Jump to content

ВАТИКАН НЕ ПРИЗНАЈЕ НЕЗАВИСНОСТ КОСОВА ЗБОГ СПЦ

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Гости
Guest ага пије млеко

Беч -- Ватикан није признао Косово као државу из обзира према Српској православној цркви, изјавио је кардинал Римокатоличке цркве, члан папског Савета Валтер Каспер.

Постављена слика

"Ми, наравно, знамо да је Косово за СПЦ тешка рана и бол. Знамо исто тако да је то колевка и центар српског православља на Косову. Ми то разумемо и желимо да имамо обзира према томе", нагласио је кардинал Каспер у интервјуу католичкој новинској агенцији "Катпрес".

Каспер је истакао да се Ватикан залаже за заштиту православних споменика, манастира и цркава на Косову и да је јако узнемирен због "одређене културалне бруталности".

"На Косову се разарају важни историјски, културни и верски споменици. Тога не сме бити. Не може се на тај начин избрисати историја", истакао је немачки кардинал.

Каспер је такође рекао да треба поспешити помирење Срба и Хрвата.

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kakva hipokrizija... 8084.gif

Da nije tragicno bilo bi histericno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта хоће они више у све се мијешају свугдје они морају дати свој глас, нека се се они баве проблемима у својим редовима а ових дана проблем је све већи :mad: И шта нас је уопште брига што они не признају  4chsmu1 

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта хоће они више у све се мијешају свугдје они морају дати свој глас, нека се се они баве проблемима у својим редовима а ових дана проблем је све већи 0110_hahaha И шта нас је уопште брига што они не признају  :cheesy2: 

Као суверен држава Ватикан има пуно право да доноси спољнополитичке одлуке које су у складу са виталним интересима државе. Држава има своје уређење,има извршну,законодавну и судску власт,и према њој се морамо односити равноправно као са било којом независном државом.

А подршка Ватикана,колико год она била лажна,префарбана и каква год,не може нам и у једном случају шкодити,јер Папу признаје преко 1,1 милијарде верника,и сви молимо Бога да лидери моћних земаља,који су католици,послушају свог врховног духовног вођу и преиначе своју срамну одлуку о признању Косова.

Ватикан нам је током Другог светског рата учинио многа зла,и за то је потребно извињење и поклон жртвама у Јасеновцу,Јастебарском и Јадовну...али и Руси,које данас правимо од блата,би требали да се извине за клања,стратишта и масакре од '45-'48 аминоване од стране крвопије друга Стаљана.

Као што су дужни да се извине што су послали усташу,драговољца са Стаљинградског фронта на страни Вермахта,да крене са "народноослободилачком" војском и "ослободи" Србију и Југославију.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%B0_%D1%98%D1%83%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B0_%28%D0%A1%D0%A1%D0%A1%D0%A0%29

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као суверен држава Ватикан има пуно право да доноси спољнополитичке одлуке које су у складу са виталним интересима државе. Држава има своје уређење,има извршну,законодавну и судску власт,и према њој се морамо односити равноправно као са било којом независном државом.

А подршка Ватикана,колико год она била лажна,префарбана и каква год,не може нам и у једном случају шкодити,јер Папу признаје преко 1,1 милијарде верника,и сви молимо Бога да лидери моћних земаља,који су католици,послушају свог врховног духовног вођу и преиначе своју срамну одлуку о признању Косова.

SLAZEM SE BRATE !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ала браћо немојте бити тако наивни као дјеца од 10 година. Сви ми знамо да је Ватикан држава и те остале глупости о Ватикану.  takeoff

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Ала браћо немојте бити тако наивни као дјеца од 10 година................  0510_music

Мислим да су године и деценије наивност за Србију прошле и да нам предстоји озбиљна будућност.... https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='takeoff' />

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ала браћо немојте бити тако наивни као дјеца од 10 година................  :cheesy2:

Мислим да су године и деценије наивност за Србију прошле и да нам предстоји озбиљна будућност.... https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='0510_music' />

Нисам мислио само на Србију него и шире на Балкан, гдје има Срба. Ех, даће Бог да буде тако, али наиван смо ми народ и лако заборављамо шта нам се дешавало у прошлости па често понављамо исте глупости из прошлости https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/sFun_bat.gif Али једноставно мислим да је за Ватикан и нас боље да се они не мијешају по питању Косова ни у ком погледу, јер још су многе ране отворене. Кажете да су године наивности прошле, па зар мислите да ће Папа да посредује да се Косово врати Србији ? То је класичан политичар, једно говори, друго мисли а треће ради  takeoff

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро,и Руси су нам сада савезници,а упропастили су нас својом комуњарштином,информибровцима и четресосмашима.

И Грци фанариоти су правили невиђене одмазде над Србима,па су они данас наша највећа браћа.

Нико не тражи да се пред папу баца цвеће. Нико не улази у неке дубље геостратешке анализе,али у овако тешким данима,заиста,подршци се не гледа у зубе,брате Лазаре.

:smiley:

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...