Jump to content

Клели се у храст, а данас труне на ливади сам

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Најпознатији храст Србије, који се нашао на траси Коридора 11, већ 16 месеци труне на ливади у центру Савинца.

1570113585582f3d3c61ff3264864084_w640.JP

Гране посеченог, како су мештани тврдили - светог дрвета, зарасле су у коров.

Мештани Савинца две године водили су борбу како би сачували храст, запис стар шест векова, али је горостасно стабло исечено у зору прошлог лета. Из Министарства грађевине тада су најавили да ће стабло бити конзервирано и сачувано као знаменитост таковског краја. 

"То је све сад пропало. Ако презими још једну зиму, не знам колико ће успети да сачувају", рекла је мештанка Савинца Славица Јокић. 

Некадашњи горостас отишао је у заборав. Стаблу више нико не прилази. Од светог дрвета остали су само трули пањеви.

icXMOCXP_400x400.jpeg

Веза са темама:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...