Jump to content

Преузмите бесплатно црквени и креативни календар "ЖРУ" за ЈУН 2010

Оцени ову тему


Препоручена порука

Календар је као по обичају јако леп, само ме буни ово правило поста, јер у календару који је штампан по благослову епископа нишког +Иринеја пише да је риба разрешена само суботом и недељом, среда и петак на води, а остали дани на уљу.  89898989898989

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 47
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

врло поучан едукативни материјал,

али нећемо поучавати на овом сајту како се ремете ауторска права.

Меда.

ti bas volis da tvoja bude poslednja.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prvo...Gospođica-gospođa-sestra Danijela O. nije zakonski zaštitila svoj uradak...

drugo...po svom nahođenju je ispisivala način ishrane za pojedine dane...(umesto kao što priliči svakom dobrom zilotu da svaki dan na suhom kruvu i vodi provede, dok za vikende i o praznicima može da okusi i kuhano) naša sestra Danijela O. daje slobodu da se jede i na ulju, i ...pazite sad ovo...čak i riba... Post ko za decu...hmmm

1. Закон је јасан, чим је настало ауторско дело и потписано од стране аутора је заштићено пуним правом.

2. све је проверено двапут.

3. шала јесте, ал је смарајућа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  319.gif

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  319.gif

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

дај типик, па ће да мењамо ако не ваља ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Календар је као по обичају јако леп, само ме буни ово правило поста, јер у календару који је штампан по благослову епископа нишког +Иринеја пише да је риба разрешена само суботом и недељом, среда и петак на води, а остали дани на уљу.  89898989898989

Ovo i mene "buni".

I ja mislim da se riba jede samo subotom i nedeljom.

Nije sto ja mislim, nego imam knjigu iz Manastira Rukumija gde su napisana jasna pravila svakog posta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  joooj

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

дај типик, па ће да мењамо ако не ваља ...

Типик СПЦ је : " 3. Петровски пост - У току овог поста понедељак, среда и петак се посте на води; уторак и четвртак на уљу; а субота и недеља на риби. "

http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=2071〈=sr

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  joooj

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

дај типик, па ће да мењамо ако не ваља ...

Типик СПЦ је : " 3. Петровски пост - У току овог поста понедељак, среда и петак се посте на води; уторак и четвртак на уљу; а субота и недеља на риби. "

http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=2071〈=sr

ал ми нисмо монаси да постимо понедељак, који је анђелски празник.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јој па где сте нашли од Руса да узимате правила поста...  joooj

Испада по овом да се цео пост једе Риба, што се у СПЦ не практикује никако...

Наша правила поста другачије налажу...

дај типик, па ће да мењамо ако не ваља ...

Типик СПЦ је : " 3. Петровски пост - У току овог поста понедељак, среда и петак се посте на води; уторак и четвртак на уљу; а субота и недеља на риби. "

http://www.spcoluzern.ch/index.php?pg=2071〈=sr

ал ми нисмо монаси да постимо понедељак, који је анђелски празник.

Не знам ја ништа, тако каже типик СПЦ-а...

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако бл свештеник, једи и не питај!

Не дај Боже да ти дође да нећеш моћи ни рибу да једеш! :drugarstvo:

Коме је мера нека пости све на води, осим недеље. Није грех! animal-smiley-030

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако бл свештеник, једи и не питај!

Не дај Боже да ти дође да нећеш моћи ни рибу да једеш! :drugarstvo:

Коме је мера нека пости све на води, осим недеље. Није грех! animal-smiley-030

И суботе  :drugarstvo:,

нема поста суботом, сем када је Велика...

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако бл свештеник, једи и не питај!

Не дај Боже да ти дође да нећеш моћи ни рибу да једеш! :drugarstvo:

Коме је мера нека пости све на води, осим недеље. Није грех! animal-smiley-030

И суботе   bendoff,

нема поста суботом, сем када је Велика...

мислиш, олакшан је пост и суботом, као и недељом  :drugarstvo:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...