Jump to content

Литургијска недоумица: Литургија као прослава рођендана

Оцени ову тему


Препоручена порука

"Централни део прославе (рођендана) биће света Литургија..."

http://www.spc.rs/sr/jubilej_patrijarha_moskovskog_sve_rusije_g_kirila_0

Када у недељу на Литургији буду певали "Многаја љета", да ли ће тај Литургијски одговор добити значење "срећан рођендан"?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

37 minutes ago, Перезвон рече

"Централни део прославе (рођендана) биће света Литургија..."

http://www.spc.rs/sr/jubilej_patrijarha_moskovskog_sve_rusije_g_kirila_0

Када у недељу на Литургији буду певали "Многаја љета", да ли ће тај Литургијски одговор добити значење "срећан рођендан"?

 

 

Неће, зато што се на свакој Литургији којој началствује архијереј поје "многољетије"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја Литургијска недоумица у вези односа Свете Литургије и прославе рођендана је решена: "На сугубој јектенији прознесена је прозба за здравље Предстојатеља Руске Православне Цркве"

http://www.spc.rs/sr/torzhestvena_liturgija_povodom_rodjendana_patrijarha_kirila

Предивна прослава рођендана. Предивна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...