Jump to content

SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVA JE ZA ZABRANU ABORTUSA: Dete nije privatno vlasništvo majke, ono pripada životu koji je od Boga darovan

Оцени ову тему


Препоручена порука

7 minutes ago, Kratos рече

Ako ćemo o Božijoj milosti onda:

 Žena neka se uči u miru sa svakom pokornošću;

 Ali ženi ne dopuštam da bude učitelj, niti da vlada mužem, nego da bude mirna.

 Jer je Adam sazdan prvi, zatim Eva:

 I Adam se ne prevari a žena prevarena, postade prestupnica;

 Ali će se spasti rađanjem djece, ako ostanu u vjeri i ljubavi i u svetinji sa čestitošću.

:ani_biggrin:

 

Mozda neka nece da se spasi :D 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грех који се данас чини масовно у свету, а људи не знају да је то тешко убиство! 

 0
 10:39

У процесу снимања документарног филма „Атос-за живот“, филмска екипа белоруског православног информационог портала “Сабор“, имали су прилику да буду на Светој Гори и поразговарају са архимандритом Јефремом, игуманом Ватопедске обитељи. Старац је одговарајући на питање о абортусима рекао:

„Дужни сте да се подвизавате и да се старате да живите по правилима, како би се данас борили са абортусима. Како данас људи лако убију другог човека, тако и родитељи чине деци. Ми на Атосу ћемо се молити, док сте ви дужни да указујете људима да абортус представља тешко убиство. Велика одговорност је на онима који дозволе абортус. Преступ чине и  доктори, и родитељи, као и жена која абортира. У муслимансим земљама је абортус забрањен, док је у нашим земљама, где ми чувамо истинито Православље – дозвољен, што је јако тужно. Због тога смо дужни да се боримо против убиства који представља абортус.“

http://oslobodjenje.rs/ovo-nikada-nemojte-uraditi-greh-koji-se-danas-cini-masovno-u-svetu-a-ljudi-ne-znaju-da-je-to-tesko-ubistvo-video/

23. октобра 2016.
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...