Драгана Милошевић Написано Август 2, 2016 Пријави Подели Написано Август 2, 2016 Miloš Biković je napisao pesmu "Kad glumac ode", koju je posvetio pokojnom kolegi Draganu Nikoliću, ali i svim preminulim velikanima srpskog glumišta! U veoma emotivnim stihovima, zvezda filma "Montevideo" poručuje da su glumci "odavno otpisani" i da se nada da će Gaga na nebu da "zavrti još jednu turu kao poslednji krug u Monci" Kad glumac ode, sva ona prašina zvezdana, ugase se svetla, rode, sami ste usred bezdana, ostavi nas tužni klovn do kraja veran roli, da, onaj na nemilost ostavljen žutilu i traču, jer ako niste znali i klovnove ponekad boli, ako niste znali i klovnovi ponekad plaču, ovim stihovima je Miloš počeo pesmu. Mladi glumac, koji trenutno snima filmove u Rusiji, tvrdi da Gaga nikad neće biti mrtav jer njegovo delo nastavlja da živi. ... I ma koliko da sam te malo znao, opet si bio rođeni moj, i mislim da celo ovo naše pleme tako oseća, i vidimo se negde gde kostimi imaju malo bolji kroj, do nove komedije, do nekog novog proleća - napisao je Biković. Potom slede stihovi kojima se baš direktno obraća zvezdi legendarnih ostvarenja "Otpisani" i "Poslednji krug u Monci", iako nigde ne pominje njegovo ime: Znaš odakle si otišao, ovde su odavno pobrkani lonci, mi smo ti odavno otpisani, to smo sami uradili, nadam se da su tamo gore neki dobar bife sagradili, da zavrtiš jednu turu kao poslednji krug u Monci, istakao je Miloš. Biković: To je pesma za sve pokojne kolege Public Miloš Biković otkriva da je pesma nastala onog dana kad je čuo da je preminuo jedan njegov kolega, ali da je posvećena i drugima. - Sve moje kolege su bile posebne. Pesma je nastala kad sam čuo lošu vest o jednom od njih. Nisam hteo da je objavljujem tada zato što je bilo ionako previše nepotrebnih reči i buke za taj trenutak Glumci idu u raj Pesmu, zbog koje je dobio pregršt pohvala, glumac zaključuje stihom da svi glumci ipak idu u raj: Nije kraj Seti se Bate, Čkalje, seti se Bore, ne brini, ako nema ko, baklja će sama da se nosiMiloš Biković Znaš da ovo nije kraj. Seti se Bate, Čkalje, seti se Bore, ne brini, ako nema ko, baklja će sama da se nosi, ovo nije kraj, po pravilu se staro darovito društvo preselilo gore, pa kako bi drugačije, kad skinu crveni nos, svi glumci idu u raj. link Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји! Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука