Jump to content

Da li ce se, i kada, otvoriti Bogoslovski fakultet u Nisu?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 34
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Било је речи на Сабору, то пише и у извештају Сабора.

tamo pise da se podrzava otvaranje PBF u Nisu.... koliko se secam, nisu nista precizirali....

zamolio bih one koji dobiju neku informaciju o tome da mi jave.....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Има ли нешто ново по овом питању kriminalac

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Било је речи на Сабору, то пише и у извештају Сабора.

tamo pise da se podrzava otvaranje PBF u Nisu.... koliko se secam, nisu nista precizirali....

zamolio bih one koji dobiju neku informaciju o tome da mi jave.....

To bi bilo bas lepo... :djetalina: I bilo bi lepo da se barem kroz tri godine resi to pitanje, hehe...  0110_hahaha

Meni je jedan drug sa prizrenske bogoslovije rekao da ce valjda onaj PBF u Libertvilu da se prebaci ovamo, ili nesto tako... nisam sigurna da li sam ga najbolje razumela kad mi je o tome pricao... znam da je valjda trebalo da konkurise za Libertvil, ali da od ove godine takva mogucnost ne postoji, pa mu je opcija Solun ili Beograd... a kao kompenzacija za taj Libertvilski fakultet - u Nisu ce da se otvori novi... da, mislim da mi je tako nekako govorio... 1340_womens

posaljisvojuporuku.png

"Ако је бол све што видиш, можда тада губиш из вида Мене?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одг: Da li ce se, i kada, otvoriti Bogoslovski fakultet u Nisu?

Никад.

1340_womens

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отварање факултета у Нишу је глупо и несврсисходно.

  Moguce... sa te strane sto ce verovatno biti vise diplomiranih teologa po godini, a pretpostavljam da i ovako ima onih koji po zavrsetku ne uspevaju da se zaposle... a kod postojanja samo jednog teoloskog fakulteta u zemlji svidja mi se i to sto se svi teolozi uglavnom poznaju medjusobno, direktno ili indirektno, i sto zatim iz tog jednog zajednickog poucavanja svi idu nazad svojim zajednicama... i pitanje je da li ce u Nisu, ako bi do otvaranja fakulteta doslo, moci da se postigne isti standard kao gore, ali ideja mi je lepa... vrlo je verovatno je da postoje i ostali razlozi za nesvrsishodnost, realno nisam u najprisnijem kontaktu sa svim tim, ali mislim da bi moja neupucenost za sad podrzala takav poduhvat, hehe...  0110_hahaha

posaljisvojuporuku.png

"Ако је бол све што видиш, можда тада губиш из вида Мене?"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отварање факултета у Нишу је глупо и несврсисходно.

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha Некима сметају храмови некима факултети.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отварање факултета у Нишу је глупо и несврсисходно.

gringrin 0110_hahaha 0110_hahaha Некима сметају храмови некима факултети.

Ово што си написао је трагикомично. Очигледно не познајеш стање у Цркви чим дајеш овако непримерене изјаве!

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није проблем само у "масовној продукцији" факултета у Фочи, већ што за овако малу Цркву постојање 5 факултета ништа не побољшава. Београд ће увек са висине гледати, са разлогом, као што данас гледа Фочу и Либертвил. А тај факултет у Нишу не би допринео квалитету, већ квантитету. Нама су потребнији богословски институти, преводилачки и истраживачки центри, а не места за "штанцовање" занатлија. И ово што имамо је довољно. Често и премашује наше потребе. Сада смо већ у ситуцаији, већ ове године, да ће већина епархија у Србији увести обавезан завршен факултет за предавање веронауке и много људи ће остати без посла, јер су места попуњена. О парохијама да не говорим. Све мање људи, села запустела, а све више потенцијалног кадра.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отварање факултета у Нишу је глупо и несврсисходно.

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha Некима сметају храмови некима факултети.

Ово што си написао је трагикомично. Очигледно не познајеш стање у Цркви чим дајеш овако непримерене изјаве!

gringrin

У одсуству непосредног личног просветљења, треба веровати неким светитељима који су непосредно искусили божанске ствари. Готово да је сигурно да ће богословствовање које се не заснива на искуству резултовати ужасом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отварање факултета у Нишу је глупо и несврсисходно.

0102_laugh ne_shvata greengrin Некима сметају храмови некима факултети.

Ово што си написао је трагикомично. Очигледно не познајеш стање у Цркви чим дајеш овако непримерене изјаве!

Изјаве су савршено примерене једном неупућеном вернику.

Да ли су твоје изјаве примерене једном теологу. . .

Било би лепо да имамо смиреније проповеднике,тако би и црква била већа.

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није проблем само у "масовној продукцији" факултета у Фочи, већ што за овако малу Цркву постојање 5 факултета ништа не побољшава. Београд ће увек са висине гледати, са разлогом, као што данас гледа Фочу и Либертвил. А тај факултет у Нишу не би допринео квалитету, већ квантитету. Нама су потребнији богословски институти, преводилачки и истраживачки центри, а не места за "штанцовање" занатлија. И ово што имамо је довољно. Често и премашује наше потребе. Сада смо већ у ситуцаији, већ ове године, да ће већина епархија у Србији увести обавезан завршен факултет за предавање веронауке и много људи ће остати без посла, јер су места попуњена. О парохијама да не говорим. Све мање људи, села запустела, а све више потенцијалног кадра.

Јел последица тог квантитета на рачун квалитета и теолог који наступа потцењивачки?

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...