Jump to content

Cena advokatskog integriteta na Balkanu

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Zaista se desilo. Dijete je usmrceno bombom. Pitanje je da li je to ucinio sam (ako jeste, mora da postoji razlog, teska patnja), iako je malo neobicno da ima bombu neko takvo dijete bogoslovcic. i da izabere bas takav, strasan i agresivan nacin; ili je to ucinio neko drugi.

Grozota jeste.

Ako je zataskano uzrok jeste  krupna politika, a posljedica kriminal. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Дијана. рече

Ako je zataskano uzrok jeste  krupna politika, a posljedica kriminal. 

Значи сви до једног владике су саучесници у злочину, јер нису пријавили тако гнусно злодело? Пошто кажеш да си сигурна да се то десило.

И ако имаш информације о томе, зашто сама нешто ниси учинила?

Не знам, ово су ми мало невероватне ствари. Са једне стране уништен је један млади живот, а са друге стране, сви све знају и нико ништа није предузео, при томе испада да су све владике знале и имале доказа, а ништа нису учиниле. И не само владике, већ и свештеници.

Мени ту нешто није у реду или то није Црква коју треба да пратимо.

 

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, verum est in beer рече

Мени ту нешто није у реду или то није Црква коју треба да пратимо.

Ni ja se kao ni Dijana, a mozda jos i manje, razumem u " Crkvenu politiku" ( i zaista ne bih o crkvenom kliru ) medjutim kao jedan sasvim obicni, neinformisani, apoliticni, neuki vernik, :0205_whistling: uvidjam da nesto jeste trulo u drzavi Dankoj...i nije samo Kacavenda...ima ih raznih

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smrt djecaka se desila pod groznim okolnostima. Ko je kriv, ko je zataskao, ne tvrdim da znam. Ja ne upirem ni u kog prstom. Ovo je novinski clanak. Advokat zastupa majku djecaka. Postoje medijske price, i price ljudi. Nema nista sto ja u konkretnoj stvari mogu da ucinim. Zaista bi bilo lakse kad bi crkva bila besprekorna. Muci nas savjest. Ona mora da progovori negdje.

Svi mozemo da ucinimo mnogo, inace, kad znamo da se neka nepravda desava, da je prijavimo negdje, da vidimo sta moze da se preduzme. Ovako samo ocajavamo sto se grozne stvari desavaju, a dio Bozjeg dopustenja je i nasa neaktivnost. 'Gore od zla zlih je cutanje dobrih', rece neko, cini mi se M.L. King. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

31. 05. 2013.

Advokat Tomić: Krivična prijava protiv Kačavende

Advokat Duško Tomić, koji zatsupa nekoliko "žrtava" vladike Kačavende, kaže da će protiv njega podneti krivičnu prijavu i da će tražiti odštetu za klijente.

Kako piše Blic, Tomić navodi da je Sabor razrešenjem vladike Vasilja uradio maksimalno što je trenutno mogao "jer Kačavenda ima moćne prijatelje u politici i biznisu".

Tomić kaže i da očekuje da se Sabor SPC izjasni i o dopisu u kom traži javno izvinjenje žrtvama Kačavende i da se proglasi mučenikom Bogoslov Milić Blažanović, koji je nastradao od eksplozije bombe zbog, kako tvrdi porodica, seksualnog uznemiravanja od strane Kačavende, prenosi Blic. 

"Predstoji nam dalja borba a to je podnošenje krivičnih prijava i traženje odštete od Kačavende. Zastupam Miladina Erkića, sveštenika žrtvu mobinga i seksualnog zlostavljanja koji je dobio i pretnju smrću, kao i još nekoliko sveštenika koji su za vreme zlostavljanja bili maloletnici, bogolsovi. Svi su odlučili da ne idemo u krivično gonjenje dok se SPC ne očituje o Kačavendi", kazao je Tomić. 

http://www.pressonline.rs/info/hronika/275040/advokat-tomic-krivicna-prijava-protiv-kacavende.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...