako ja nemam takvih problema na lindzi?  joooj ..... Niti se šta kvari, niti moram da čistim i popravljam, sve piči kao podmazano  :) .....

Да, наравно то има својих предности а ја морам да имам виндовс не због мене већ због већи број људи јер већина има виндовс па када треба нешто да се помогне уради могу да погледам код себе у комп а признаћеш да није реално очекивати да ја напамет знам сваки кутак оперативног система а не могу ни друге натерати да користе линукс тако да ово је најбоље решење што значи да је мени то потребно због других у осталом свако бира оно што му најбоље лежи.  joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moj drug koji predaje informatiku ima 2 kompa.... jedan sa windowsom a drugi linux.... nužno zlo...kaže da je windows djubre od OS

  • Волим 1

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

јесте, ал си ограничен ко кокошка у кавезу са линуксом  joooj joooj :)

оно што је предност код винџе је што има ГОМИЛА софтвера за шта год замислиш.

једино ако ниси тотални no-lifer и програмираш своје програме. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoxy - Pa možeš da uradiš dual boot  ;) :0104cheesy: ....

@Mozart - Drug ti govori istinu - Win je đubre od OS, to je fakat. To ti je isto kao i u životu - što je veće zlo, više ljudi se loži na to ....

@Meda - Nisi u pravu za programe. Imaš sve programe kao i na Winu.... I ne moraš uopšte da znaš da programiraš. Sve je više prilagođeno običnim korisnicima....

Ali sve je ovo subjektivno - svako konzumira ono što mu odgovara.....

Pored stvarnih, vidljivih prednosti Linuxa, mene je najviše privukla tom OS ideja slobode, tj. da mogu da sa softverom radim ono što ja želim, a ne ono što je tvorac tog programa zamislio. A da ne pričam, da živimo npr u Francuskoj, 90% ljudi ne bi moglo uopšte da koristi Win i gomilu drugih programa koje koriste, jer su preskupi.....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoxy - Pa možeš da uradiš dual boot  ;) :0104cheesy: ....

@Mozart - Drug ti govori istinu - Win je đubre od OS, to je fakat. To ti je isto kao i u životu - što je veće zlo, više ljudi se loži na to ....

@Meda - Nisi u pravu za programe. Imaš sve programe kao i na Winu.... I ne moraš uopšte da znaš da programiraš. Sve je više prilagođeno običnim korisnicima....

Ali sve je ovo subjektivno - svako konzumira ono što mu odgovara.....

Pored stvarnih, vidljivih prednosti Linuxa, mene je najviše privukla tom OS ideja slobode, tj. da mogu da sa softverom radim ono što ja želim, a ne ono što je tvorac tog programa zamislio. A da ne pričam, da živimo npr u Francuskoj, 90% ljudi ne bi moglo uopšte da koristi Win i gomilu drugih programa koje koriste, jer su preskupi.....

са свим @ се слажем, а она моја опаска је била чисто зезање  ;)

елем, заиста мислим да гомила ствари не постоји у оригиналном пакету за линџу, а не винџи га има. :0104cheesy:

но, и код нас је исто скупо ко ђаво, ако не и скупље, али у Француској се дословце спроводи закон о корупцији и монополу, тако да се подједнако фаворизују оба, па се људи лакше опредељују за бесплатне варијанте, а не платежне. нема ту неке мудрости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoxy - Pa možeš da uradiš dual boot  :0104cheesy: :0104cheesy: ....

Да наравно да може и јесам имао једно време dual boot али замисли ситуацију ја са линуксом на нету и неко ме нешто запита око компа односно око XP i ja moram da restarujem komp pa da se prebacim na XP i kada završim opet da se vratim na linuks i tako svako veče .....hmmm ;) za mene je to veoma smarajuće.

@Mozart - Drug ti govori istinu - Win je đubre od OS, to je fakat. To ti je isto kao i u životu - što je veće zlo, više ljudi se loži na to ....

Ja se ne usuđujem da donosim takav zaključak jer da bi tako nešto rekao trebao bih ponuditi moj  OS i da pokažem zašto je bolji taj moj OS ali naravno ja ne znam da pravim operativne sisteme pa tako ne mogu donositi takve zaključke mogu tvrditi samo za ono što sam ja stvorio, napravio . ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта Зокси, када поједеш кифлу из пекаре, не знаш каква је ... а када направиш кући онда можеш да сконташ  :0104cheesy: ...? Шалим се .... Немој да се љутиш ....

Ма ок је то све, нек смо ми здрави, весели и дебели .....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За линукс фали гомила програма што их има виндоус.Ваљда су зато и измислили wine - емулатор виндоуса за линукс.

Да не говоримо о компјутерским играма и проблему јер линукс има слабу подршку за direct x (који је мајкрософтов изум).

И наравно долазимо до етичке дилеме: да ли је лепше имати баг на виндоусу,или на линуксу ?

Проблем код линукса је кад нешто багује не знам да ли багује дистрибуција линукса или програм... А код (s)windowsa макар знам да је програм...

Одприлике све се своди на варијанту да се има легалан виндоус и пар добрих програма који немају бесплатну алтернативу не само на линуксу већ и на виндоусу.Е то је само теоријски,јер знамо фактичко стање,и питање легалности код нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта Зокси, када поједеш кифлу из пекаре, не знаш каква је ... а када направиш кући онда можеш да сконташ  :0104cheesy: ...? Шалим се .... Немој да се љутиш ....

Ма ок је то све, нек смо ми здрави, весели и дебели .....

Наравно да се не љутим (  1414_feel  ) и хтео сам рећи да је бесмислено рећи да не ваља нешто а да ја при томе не знам ни приближно напаравити примера ради ( 0205_whistling ) ја кажем ништа  не ваља сајт  nasznak а ја немам никакав  што значи могу евентуално рећи не свиђа ми се а то је већ нешто сасвим друго  0202_238 , Бар ја тако мислим !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate, Wine je napravljen da bi ljudi koji su navikli baš na određeni Win program, a neće ili nemaju vremena ili ne znaju da koriste alternativu ili drugi open source program iste namene, mogli da ga koriste ....

Sad ispade da ja nešto grčevito branim Linux, ali nije to baš tako kao što govoriš. Ja nikad nisam igrao nikakve igrice na kompu ni dok sam koristio Win, ali znam po forumima šta pišu drugi .... I to je jedna od funkcija Wine-a - da se mogu igrati igrice na Lin-u. I mogu stvarno .....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Gospodin Jakov нити ја браним виндовс нити критикујем линукс нити тебе критикујем нити било шта у таквом контексту наравно о укусима не треба расправљати оно што је добро за мене не мора да буде добро и за остале и обрнуто ,моје мишљење се заснивало на потреби већине која је на виндовсу па зато и кажем то што кажем узгред ја не играм никакве игрице нити ме то привлачи , нити сам заинтересован  ма како год ...сваки је добар док лепо ради !!!  Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoxy - Pa možeš da uradiš dual boot  ;) gringrin ....

Да наравно да може и јесам имао једно време dual boot али замисли ситуацију ја са линуксом на нету и неко ме нешто запита око компа односно око XP i ja moram da restarujem komp pa da se prebacim na XP i kada završim opet da se vratim na linuks i tako svako veče .....hmmm 0409_feel za mene je to veoma smarajuće.

@Mozart - Drug ti govori istinu - Win je đubre od OS, to je fakat. To ti je isto kao i u životu - što je veće zlo, više ljudi se loži na to ....

Ja se ne usuđujem da donosim takav zaključak jer da bi tako nešto rekao trebao bih ponuditi moj  OS i da pokažem zašto je bolji taj moj OS ali naravno ja ne znam da pravim operativne sisteme pa tako ne mogu donositi takve zaključke mogu tvrditi samo za ono što sam ja stvorio, napravio . :)

уместо дуал бута, vmware?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...