Jump to content

Мики Манојловић: „Можда и будем министар културе“

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

Мики Манојловић: „Можда и будем министар културе“

 

800x600_Miki-Manojlovic-1-696x522.jpg

 

Недељу дана након што је добио награду за животно дело у Француској, један од највећих спрских глумаца Мики Манојловић на фестивалу LIFFE у Лесковцу, где је раније већ почаствован признањем за изузетан допринос српском филму, промовисао је своју књигу „А ко си ти?“.

Како каже Манојловић, реч је о низу нередигованих чланака које је писао за неке медије.

То иде по датумима и тако ви стичете једну слику времена где се говори о многим стварима. Назив сам дао „А ко си ти?“, не из разлога што сам ја важан, него што, кад прочиташ књигу, можда можеш да наслутиш какав би тај човек могао да буде. Велики део мене је ту, у тој књизи, ту је оно што мислим – истиче Манојловић.

Овај глумац тврди да је разочаран стањем у култури и да се у последњих 15 година ту ништа није променило.

Најтрагичније за мене, најсмешније и најапсурдније је заправо што од петооктобарских промена, па док ја нисам отишао из земље 2011. године, ништа није урађено за оно што свуда у свету сматрају стратешким благом, а то је култура. Ту нема зезања. То је као вода. То се не да и о томе се води веома рачуна – категоричан је овај глумац.

Он није желео да одговори на питање како би он „располагао тим стратешким благом“.

Шта би било кад би било… Ја не могу да будем амбасадор у Француској и министар културе у исто време. Не значи да једног дана нећу бити министар културе каже Манојловић.

Филмски редитељи на LIFFE-у, који се одржава у Лесковцу већ 9 година, покушавају да направе један заједнички документ како би ујединили филмско тржиште бивше Југославије, а славни глумац им поручује „да се оставе ћорава посла“.

Није свуда у региону ситуација иста што се филма тиче. Није иста ситуација у Хрватској, у Босни и у Србији. Не можемо се мерити. Докле год не будемо створили регулативе и околности да домаћи филм заправо има стабилну базу за стварање, не можемо да разоварамо о томе. Оваква дешавања могу само да обогате културу и да скрену пажњу одговорним у држави да направе оно што је најважније, а то је озбиљна разлика и процена који су и какви фестивали Србији потребни и важни. Да они који немају никакву вредност не добијају иста средства као овај фестивал рецимо – каже Манојловић.

Његова представа „Ромео и Јулија“ коју је радио у копродукцији са албанским театром, узбуркала је цео регион, а он је мишљења да она није променила свест народа, иако му је то био циљ.

То је наша нереална слика. Она је успела да промени свест гледалаца само док је трајала. Она је заправо била показна вежба – да Срби и Албанци могу нешто заједно да ураде – закључује познати глумац.

Д. Маринковић, Јужне вести

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja iskreno nikome ko je iole dobar u svom poslu ne bih pozelela da postane politicar u Vucicevoj vladi jer moze samo da mu se obije o glavu. Zato "mani se corava posla" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Ignjatije рече

Популаран је, Масон је... има шансе да буде министар.

Pa jeste to ... ali pošto svi živi znaju da je mason ... nece moći da gradi tu masonsku piramidu ... valjda ... i biće brzo zamenjen ili u njoj samoj ili u vladi ...Osim ako nije na njenom vrhu ... u šta čisto sumnjam ...  Ti masoni i za tajna društva ... najvecu gresku prave sto svi znaju da oni uopste i postoje ... i ovi nesrecni templari što čuvaju ne znam ti ni ja šta ... Smešni su ... I moj mali sestrić Joca bi ih provalio ... 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24 minutes ago, florenntina рече

Ja iskreno nikome ko je iole dobar u svom poslu ne bih pozelela da postane politicar u Vucicevoj vladi jer moze samo da mu se obije o glavu. Zato "mani se corava posla" :)

Ја бих и даље отишла, искрено, ни једном уметнику не бих, па не могу рећи дозволила (ко сам ја да дозвољавам или не), али рецимо, препоручила, да се бави политиком било које врсте. Своја политичка уверења боље да задрже за себе или нека их исказују кроз своја дела...

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...